|
|
کدخبر: ۵۱۸۰۶

رییس سابق سازمان تربیت بدنی تنها دلیل عضویت در هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک را شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک عنوان کرد.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، رییس سابق سازمان تربیت بدنی تنها دلیل عضویت در هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک را شرکت در انتخابات کمیته ملیالمپیکعنوان کرد.

مصطفی هاشمی طبا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره اولویت‌های حال حاضر ورزش ایران که باید مورد توجه دکتر گودرزی قرار بگیرد، گفت: مسائل کلان ورزش کشور و مشکلات پیرامون آن یکی، دو تا نیست و مجموعه‌ای از مسائل مختلف است که باید به طور همزمان مورد رسیدگی قرار گیرند.

رییس سابق سازمان تربیت بدنی افزود: یکسری مسائل مانند ساماندهی وزارتخانه، قانون وزارت ورزش و جوانان، مسائل مالی فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی و مشکلات فدراسیون‌ها و ورزشکاران در آستانه بازی‌های آسیایی و همچنین رقابت‌های جام جهانی فوتبال باید از طریق معاونت‌ها مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود دکتر گودرزی نسبت به گزینه‌های دیگر ارتباطات کمتری با رییس جمهور دارد و این که آیا این موضوع می‌تواند در تامین بودجه این وزارتخانه تاثیر داشته باشد؟ گفت: من اعتقادی به این موضوع ندارم و به نظر من گودرزی ارتباط خوبی با رییس جمهور دارد، چرا که اگر این گونه نبود وی مورد تایید رییس جمهور قرار نمی‌گرفت و به مجلس شورای اسلامی معرفی نمی‌شد. البته مشکل اعتبارات و بودجه تنها مختص به وزارت ورزش و جوانان نیست و متاسفانه مشکل مجموعه دولت است. کما این که یارانه‌های پرداختی بار سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند.

هاشمی طبا در پاسخ به این سوال که وزیر ورزش و جوانان بهتر است از چه نیروهایی در این وزارتخانه استفاده کند؟ گفت: وی باید از تمامی نیروهای کارآمد و متخصص در امر ورزش ایران استفاده کند و نیروهای توانمند را در راس وزارتخانه مورد استفاده قرار دهد. امثال نصرالله سجادی به نظر من نیروهای خوبی هستند که باید هم چنان در این وزارتخانه مورد استفاده قرار گیرند و مطمئنا دکتر گودرزی می‌تواند با کمک متخصصان ورزشی بسیاری از مشکلات را بسیار راحت‌تر حل نماید.

رییس سابق سازمان تربیت بدنی درباره اهداف خود از عضویت در هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک نیز به ایسنا گفت: از آقای درویش زاده خواهش کردم من را به عنوان عضو جدید هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک به آقای شریعتمداری معرفی کند که ایشان نیز قبول کرد و با تایید سرپرست وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون ژیمناستیک آمدم. تنها هدفم این بود که بتوانم از این طریق در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنم. بر خلاف این که گفته می شود من از آقای شریعتمداری برای عضویت در هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک درخواست داشتم، آن را رد می کنم چرا که تنها از درویش زاده برای موافقت با این امر خواهش کردم.

وی با بیان این که فردی مناسب‌تر از خودم برای ریاست کمیته ملی المپیک در حال حاضر مشاهده نمی‌کنم، گفت: من خودم را برای ریاست کمیته ملی المپیک ذیصلاح می‌دانم و حتما در انتخابات ریاست این کمیته‌ شرکت خواهم کرد. اگر هم نشد عضو هیات اجرایی هم بشوم بسیار خوب است. اما اگر این هم نشد که قسمت اینچنین بوده است.

هاشمی طبا درباره دلایل اصرار خود برای حضور در کمیته ملی المپیک، گفت: من قصد دارم برنامه‌های گذشته خود را هم چنان در صورت انتخاب به عنوان رییس این کمیته‌ ادامه دهم و بتوانم با کمک هیات اجرایی بسیاری از مشکلات ورزش کشور را حل کنم. البته مکانیزم کمیته ملی المپیک این است که رییس آن به تنهایی کاره‌ای نیست و هیات اجرایی همه کاره است. رییس کمیته ملی المپیک تنها اختیار ریاست جلسات را بر عهده دارد و بدون اجازه هیات اجرایی قادر به انجام کاری نخواهد بود.

ارسال نظر