|
|
کدخبر: ۴۲۹۶۲

سفر رئیس فدارسیون جهانی فوتبال به ایران و دیدار وی با رئیس جمهور کشورمان انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشته است.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، به دنبال سفر سپ بلاتر به تهران برای دیدار با مقامات فوتبال و همچنین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، یکی از سوژه مهم این روزهای رسانه‌های دنیا بوده است.

خبرگزاری AFP فرانسه در خبری اعلام کرده است که بلاتر حمایت خود را از میزبانی ایران از جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ ابراز داشته است. این خبرگزاری با اشاره به ملاقات بلاتر و شیخ سلمان، رئیس کنفدارسیون فوتبال آسیا با حسن روحانی نوشته است که رئیس جمهور ایران از روسای فیفا و AFC بابت حمایت آنها از کاندیداتوری ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا قدردانی کرده است.

AFP با توصیف سفر ۳۶ ساعته بلاتر به ایران به عنوان «دیداری رضایت‌بخش» به حضور وی در همایش علم و فوتبال که فدراسیون فوتبال ایران آن را برگزار می‌کند اشاره‌ای داشته و اظهارات وی در سایت فیفا را انعکاس داده است: «پس از به تعویق افتادن سفرم به ایران در سال گذشته، این یک دیدار رضایتبخش با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران خواهد بود. اکنون زمانی خوبی برای سفر به این کشور است. تغییراتی صورت گرفته و من مفتخرم که با رئیس جمهوری روحانی دیدار و با وی درباره آینده ایران و آینده ایران گفت‌وگو کنم».

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با انتشار تصاویری از ملاقات حسن روحانی و سپ بلاتر در نهاد ریاست جمهوری از برنامه رئیس فیفا برای حضور در مراسم اختتامیه جام جهانی زیر ۱۷ سال امارات پس از پایان دیدارش با مقامات ایرانی خبر داده است.

همچنین سپ بلاتر شخصا در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی به سفرش به ایران اشاره کرده است. وی در پیامی نوشته است: «با رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی ملاقات کردم و به او برای صعود ایران به جام جهانی تبریک گفتم. ما همچنین در مورد اهمیت فوتبال زنان با یکدیگر تبادل نظر کردیم».

ارسال نظر