|
|
کدخبر: ۳۰۳۷

مهاجم تیم فوتبال استقلال قهرمانی با آبی‌پوشان را ارزشمندتر از همراهی تیم ملی در جام‌جهانی می‌داند.

به گزارشامیدبه نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا(AFC) فرهاد مجیدی با ۳ گلی که برای استقلال، قهرمان ۲ دوره رقابت‌های باشگاهی آسیا به ثمر رساند باعثشد این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسد. شاگردان امیر قعله‌نویی در دو بازی رفت‌و‌برگشت که در ماه آگوست و سپتامبر برگزار خواهد شد به مصاف بوریرام تایلند می‌روند. اولین قهرمانی مجیدی با العین امارات در قاره کهن در سال ۲۰۰۳ رقم خورد تا این بازیکن با تیم دیگری ناکامی شکست با استقلال در فینال سال ۱۹۹۹ رقابت‌های باشگاه‌های آسیا را جبران کند. مجیدی ۳۷ ساله امسال چشم به سومین قهرمانی آبی‌پوشان تهرانی در قاره آسیا دارد.

مجیدی گفت: قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا با العین در فصل ۰۳-۲۰۰۲ یکی از بهترین خاطرات و افتخارات دوران ورزشی من است ولی قهرمانی در این رقابت‌ها با استقلال خیلی لذت‌بخش‌تر برایم خواهد بود و این تنها رویای ورزشی‌ام است که هنوز برآورده نشده است. قهرمانی در رقابت‌های امسال آسیا برای من از بازی برای تیم ملی در جام جهانی ارزشمندتر است.

وی افزود: استقلال تیم صاحب‌نامی در آسیا است. ما تیمی قدرتمند هستیم و در دوره‌های قبل لیگ قهرمانان آسیا هم نتایج خوبی به دست آورده‌ایم. بوریرام هم می‌داند مقابل تیم قدرتمندی قرار خواهد گرفت ولی ما تمرکز لازم را روی ۲ بازی رفت‌و‌برگشت انجام خواهیم داد تا جایگاه خود را در بین ۴ تیم برتر آسیا تثبیت کنیم.

با وجود اینکه فرهاد مجیدی در طول دوران حرفه‌ای‌اش معمولا در ترکیب تیم ملی ایران جای داشت ولی برانکو ایووانکوویچ، سرمربی وقت ایران از وی برای حضور در تیم ملی در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان دعوت به عمل نیاورد. به نظر می‎رسد این بازیکن باسابقه که عناوین خوبی در آسیا به دست آورده از موفقیت‌های استقلال بیشتر لذت می‌برد.

با وجود اینکه آبی‌پوشان تهرانی سال ۲۰۰۲ در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند ولی در مرحله گروهی و در گروه D همین رقابت‌ها تنها با یک شکست بالاتر از الهلال، قهرمان عربستان و العین، قهرمان لیگ حرفه‌ای امارات ایستادند.

استقلال که تاکنون ۸ عنوان قهرمانی در لیگ باشگاهی ایران را به دست آورده در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۳ در بازی رفت ۴ بر ۲ الشباب امارات را از پیش‌رو برداشت و در بازی برگشت که در آزادی برگزار شد دو تیم به نتیجه تساوی بدون گل دست یافتند تا آبی‌ها در مجموع دو دیدار رفت‌و‌برگشت با نتیجه ۴ بر ۲ راهی دور بعد شدند.

استقلال در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها باید به مصاف بوریرام، قهرمان تایلند برود که در مرحله قبل موفق شده تیم بنیادکار ازبکستان که تاکنون دو مرتبه به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده است را از پیش‌رو بردارد.

بازیکن ۳۷ ساله استقلال یادآور شد: تاکنون تنها یک دفعه مقابل تیم‌های تایلندی بازی کرده‌ام و آن هم مربوط به زمانی می‌شود که برای تیم العین امارات بازی می‌کردم. تیمی که ما مقابلش بازی کردیم تیم ترو ساسانا در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۳ بود. آنها تیم خیلی قدرتمندی بودند ولی در مورد بوریرام اطلاعات زیادی ندارم.

مجیدی تصریح کرد: پیش از صف‌آرایی مقابل این تیم تایلندی بازی‌های اخیرشان را تماشا و آنالیز خواهیم کرد. معمولا حریفان خود را دست‌کم نمی‌گیریم ولی فکر نمی‌کنم مقابل آنها کار دشواری داشته باشیم. امیدوارم در همان بازی رفت در تهران با حمایت هواداران خود بتوانیم با یک پیروزی خوب شرایط حضور در مرحله بعد را مهیا کنیم.

مهاجم پیشین تیم ملی اظهار داشت: لیگ قهرمانان آسیا سال به سال بهتر می‌شود و تیمی که به مقام قهرمانی این رقابت‌ها برسد واقعا تیم خوب و قدرت واقعی آسیا است. فوتبال آسیا به خصوص تیم‌های کره‌ای در طول سالیان گذشته پیشرفت زیادی کرده‌اند. امسال استقلال نماینده ایران در آسیا است و امیدوارم در دور پایانی این مسابقات به مقام قهرمانی این رقابت‌ها برسیم.

مجیدی خاطرنشان کرد: امیر قلعه‌نویی موفق‌ترین مربی ایران است. او با تیم‌های مختلف به موفقیت‌های بزرگی رسیده و در استقلال به عنوان بازیکن یا مربی همیشه یک قهرمان بوده است. امیدوارم با سرمربیگری او بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان قهرمانی برسیم.

ارسال نظر