|
|
کدخبر: ۱۸۰۲۷۴

مهاجم سابق تیم فوتبال استقلال گفت:اگر از همان ابتدای فصل شفر سرمربی استقلال بود الان ما جشن قهرمانی می‌گرفتیم.

آرش برهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌در خصوص مطالباتش از استقلال و وضعیت آبی‌پوشان در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر صحبت‌های زیر را انجام داد:

فارس: در حال حاضر مشغول چه کاری هستی؟

مدتی در ایران حضور نداشتم و چند روزی است به تهران برگشتم. فعلا استراحت می‌کنم اما قرار است تا چند وقت دیگر در کلاس‌های مربیگری B شرکت کنم.

فارس: تکلیف مطالباتت از استقلال چه شد؟ ظاهرا مبالغی دریافت کردی؟

قرار بود قبل از سفرم به باشگاه بروم و صحبت‌هایی را انجام دهم. ولی این اتفاق نیفتاد. حالا که سال جدید آغاز شده و شرایط باشگاه هم بهتر شده در اولین فرصت نزد آقای افتخاری می‌روم تا هم کارهای مالیاتم را انجام دهم و هم تکلیف مطالباتم را یکسره کنم.

فارس: ظاهرا مبلغی از باشگاه گرفتی.

از کل مطالباتم فقط 10 درصد گرفتم که آن را به اداره مالیات داد تا بتوانم از کشور خارج شوم. مبلغ خاصی از باشگاه دریافت نکردم.

برهانی:اول فصل شفر سرمربی استقلال بود الان ما جشن قهرمانی می‌گرفتیم/فقط 10 درصد مطالباتم را از باشگاه گرفتم

فارس:وضعیت استقلال را پیگیری می‌کردی؟

بله خوشبختانه استقلال هدفمند بازی می‌کند واگر شفر زودتر آمده بود مطمئنا الان ما جشن قهرمانی می‌گرفتیم.او کارش را بلد است و اگر از همان هفته اول او سرمربی بود ما الان قهرمان بودیم.

فارس: حتما شنیده‌ای که کشمکش‌هایی بر سر تمدید قرارداد شفر وجود دارد.

از روزی که این مربی به استقلال آمده شرایط کاملا تغییر کرده است و او کارش را بلد است و من هم شنیده‌ام ظاهرا مشکلاتی بر سر تمدید قرارداد وی وجود دارد اما به هر حال این باشگاه است که باید به هر شکل ممکن شرایط را فراهم کند تا این مربی در استقلال بماند.

فارس: اما ظاهرا اختلافاتی بر سر رقم قرارداد و دستیاران این مربی وجود دارد که هنوز کار را به امضای قرارداد نهایی نکشانده است.

نمی‌دانم جزئیات قضیه چیست اما در هر صورت رقم قرارداد شفر نسبت به خیلی از مربیان پایین‌تر است.مثلا الان مربیانی داریم که رقم قراردادشان از شفر بیشتر است ولی صحبتی در مورد آنها نمی‌شود. استقلال اگر بخواهد یک مربی در سطح شفر هم بیاورد باید هزینه کند ولی این مربی آلمانی فضا را شناخته و با شرایط فوتبال ایران هم آشنایی دارد و فکر می‌کنم هواداران استقلال هم دوست دارند او بماند. از آن سو هم افتخاری به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال باید از حربه‌های مدیریتی استفاده کند تا این مربی را در استقلال نگاه دارد. این دیگر جزو مسائل مدیریتی است. از طرف دیگر شفر هم استقلال را دوست دارد و فکر می‌کنم خودش به خاطر استقلال از مسائل مالی عبور کند.

فارس: حتما می‌دانی پرسپولیس روز گذشته رسما قهرمان لیگ شد. فکر می‌کنی چرا استقلال چند سال است از این قافله عقب مانده ؟

در مورد استقلال مسائل زیادی وجود داشته و هواداران استقلال خودشان پیگیر امور باشگاه و تیم هستند و خوشبختانه مسائل را مو به مو رصد می‌کنند. بعد از رفتن مظلومی و تغییراتی که در استقلال به وجود آمد اتفاقاتی افتاد که ناراحت کننده بود و همین مشکلات باعث شد استقلال از کورس مدعیان فاصله بگیرد. البته نمی‌خواهم مسائل را باز کنم چون بهتر است یکسری چیزها در خانواده بماند.

فارس: در تعطیلات تلویزیون ایران را پیگیری می‌کردی؟

در تعطیلات ایران نبودم ولی از طریق اینترنت برخی از برنامه‌های تلویزیون را دیدم. مثلا برنامه دورهمی، کودک‌شو و پایتخت را چند مرتبه تماشا کردم. 2-3 قسمت از سریال پایتخت را تماشا کردم که انصافا جالب بود که جا دارد به عوامل تولید این سریال خسته نباشید بگویم. چون مردم خیلی از این سریال نوروزی راضی بودند.

ارسال نظر