|
|
کدخبر: ۳۳۸۲

تیم ملی والیبال کشورمان آخرین بازی خود از سری مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان را برابر تیم ملی ترکیه برگزار کرد که با حساب ۳ بر ۱ به پایان رسید.

به گزارشامید- فرهاد نفرزاده سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ارنج اصلی تیم ایران در دیدار مقابل تیم ملی ترکیه اعلام کرد.
در آخرین بازی از سری مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان ارنج تیم ملی جوانان ایران را مصطفی باقری(پاسور)، جواد حسین آبادی(قطر پاسور)، آرش تقوی، میلاد عبادی پور(دریافت کننده قدرتی)، امیر علی فتحعلی، محمد فلاح(دفاع وسط)، ابوالفضل قلی پور(لیبرو) تشکیل می دهد.

تیم ملی والیبال جوانان کشورمان در آخرین بازی خود در هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان جهان با پیروزی بر تیم ملی ترکیه عنوان پنجمی جهان را به دست آورد.

حواشی آخرین روز مسابقات والیبال / تقدیر سوال برانگیز از سرداور

در این دیدار برخلاف بازیهای گذشته تعداد زیادی خبرنگار به منظور پوشش خبری در سالن حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار رئیس فدراسیون والیبال ترکیه از محمد زروگ داور فدراسیون جهانی و سرداور این بازی تقدیر و تشکر کرد. این اقدام تا حدودی عجیب و سوال برانگیز بود.

امروز در سالن محل برگزاری مسابقات دستگاه تهویه هوا روشن نبود و به خاطر این مساله دمای هوای سالن تا حد قابل توجهی بالا بود.

برای نخستین بار در طول این دوره از رقابتهای والیبال قهرمانی جوانان جهان حدود ۲۰۰ تماشاگر ترک با حضور در سالن باشکنت تیم ملی کشورشان را مورد حمایت قرار دادند.

این طور که از ظواهر امر پیداست در کشور ترکیه کسی تمایل چندانی به بازی والیبال ندارد ولی مسئولان سرمایه گذاری زیادی در این خصوص انجام داده اند.

این بازی از سوی صدا و سیما کشور ترکیه مورد پوشش تلوزیونی و پخش مستقیم قرار گرفت.

ایرانیان مقیم ترکیه که از روز نخست این رقابت ها حضور پررنگی در سالن مسابقه داشتند در بازی امروز تعدادشان بیشتر شده بود و همه یک صدا تیم ایران را مورد حمایت و تشویق خود قرار دادند.

نکته قابل توجه در سالن مسابقه حضور یکی از هواداران ترک در سالن بود که با میکروفون اقدام به تشویق تیم ملی این کشور کرد. این هوادار در کنار میز ناظرین فنی مسابقات نشسته بود و یک جایگاه ویژه از سوی میزبان به وی اختصاص یافته بود.

ترکها که از داشتن تماشاگر در سالن محروم بودند با بهره گیری از موزیکهای مربوط به کشورشان اقدام به تهییج بازیکنان تیم ملی کشورشان کردند.

سرداور این دیدار که پیش از شروع بازی از سوی مسئولان فدراسیون والیبال ترکیه مورد تقدیر قرار گرفته بود اکثر سوتهای خود را به نفع تیم ترکیه زد و کاملا به نفع تیم میزبان کار کرد.

اسکوربرد سالن محل برگزاری مسابقه بازهم در دیدار امروز دچار مشکل شد.

داور بازی در پوئن ۲۱ بر ۱۹ ست دوم بازی به خاطر سر خوردن یکی از بازیکنان تیم ترکیه برای دقایقی بازی را متوقف کرد. که بازهم این حرکت وی تعجب همگان را برانگیخت.

باوجود تمامی ناعدالتی که از سوی میزبان و سرداور به تیم ایران وارد شد اما تماشاگران ایرانی مقیم در سالن مسابقه به طور مداوم بازیکنان را تشویق میکردند. به طوری که در برخی مواقع تماشاگر میکروفون به دست ترک سکوت اختیار می کرد.

سرمربی تیم ملی ترکیه نیز که دید با وجود فراهم کردن شرایط حاشیه ای اما بازهم شاگردانش اسیر قدرت فنی تیم ایران شده اند بدون اینکه با بازیکنانش صحبت کند در کنار خط مخصوص مربیان ایستاده و خود نیز نظاره گر بازی بود.

هیجان این بازی در سالن باشکنت ترکیه تا حدی است که هواداران تیم ایران ایستاده بازی را تماشا کرده و ملی پوشان را حمایت می کردند.

ارسال نظر