|
|
کدخبر: ۳۴۵

دامنه اعتراضات اهالی کشتی به زمان نامناسب انتخابات مجمع عمومی فدراسیون به هیات‌های کشتی استان‌ها هم کشیده شده تا نشان دهد این جماعت گوش شکسته همچنان با تصمیم وزارت ورزش مخالف هستند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، در حالیکه مسئولان وزارت ورزش در نظر دارند مجمع عمومی انتخابات فدراسیون کشتی را روز ۱۷ تیرماه برگزار کنند بسیاری از اهالی این رشته در اعتراض به این اقدام آنرا عجولانه و غیر منطقی خواندند. از اعتراضات کشتی گیران و مربیان که بگذریم برخی روسای هیات کشتی استانها نیز سکوت خود را شکسته و این تصمیم وزارت ورزش را به صلاح آینده کشتی ایران نمی‌دانند.

در همین راستا می‌توان به اظهارات اخیر عبداله عزیزپور رئیس هیأت کشتی استان لرستان اشاره کرد که معتقد است انتخابات فدراسیون کشتی در شرایط کنونی که تکلیف کمیته ملی المپیک. اساسنامه آن هنوز روشن نشده به صلاح نیست.

به گفته وی اگر وزارت ورزش قصد برگزاری مجمع را داشت، چرا در ۲۰ ماه گذشته این کار را انجام نداد و هر روز به بهانه‌های مختلف این کار را به تعویق انداخت. عزیزپور بر این باور است این یکی دو ماه را هم صبر کنیم تا با روی کار آمدن دولت جدید و با مشخص شدن مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انتخابات فدراسیون انجام شود و کسی که بر مسند کار می‌نشیند بتواند با تمام قدرت چهار سال سکان دار ورزش اول کشور باشد.

همچنین به اظهارات جلال صابریون رئیس هیأت کشتی استان همدان نیز می‌توان اشاره کرد که معتقد است رئیس فدراسیون باید با مسئولان ورزش دولت آینده هماهنگ باشد و این شتابزدگی مطمئنا باعثپشیمانی خواهد شد.

صابریون در تازه‌ترین اظهاراتش در این خصوص گفته با توجه به پایان دولت دهم و آغاز دولت یازدهم نباید برای انتخابات فدراسیون کشتی دچار شتابزدگی شویم. کار دولت دهم تا یک ماه آینده به پایان می سرد و باید تا روی کار آمدن دولت جدید این زمان کوتاه را هم صبر کرد تا کسی که در انتخابات فدراسیون جدید بروی کار می آید مورد تأیید دولت آینده باشد. رئیس جدید فدراسیون عملا کار خود را در دولت آینده انجام خواهد داد پس باید برنامه‌هایش نیز با وزیر ورزش آینده هماهنگ باشد.

به گفته وی اهالی کشتی باید برای کشتی کار کنند و در جهت مصلحت ورزش کشتی گام بردارند چراکه در حال حاضر وضعیت خوبی بر این رشته حاکم نیست و نباید اجازه داد این وضعیت در دولت آینده هم ادامه داشته باشد.

صابریون با اشاره به اینکه مدت‌ها در عرصه کشتی خدمت کرد‌ه‌ و دلسوز این ورزش است از مسئولان درخواست کرد تا دو ماه آینده هم صبر کنند تا رئیس آینده فدراسیون بتواند با هماهنگی با وزیر ورزش جدید اعتبارات و توجهات را به سمت این رشته بیاورد.

از سویی دیگر سید امید علوی زاده رئیس هیأت کشتی استان خراسان شمالی هم با حضور در صف معترضان به انتخابات مجمع اعلام کرد: اکثر کارشناسان و پیشکسوتان با برگزاری انتخابات در زمان کنونی مخالفند. با توجه به خطر تعلیق کشتی، و برگزار نشدن انتخابات کمیته ملی المپیک و همچنین پایان کار دولت هیچ توجیهی برای برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی در زمان کنونی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ ماه از حضور سرپرست فدراسیون کشتی می‌گذرد و انتخابات به دلایل مختلف برگزار نشد افزود: هر موقع که مسئولان با اعتراض روبرو می‌شدند با ارائه دلایل و مستندات اعلام می‌شد برگزاری انتخابات به صلاح نیست، حالا نمی‌دانم چطور شده که به یکباره تصمیم بر برگزاری انتخاباتی گرفته‌اند!

علوی‌زاده به نکته جالبی اشاره کرده و می گوید به عنوان یک عضو مجمع اصلا نمی‌دانم چه کسانی کاندید این رشته هستند و چه برنامه‌ای دارند، پس چگونه می‌توانید با بی اطلاعی کامل رأی خود را به فرد اصلح داد! ورزش ما همیشه از ناهماهنگی بین فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ضربه خورده است. در واقع چگونه می‌شود رئیسی را انتخاب کنیم که مورد تأیید مسئولان ورزشی دولت آینده و مسئولان کمیته ملی المپیک که تا چند ماه دیگر تغییر خواهند کرد نباشد.

ارسال نظر