|
|
کدخبر: ۱۷۸۸۴۷

خیلی از ماها هافبک وسط رئال، بایرن و همینطور اسپانیا را فقط با اسم ژابی آلونسو میشناسیم و این بازیکن بزرگ با بازی خوبش خاطرات زیادی را برای ماه بوجود آورده ولی ظاهرا دیگر دوران خود را تمام شده میداند.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز، خیلی از ماها هافبک وسط رئال، بایرن و همینطور اسپانیا را فقط با اسم ژابی آلونسو میشناسیم و این بازیکن بزرگ با بازی خوبش خاطرات زیادی را برای ماه بوجود آورده ولی ظاهرا دیگر دوران خود را تمام شده میداند.

ژابی آلونسو اولانو، اهل اسپانیا و متولد ۲۵ نوامبر ۱۹۸۱(۳۴ ساله) است.

ژابی آلونسو فوتبال را از رئال سوسیداد، تیم اصلی منطقهٔ خانه‌اش Gipuzkoa آغاز کرد. او پس از یک فصل بازی در باشگاه ایبار به صورت قرضی، به رئال سوسیداد بازگشت که پس از آن مدیر جان توشاک، ژابی آلونسو را به عنوان کاپیتان تیم منصوب کرد. آلونسو در نقش کاپیتانی موفق شد و در رئال سوسیداد در فصل۲۰۰۳ - ۲۰۰۲ به مقام دوم لالیگا نائل آمد. آلونسو در ماه اوت سال ۲۰۰۴، با پیشنهاد ۱۰.۵ میلیون پوند به باشگاه لیورپول پیوست. او در فصل اولش با لیورپول، لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و در فینال این جام، یک گل به ثمر رساند. فصل بعد نیز با لیورپول فاتح جام FA و انجمن سپر FA شد. سرانجام آلونسو با پیشنهاد ۳۰ میلیون پوند به باشگاه رئال مادرید پیوست. وی در جام‌های بین‌المللی معتبری مانند یورو ۲۰۰۴، جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و یورو ۲۰۱۲ برای تیم ملی اسپانیا بازی کرد. آلونسو اولین بازی ملی اش را در آوریل ۲۰۰۳ در پیروزی ۰–۴ اسپانیا در برابر اکوادور انجام داد و تا به حال با اسپانیا، قهرمان یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و یورو ۲۰۱۲ شده است.، آلونسو در یورو ۲۰۱۲ در مرحلهٔ یک چهارم نهایی، صدمین بازی ملی اش را انجام داد و دو گل به فرانسه زد و بهترین بازیکن میدان شناخته شد و صدمین بازی ملی اش را جشن گرفت. به او لقب مهندس را داده‌اند و در رئال مادرید میانه دار زمین است.

او در حال حاضر در بایرن بازی میکند و در این فصل ۳۴ بازی برای این تیم توپ زده. این بازیکن محبوب در توئتیتر خود نوشته که در پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد و این یعنی پایانی بر یک هافبک دفاعی بزرگ وپایان خیلی از خاطره سازی ها.

ارسال نظر