|
|
کدخبر: ۵۶۹۵۸

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل ژاپن به مقام چهارم مسابقات جام بزرگ قهرمانان رسید.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران با پیروزی ۳ بر صفر مقابل ژاپن به مقام چهارم مسابقات جام بزرگ قهرمانان رسید. ولاسکو برای آخرین بازی تیمش در جام بزرگ قهرمانان با توجه به مصدومیت محمد موسوی و امیر غفور از سعید معروف، شهرام محمودی، عادل غلامی، آرمین تشکری، حمزه زرینی، فرهاد قائمی و ناصر رحیمی(لیبرو) استفاده کرد. ژاپنی‌ها خیلی امیدوار بودند که بازی آخر این تورنمنت مقابل ایران را با پیروزی پشت سر بگذارند و شاید به همین خاطر بازی با ایران را به‌عنوان آخرین بازی خود انتخاب کردند. بازی با سرویس‌های هدفدار آرمین تشکری و حملات مهارنشدنی حمزه زرینی شروع شد. تیم ملی ژاپن که در سال‌های اخیر به هیچ عنوان در حد و اندازه ایران نبوده است در ست اول نیز حرفی برای گفتن مقابل شاگردانولاسکورا نداشت. وقت‌های استراحت فنی این ست در امتیازهای ۸ بر ۴ و ۱۶ بر ۶ به‌سود ایران گرفته شد. بازیکنان ایران در ست اول با نتیجه یک‌طرفه ۲۵ بر ۱۷ برنده شدند.

در ست دوم بازیکنان ژاپن بازی بهتری از خود به نمایش گذاشتند و اجازه ندادند که اختلاف به‌اندازه ست اول زیاد شود. تلاش آن‌ها اما فقط به‌اندازه یک امتیاز به‌نفع‌شان بود. تمایل سعید معروف در این بازی بیشتر پاس‌های قدرتی بود و هدف بیشتر پاس‌هایش هم با توجه به بازی خوب حمزه زرینی، دریافت کننده شماره ۷ تیم ملی بود. بعد از او شهرام محمودی، آرمین تشکری و عادل غلامی بیشترین امتیاز را برای ایران تا پایان ست دوم کسب کردند. پاسور تیم ژاپن برای مقابله با حملات بازیکنان ایران مجبور شد از همه مهاجمانش استفاده کند ولی باز هم نتیجه آن چیزی نبود که انتظار داشتند. ست دوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به‌سود ایران به پایان رسید. بازیکنان ایران تا پایان این ست فقط ۸ خطا انجام داده بودند.

در ست سوم بازیکنان ژاپن این فرصت را پیدا کردند تا برای اولین بار با نتیجه ۴ بر ۳ از ایران پیش بیفتند اما این برتری، چند دقیقه بیشتر دوام نداشت. دفاع روی تور و توپ‌گیری بی‌نقص در کنار بازی کم‌اشتباه از بازیکنان ایران، عامل برتری شاگردان ولاسکو در این بازی یک‌طرفه مقابل ژاپن بود. تقاضای وقت استراحت در امتیاز ۱۸ بر ۱۲ به‌سود ایران، آخرین تلاش‌های گری ساتو، سرمربی ژاپن برای گرفتن حداقل یک ست بود. تیم ملی ژاپن در این تورنمنت خانگی نه‌تنها امتیازی نگرفت بلکه فقط یک ست مقابل آمریکا کسب کرد. ست سوم این بازی هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ و کل بازی با نتیجه ۳ بر صفر به‌سود ایران تمام شد تا تیم کشورمان بالاتر از ژاپن و آمریکا به مقام چهارم مسابقات برسد. ایران در مسابقات سال ۲۰۰۹ پنجم شده بود.

ارسال نظر