|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۵۴

کاپیتان تیم ملی در بازی دیروز با ترکیه در نقش یک هافبک تدافعی عملکرد نسبتا خوبی داشت.

ورزش‌سه: یکی از دغدغه های اصلی کارلوس کی روش برای بازی با مراکش در جام جهانی غیبت سعید عزت اللهی است. هافبک تدافعی بلندقامت و فیزیکی که در بازی های گذشته نقش مهمی در مرکز میدان ایفا کرده و حالا نبودش در مصاف با مراکش به دلیل محرومیت می تواند مشکل ساز شود.

کی‌روش از شجاعی، پیرلو می‌سازد!

از این رو کارلوس کی‌روش گزینه‌های متعددی را برای پر کردن جای خالی عزت اللهی امتحان می کند. او در بازی های تدارکاتی هرگز از بازیکنان ثابتی در پست هافبک تدافعی استفاده نکرد و دیشب مقابل ترکیه نیز این موضوع ادامه یافت. کی روش شب گذشته مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی را در پست هافبک دفاعی به زمین فرستاد و او عملکرد بدی در این پست نداشت. شاید برای مایی که شجاعی را بیشتر در امور تهاجمی دیدیم و عادت داریم یک هافبک بازیساز و تهاجمی باشد، کمی عجیب به نظر برسد اما ظاهرا کی روش برای شجاعی برنامه های جدیدی ریخته است.

کی‌روش از شجاعی، پیرلو می‌سازد!

شجاعی دیشب در پست هافبک تدافعی مقابل ترکیه بد کار نکرد، او به خصوص در نیمه اول توانست حملات زیادی از حریف را خنثی کند. به عبارت بهتر کی روش کاری را برعهده مسعود شجاعی گذاشته که قبلا آندره پیرلو در تیم ملی ایتالیا انجام داد. کاپیتان سابق لاجوردی پوشان هم معمولا یک هافبک تهاجمی بود اما در جام جهانی 2006 که با قهرمانی ایتالیا به پایان رسید، او یک هافبک تدافعی بود و به وظایفش هم در این پست به خوبی عمل کرد. حالا شجاعی به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه ایران در جام جهانی روسیه احتمالا مقابل مراکش در این پست به میدان برود و باید دید چه عملکردی از خود برجای خواهد گذاشت.

کی‌روش از شجاعی، پیرلو می‌سازد!

ارسال نظر