|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۴۱

تیم‌های مشهدی نتوانستند در سال 96 روزهای خوبی را شت سر بگذارند و رویای آسیایی شدن پدیده نیز به باد رفت.

به گزارش ایسنا، سال 96 را نمی‌توان سال خوبی برای نمایندگان مشهد در لیگ برتر دانست زیرا دو تیم پدیده و سیاه جامگان که در نیمه‌های راه به مشکی‌پوشان تغییر نام داد، نتوانستند افتخار خاصی را برای دوست‌داران خود کسب کنند و حتی اکنون کاندیدای اصلی سقوط به لیگ دسته یک نیز هستند.

پدیده

تیم مشهدی پس از این که نتوانست لیگ شانزدهم را در رتبه‌های بالایی تمام کند عزم خود را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در لیگ هفدهم جزم کرد و با جذب بازیکنانی چون محمدرضا خلعتبری و محمد قاضی، اسب خود را برای حضور در آسیا زین کرد.

پدیده‌ای‌ها روزهای خوبی را در نیم فصل اول سپری می‌کردند و حتی هفته‌هایی تا رتبه دوم جدول نیز بالا آمدند و توانستند استقلال را با ستاره‌هایش در آزادی شکست دهند. پدیده مهاجری به یکی از مدعی‌های اصلی کسب سهمیه در لیگ هفدهم تبدیل شده بود اما یک اشتباه باعث شد وضعیت پدیده از این رو به آن رو شود.

کارگر کارواشی که 6 امتیاز را شست و برد

شاید روزهای بد پدیده در سال 96 از زمانی شروع شد که به مدیران این باشگاه نامه‌ای ارسال شد که بازیکن پیشین این تیم که اکنون در کشورش کارگر کارواش است، باعث شده تا 6 امتیاز از نماینده مشهد کم شود و این تیم کاملا از مدعیان کسب سهمیه دور شود. کنزوویچ کروات باعث شد تا آرزوی مشهدی‌ها یعنی بازی در لیگ قهرمانان آسیا به رویا تبدیل شود و پدیده دیگر آن تیم پیشین نشود.

کسر 6 امتیاز روحیه این تیم را به هم ریخت و باخت‌های پشت سر هم باعث شد تا در 9 هفته این تیم رنگ برد را هم نبیند. اوضاع به گونه‌ای پیش رفت که حتی رضا مهاجری هم مجبور شد ستاره‌های تیمش را هم از تمرین اخراج کند.

پدیده نتوانست جبران مافات کند اما پیروزی در آخرین دیدار مقابل سپیدرود باعث شد آن‌ها کمی از منطقه سقوط فاصله بگیرند. البته آن‌ها در انتهای سال 96 نیز با شکایت و جریمه پراهیچ روبرو شدند و پویا پارسا نیز مدیرعامل این تیم شد. با تلاش‌های این مدیرعامل جدید پدیده توانست با مدافع کروات به توافقی نسبی برسد تا در سال 97 بتواند طلب ایگور پراهیچ را به صورت قسطی پرداخت کند.

سیاه جامگان

یکی از عجیب‌ترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر را می‌توان به نام سیه‌جامگان نام‌گذاری کرد. باشگاهی که در یک سال 5 سرمربی تغییر داد و پس از معجزه‌ای که در مشهد با پیروزی مقابل صدرنشین رقم زد تا در لیگ برتر بمانند، نتوانست روزهای خوشی را در سال 96 تجربه کند.

ضربه ایستگاهی زیبای روح الله سیف‌اللهی مشهدی‌ها را در لیگ برتر نگه داشت اما تیمی که نتوانست خوب بازیکن جذب کند، وارد لیگ هفدهم شد و از ابتدا نام خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی سقوط بر سر زبان‌ها انداخت.

عملکرد ضعیف این تیم با حاشیه‌های فراوانی نیز همراه شد تا کار سقوط سیاه جامگان را در همین سال 96 یک سره کند. پس از برکناری اکبر میثاقیان، علیرضا مرزبان با کلی جنجال هدایت این تیم را قبول کرد اما حتی یک هفته هم نتوانست در تیمی دوام بیاورد که مدیرعامل باشگاهش به دلیل اتهام استفاده از جادوگر به کمیته اخلاق اظهار شد.

اوضاع علی عباسی به جایی رسید که حتی سازمان لیگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر پسر مالک باشگاه از سمتش برکنار نشود، سیاه جامگان حق ادامه فعالیت نخواهد داشت. پس از آن نیز در اقدامی عجیب این تیم را مجبور کردند تا نامش را از سیاه جامگان به مشکی‌پوشان تغییر دهند اما هنوز هم مشخص نیست که نام اصلی نماینده سیاه پوش مشهد کدام است.

پس از برکنار شدن مرزبان پس از یک هفته‌، عنایتی بود که سکان هدایت این تیم را بر عهده گرفت اما او هم نتوانست اوضاع وخیم مشکی‌پوشان را ترمیم کند و این تیم فاصله زیادی از دیگر مدعیان سقوط پیدا کرد تا به تنهایی در قعر جدول جا خوش کند. بعد از عنایتی، آرمین رهبر یک هفته هدایت این تیم را بر عهده داشت اما باخت‌های پرگل مشکی‌پوشان هم‌چنان ادامه پیدا کرد.

آخرین سکانس سرمربی‌های بی‌دوام سیاه جامگان نیز داود مهابادی بود که در اقدامی عجیب و پس از برکناری او از نساجی به دلیل کسب نتایج ضعیف، به این سمت انتخاب شد. حال اکنون مهابادی و تیمش تنها به یک معجزه نیاز دارند تا سال 97 نیز مانند 96 برایشان خوب شروع شود اما اختلاف امتیازی که این تیم با رقیبان بالاسری‌اش دارد، حتی احتمال معجزه را نیز به حداقل رسانده است و مالک این تیم باید به فکر حضوری قدرتمند در لیگ دسته یک باشد.

ارسال نظر