|
|
کدخبر: ۳۳۲۷

تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان با کسب پیروزی مقابل چلسی انگلیس در ضربات پنالتی فاتح دیدار سوپرجام اروپا شد.

به گزارشامیدبه نقل از مهر بایرن مونیخ که فصل گذشته فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده بود در حضور ۲۱ هزار تماشاگر ورزشگاه ادن آره نا شهر پراگ، چلسی را که فصل گذشته لیگ اروپا را فتح کرده بود در ضربات پنالتی شکست داد تا قهرمان سوپرجام اروپا شود. در این دیدار که در پایان ۹۰ دقیقه به تساوی یک بر یک و در پایان ۱۲۰ دقیقه به تساوی ۲ بر ۲ انجامید بایرن در ضربات پنالتی به پیروزی رسید. در این بازی ابتدا فرناندو تورس مهاجم اسپانیایی چلسی در دقیقه ۸ روی پاس دیدنی و در عرض آندره شورله با ضربه ای از درون محوطه جریمه دروازه مانوئل نویر سنگربان بایرن را باز کرد و چلسی را یک بر صفر پیش انداخت.

نیمه اول با برتری یک بر صفر چلسی به پایان رسید اما در آغاز نیمه دوم و در دقیقه ۴۷ فرانک ریبری بازیکن سال اروپا روی یک شوت از راه دور دروازه پتر چک را باز کرد و نتیجه را به تساوی کشاند.

تلاش دو تیم در ادامه برای باز کردن دروازه یکدیگر سودی نداشت و به نظر می رسید تقابل مجدد پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو روی نیمکت متفاوت به تساوی بینجامد. اما قبل از پایان بازی در وقت معمول در دقیقه ۸۵ بازی بود که رامیرس هافبک چلسی با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا چلسی ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد.

تساوی دو تیم در ۹۰ دقیقه وقت معمول باعثشد بازی به وقت های اضافه کشیده شود. در همان ابتدای بازی در وقت های اضافی و در دقیقه ۹۳ بود که ادن ازر هافبک تکنیکی و بلژیکی چلسی با یک حرکت در عرض وارد محوطه جریمه بایرن شد و با یک شوت و روی اشتباه مانوئل نویر دروازه باواریایی ها را باز کرد تا شاگردان ۱۰ نفره آقای خاص ۲ بر یک پیش بیفتند.

در ادامه بازی بایرن فشار زیادی روی دروازه چلسی وارد کرد اما واکنش های فوق العاده پتر چک مانع گلزنی بایرن شد. اما این پایان کار نبود، ارسال های داوید آلابا سرانجام نتیجه داد و در دقیقه ۱ + ۱۲۰ خاوی مارتینز هافبک اسپانیایی بایرن توپ مرده ای را که در محوطه جریمه جلوی پایش افتاد را تبدیل به گل کرد تا شاگردان پپ گواردیولا در دیداری دراماتیک نتیجه را به تساوی بکشانند.

در ضربات پنالتی

داوید آلابا، تونی کروس، فیلیپ لام، فرانک ریبری، شردان شکیری برای بایرن و داوید لوئیس، اسکار، فرانک لمپارد، اشلی کول، روملو لوکاکو برای چلسی ضربات پنالتی را به گل تبدیل کردند اما روملو لوکاکو مهاجم چلسی آخرین ضربه پنالتی این تیم را از دست داد تا بایرن برای نخستین بار به عنوان یک تیم آلمانی قهرمان سوپرجام اروپا شود.

ارسال نظر