|
|
کدخبر: ۱۸۲۲۸۳

روزنامه فرهیختگان با مهاجمان نیجریه‌ای استقلال و پرسپولیس گفت‌وگو کرده است.

مهاجم نیجریه‌ای استقلال قرار است برای اولین‌بار در دربی ایران به میدان برود. برای این دیدار ‌انگیزه فراوانی دارد خصوصا آنکه هنوز موفق به گلزنی نشده و خوب می‌داند که اگر در دربی پایش به گل باز شود بین هواداران استقلال محبوب خواهد شد. گفت‌وگو با الحاجی گرو را در ادامه می‌خوانید.

 

شرایط استقلال را پیش از دربی 88 چطور ارزیابی می‌کنی؟

شرایط خیلی خوبی داریم. با صحبت‌هایی که کادر فنی با ما انجام داده تلاش می‌کنیم مقابل پرسپولیس یک نتیجه خیلی خوب بگیریم. می‌دانید که این بازی برای هواداران ما خیلی مهم است و آنها خیلی دوست دارند ما در این بازی سه امتیاز را کسب کنیم.

چقدر از پرسپولیس شناخت دارید؟

فیلم بازی‌های اخیر آنها را دیده‌ایم. تیم بسیار خوبی هستند و نتایج بسیار خوبی هم در لیگ برتر امسال کسب کرده‌اند در آسیا هم در جمع چهار تیم پایانی قرار دارند. من در اینترنت درخصوص اهمیت این بازی مطالبی خوانده‌ام، برای هواداران دو تیم این بازی خیلی مهم است هر دو طرف دوست دارند که در آن پیروز باشند ما هم برای اینکه بتوانیم رضایت هواداران را برآورده کنیم به دنبال سه امتیاز هستیم.

شرایط خودت چطور است؟ مدتی در تمرینات غیبت داشتی؟
بله، من یک آسیب‌دیدگی داشتم که باعث شد چند روزی در تمرینات شرکت نکنم البته چند جلسه‌ای را به فیزیوتراپی پرداختم و قرار است از من تست گرفته شود خیلی برای این بازی ‌انگیزه دارم و تمام تلاشم را انجام می‌دهم که بازی کنم.

هواداران استقلال از نتایج تیم رضایت ندارند. چقدر امیدواری ورق به نفع شما برگردد؟

هواداران فوتبال در ایران از تیم‌هایی که به آن علاقه دارند فقط برد می‌خواهند. ما از آنها معذرت‌خواهی می‌کنیم و قول می‌دهیم به‌زودی به آن تیم مورد علاقه آنها تبدیل شویم. فقط کمی به ما وقت و زمان بدهند.

از عملکرد خودت در استقلال رضایت داری؟ انتقادهای زیادی به تو شده که چرا گل نمی‌زنی!

تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا بتوانم رضایت کادر فنی و هواداران را برآورده سازم. درست است که هنوز نتوانسته‌ام گلزنی کنم اما مطمئن باشید به‌زودی این کار را انجام خواهم داد. شاید از همین بازی مقابل پرسپولیس گلزنی‌هایم را شروع کنم.

فکر می‌کنی برگ برنده شما در دربی چیست؟

هواداران ما در این مدتی که من کنار آنها بودم خیلی از ما حمایت کرده‌اند. روزانه برایم کامنت‌های زیادی می‌گذارند و ابراز محبت می‌کنند. حضور آنها در بازی پیش‌ رو برگ برنده ما خواهد بود و با حمایت‌های آنها می‌توانیم یک پیروزی بزرگ را کسب کنیم.

 

منشا: با شکست استقلال به صدر می‌رسیم

گادوین منشا، مهاجم پرسپولیس امروز احتمالا سومین دربی خود را تجربه می‌کند. این در‌حالی است که منشا شرایط خوبی در پرسپولیس نداشت اما در دو بازی اخیر تیم پرسپولیس آنقدر خوب کار کرده که حالا باز هم برانکو برای این بازی بزرگ به او اعتماد کند. گفت‌وگو با این بازیکن نیجریه‌ای را در ادامه می‌خوانید.

 

شرایط خودت برای بازی با استقلال چطور است؟

خوشبختانه شرایط خوبی دارم. در این چند وقت تمرینات خوبی انجام دادیم و خود من هم از نظر بدنی در شرایط خوبی هستم. فکر می‌کنم بازی خوبی انجام دهیم. تلاش ما خوشحال کردن هواداران‌مان است.

اما به هر حال دست برانکو برای تعویض کردن خالی است و این موضوع کمی نگران‌کننده است.

ما بازیکنان خوبی داریم. همه بازیکنان با همه توان بازی می‌کنند و می‌بینید که با همین بازیکنان به نیمه‌نهایی آسیا رفتیم و در رده دوم لیگ برتر قرار داریم. بازیکنان خوبی داریم و فکر نمی‌کنم دست برانکو خالی باشد.

قول گلزنی در دربی را می‌دهی؟

کسی نمی‌تواند برای اتفاقی که نیفتاده قولی بدهد. من هم مثل همه بازیکنان تلاشم را می‌کنم تا موفق شویم اما برای همه ما موفقیت پرسپولیس مهم است. اگر فرصتی هم به دست بیاید از آن استفاده می‌کنم و گل هم می‌زنم اما امیدوارم در ابتدا پرسپولیس برنده بازی باشد.

بازی با السد تاثیری در عملکرد تیم‌تان برای بازی با استقلال ندارد؟

ما بازی به بازی جلو می‌رویم. برانکو همیشه برای ما صحبت که می‌کند، می‌گوید فقط به بازی بعدی تمرکز کنیم. کسی فعلا به بازی با السد فکر نمی‌کند و شک نکنید که ما فقط به استقلال فکر می‌کنیم. بازی که تمام شد به السد فکر خواهیم کرد اما برای ما هم بازی با استقلال و هم بازی با السد اهمیت خاص خودش را دارد.

وضعیت استقلال را چطور می‌بینی؟

استقلال تیم خوبی است. من از وقتی به ایران آمدم و در پیکان بودم از استقلال شناخت خوبی داشتم. این تیم حریف قدرتمندی برای ما خواهد بود و بازی آسانی نخواهیم داشت. آنها هم بدون‌شک برای خوشحالی هواداران‌شان به این بازی می‌آیند اما ما سه امتیاز این بازی را می‌خواهیم چون که می‌خو اهیم یک‌بار دیگر به صدر جدول برویم.

استرس بالای بازی روی عملکرد فنی این بازی تاثیر نمی‌گذارد؟

بعید می‌دانم این‌طور باشد. بازیکنان دو تیم با تجربه هستند و در بازی‌های بزرگی بازی کردند. در دو دربی قبلی که بازی کردم یک برد و یک باخت داشتیم و تیمی برای مساوی و بازی محتاط به زمین نمی‌آید. فکر نمی‌کنم دربی 88 هم این‌طور باشد.

ارسال نظر