|
|
کدخبر: ۶۰۴۰۷

علی دایی می‌گوید پیروزی ایران بر استرالیا در ۸ آذر ۱۳۷۶ به یادماندنی‌ترین خاطره در تاریخ فوتبال ایران است.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره سالگرد دیدار تاریخی ایران و استرالیا، خاطرات خود از این بازی و دیدار تیمش برابر تراکتورسازی در هفته شانزدهم لیگ برتر صحبت کرد.

* ۸ آذر همیشه برای فوتبال دوستان ایرانی یک تاریخ خاص است. با وجود اینکه ۱۶ سال از بازی حماسی ایران و استرالیا گذشته اما هر سال با رسیدن به این روز خاطرات شیرینی برای هواداران فوتبال در ایران زنده می‌شود.

به نظر من در تاریخ فوتبال ما این بازی می‌تواند به یادماندنی‌ترین بازی باشد. بازیکنان ما یک روز تاریخی را ثبت کردند. می‌توانم بگویم که ما در آن روز از هیچ به همه چیز رسیدیم مخصوصا زمانی که در زمین حریف بازی کنید و دو گل هم عقب باشید. ما مقابل استرالیا یک بازگشت باشکوه داشتیم و فکر نمی‌کنم این بازی هیچ وقت از خاطر ایرانی‌ها برود. فکر نمی‌کنم هیچ زمانی را شاهد بوده باشیم که مردم ما اینقدر برای یک حادثه خوشحال بوده باشند.

* به نظر می‌رسد شور وشوق مردم و همچنین علاقه‌ آن‌ها نسبت به فوتبال در حال حاضر نسبت به آن زمان به حد زیادی تغییر کرده است و دیگر مثل آن زمان علاقه به فوتبال وجود ندارد.

قطعا آن بازی را با هیچ بازی دیگری نمی‌شود مقایسه کرد. شور و شوقی که مردم برای آن بازی داشتندبا هیچ اتفاق دیگری قابل مقایسه نیست شرایط ما در آن ز مان خیلی سخت‌تر بود. ما باید با تیمی مصاف می‌دادیم که همه بازیکنان‌شان در اروپا بازی می‌کردند. همه این‌ها باعثشد یک اتفاق عجیب و غریب در آن روز رقم بخورد.

* یادمان می‌آید در آن زمان والدیر ویرا گفته بود در بین دو نیمه هیچ چیزی به بازیکنان نگفتم و فقط گفتم بروید و بازی خودتان را انجام دهید.

بله ایشان هیچ مسئله‌ی تاکتیکی به ما نگفت و ما هم در نیمه دوم واقعا کار تاکتیکی خاصی نکردیم. همه‌اش لطف و خواست خدا بود که با یک سری اتفاق‌های عجیب و غریب همراه شد و ما توانستیم آن گونه به جام جهانی صعود کنیم.

* درباره دیدار باتراکتورسازیصحبت کنید. پرسپولیس قهرمان نیم‌فصل شده و دیدار حساسی با تیم تبریزی در پیش دارید.

اول از هر چیز باید بگویم قهرمانی نیم فصل با اینکه خوب است اما به آن صورت ارزشی ندارد. البته این موضوع نشان دهنده توانایی فنی بازیکنان ماست. ما از همان روز اولی که تمرین‌هایمان را شروع کردیم، برنامه‌ریزی درستی داشتیم، بازیکنان‌مان در طول فصل خیلی تلاش کردند و یک کار گروهی انجام داده‌ایم که به نتیجه رسیده است. مطمئنا نگه داشتن این رتبه کار بسیار سخت‌تری است و باید در نیم فصل دوم بیشتر تلاش کنیم.

* تراکتورسازی را چطور می‌بینید؟

بازی خیلی سختی با این تیم داریم. آن‌ها در نیم فصل نخست نتایج خوبی گرفته‌اند اما ما هم تمرین‌های خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و بعد از اینکه ملی‌پوشان‌مان مدتی نبودند، پس از بازگشت‌شان به خوبی کار را پیش برده‌ایم. از همه لحاظ آماده‌ایم که بتوانیم در تبریز کار بزرگی انجام دهیم. قطعا بردن تراکتورسازی در تبریز کار سختی است. ما برای این بازی محروم و مصدوم هم داریم که کمی دست ما را بسته‌اند اما سعی می‌کنیم شروع بسیار خوبی در نیم فصل دوم داشته باشیم.

* با توجه به غیبت عالیشاه و صادقیان در این بازی احتمالا تغییراتی هم در ترکیب تیم‌تان اعمال خواهید کرد.

اگر این دو بازیکن نبودند هم احتمال تغییر در تیم وجود داشت اما بازیکنان دیگر هستند که جای آن‌ها را پر کنند. ما همه تمرکزمان را روی بازی‌های نیم فصل دوم گذاشته‌ایم و به امید خدا تمام تلاش و همت‌مان را به کار می‌بندیم تا با به دست آوردن قهرمانی، هواداران را خوشحال کنیم.

ارسال نظر