|
|
کدخبر: ۱۷۹۵۷۱

دیشب یک بازی کلاسیک در سن سیروی ایتالیا بین دو تیم میلان و رم برگزار شد که دو تیم برای برد آمده بودند، زیرا برد به شدت برای آنها پر اهمیت بود.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز، دیشب یک بازی کلاسیک در سن سیروی ایتالیا بین دو تیم میلان و رم برگزار شد که دو تیم برای برد آمده بودند، زیرا برد به شدت برای آنها پر اهمیت بود.
میلان که در فرم خوبی قرار نداشت، میزبان تیم قدرتمند رم بود. روسونری در ۵ بازی اخیر خود ۳ تساوی، ۱ شکست و ۱ پیروزی کسب کرده اند و در فرم خوبی قرار ندارند. در دیگر سو رم در ۵ بازی اخیر خود ۳ پیروزی، ۱ تساوی و ۱ شکست کسب کرده بود و نسبتا در فرم خوبی قرار داشت. رم تا پیش از دیدار روز گذشته ناپولی در رده دوم قرار داشت ولی حالا با یک بازی کمتر به رده سوم سقوط کرده و برای بازگشت به رده دوم، نیاز به کسب پیروزی در این بازی داشت.
هر چند آنها عملا شانس چندانی برای قهرمانی نداشتند و یوونتوس را باید از حالا قهرمان لیگ دانست ولی در تلاش بودن در رده دوم لیگ را به پایان برسانند تا به صورت مستقیم در چمپیونزلیگ فصل آینده شرکت داشته باشند.
میلان نیز برای کسب سهمیه لیگ اروپا به کسب پیروزی در این بازی نیاز داشت تا در صورت لغزش آتالانتا، فاصله اش را با این تیم کاهش دهد. در ۵ تقابل اخیر دو تیم، ۲ پیروزی برای رم، ۲ تساوی و ۱ پیروزی برای میلان به ثبت رسیده بود.
اما در میلان شایعاتی درباره سپردن بازوبند کاپیتانی روسونری به جان لوئیجی دوناروما ۱۸ ساله شنیده می شد ولی مونتلا با این تصمیم مخالف بود به نظر می رسید که یکی از شروط دوناروما برای تمدید قرارداد، در اختیار گرفتن بازوبند کاپیتانی میلان باشد. ماتیا دیشیلیو نیز در بازی خانگی اخیر مقابل امپولی، توسط هواداران میلان هو شده بود، زیرا شایعاتی درباره حضور وی در یوونتوس شنیده می شد. جاکومو بوناونتورا، ایگناتزیو آباته و لوکا آنتونلی به علت مصدومیت، قادر به همراهی میلان نبودن و یورای کوچکا نیز به علت محرومیت، غایب بود تا خوزه سوسا جانشین وی در خط هافبک شود. جان لوکا لاپادولا از شانس زیادی برای حضور در کنار کارلوس باکا به عنوان زوج خط حمله برخوردار باشد.
و در تیم رم هم لوچانو اسپالتی اعتقاد داشت که با توجه به توقف ناپذیری یوونتوس، عنوان نایب قهرمانی نیز برای رم به اندازه یک اسکودتو ارزش دارد. باشگاه رم برای تحقق آرزوهای بلند مدت، به تازگی اقدام به استخدام مونچی به عنوان مدیر ورزشی کرده که ۱۷ سال موفق را در باشگاه سویا سپری کرد. این روزها صحبت های زیادی راجع به بازنشستگی فرانچسکو توتی شنیده می شود ولی اعلام نهایی این تصمیم به انتهای فصل موکول شده است. هنوز توتی به خداحافظی از فوتبال رضایت نداده اما مونچی قصد دارد تا از وجود او در یک پُست مدیریتی استفاده کند. با توجه به شایعات خداحافظی وی، اسپالتی می گوید که بایگانی پیراهن شماره ۱۰ رم، تصمیم درستی نخواهد بود. آلساندرو فلورنتزی به علت مصدومیت، همچنان غایب بود ولی بدشانسی بزرگ رم، محرومیت دو بازیکن کلیدی یعنی آنتونیو رودیگر و کوین استروتمن می باشد. برونو پرز و لئاندرو پاردس از شانس زیادی برای حضور در سمت راست خط دفاعی و خط هافبک رم برخوردار هستند.
و با تمام این مسائل و من حیثالمجموع اشب شاهد یک بازی فوق العاده و قشنگ بودیم که در آن رم با ۴ گل میلان را در هم کوبید و میلان تنها توانست یکی از این ۴ گل را جبران کند.
اما آیا آن هویت ایتالیایی که سرمربی میلان چندی پیش در موردش چنین گفته بود:
" در پایان فصل جدول در مورد ارزش کار ما صحبت خواهد کرد. هنوز هم امکان کسب سهمیه لیگ اروپا وجود دارد و ما باید برای ایجاد یک هویت ایتالیایی در آینده، کارهای ابتدایی را انجام می دادیم. " ایجاد شد؟

ارسال نظر