|
|
کدخبر: ۱۷۹۱۰۶

همه ی چشم ها امروز به دو مربی بزرگ یعنی لیپی و کی روش بود اما در نهایت امروز تیم کی روش بازی را برد و اقتدار خود را به همه ثابت کرد.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز، امروز تیم ملی ایران در مقابل چین بازی را برد تا تنها یک گام دیگر در ۴ بازی باقیمانده ی خود تا جام جهانی روسیه فاصله داشته باشد، اما جدای اتفاقاتی که قرار بود در این مسابقه بیفتد و نتیجه ای که در نهایت به نفع ایران رقم خورد، این مسابقه جدال دو سرمربی بزرگ دنیای فوتبال یعنی لیپی بزرگ و کی روش بود.

مارچلو رومئو لیپی که یکی از بزرگترین مربیان و تئوریسین‌های فوتبال جهان حساب میشود، در تیم‌های زیادی از جمله اینتر میلان، یوونتوس و تیم ملی ایتالیا مربیگری کرده است. او با اینترمیلان نایب قهرمان جام حذفی ایتالیا و با یوونتوس همهٔ عناوین از جمله کالچو، جام باشگاه‌های اروپا، جام حذفی ایتالیا، سوپرکاپ اروپا، سوپر کاپ ایتالیا را بدست آورد و با تیم ملی فوتبال ایتالیا قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان شد. لیپی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۳ تیم گوانگ‌ژو اورگراند چین را به مقام قهرمانی نیز رساند. وی در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶، و در دور برگشت از سری مسابقات انتخابی جام جهانی روسیه قرار شد هدایتگر تیم ملی چین باشد.

بی شک لیپی به لحاظ افتخارات و هم به لحاظ فنی سرمربی ای مانند کی روش برتری دارد و اصلا شاید بگوییم لیپی اصلا برای خود سبک و کلاس فوتبال منحصر به فردی را در مقابل کارلوس کی روش پرتغالی که در دوران حرفه ای خود در دو دوره دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد، و دو دوره سرمربی تیم ملی پرتغال بوده‌است و این تیم را در جام جهانی۲۰۱۰ رهبری کرد. وی همچنین موفق به راهیابی به جام جهانی۲۰۰۲ با تیم ملی آفریقای جنوبی شده‌بود.

اما امروز هم کسی انتظاری از لیپی که تازه هدایت چین را بر عهده گرفته بود نداشت اما لیپی بازی خوبی را تیمش ارائه داد ولی کارلوس کی روش واقعا یک سر و گردن تیمش از تیم لیپی بالاتر بود و با ارائه یک بازی منطقی ومناسب توانست تیمش را برنده از میدان بیرون آورد. در اما مصاحبه ی دو سرمربی هم در پابان بازی در نوع خود جالب بود.

مارچلو لیپی: بازی های قبلی ایران را دیده بودم و انتظار حضور این هواداران را داشتم، در مجموع ایران تیم خوبی است. آمار این تیم در گل نخوردن نیز نشان از این دارد که ایران تیم خوب و مستحکمی است. در سه بازی اخیر از عملکرد بازیکنان راضی بودم، به ویژه باید کار کنیم تا بهتر شویم به ویژه در دفاع، امروز هم تلاش کردیم اما این تلاش کافی نبود.

اما کی روش گفت: بازی بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و برد امروز را می‌خوام تقدیم به هواداران کنم که به ورزشگاه آمدند. هنوز دنبال نتیجه بازی قطر و ازبکستان هستیم هنوز سه و چهار تیم شانس صعود دارند و ما باید تلاش خودمان را بکنیم. برای بازی با ازبکستان هم اگر اجازه بدهند ما کار را انجام خواهیم داد و مثل این اردو تنها چهار روز قبل از بازی اردو را برگزار نمی کنیم. امیدوارم این افراد که تصمیم گیرنده هستند اجازه دهند برنامه هایمان را برگزار کنیم. تیمی را شکست دادیم که پنج روز پیش کره را برده بود.

ارسال نظر