|
|
کدخبر: ۶۱۸

فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی با اعلام بازی دوستانه با ایران در شهریور ماه می گوید کره‌ای ها می خواهند در بازی برابر ایران انتقام دو شکست خود در انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۴ را بگیرند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، قرار است کره جنوبی و ایران ۱۵ شهریور در یک بازی دوستانه به مصاف هم بروند. فدراسیون فوتبال کره جنوبی روز گذشته اعلام کرد تیم ملی این کشور ۱۵ شهریور در یکی از بازیهای در " روز فیفا " به مصاف هم خواهند رفت. فدراسیون فوتبال کره اعلام کرد مکان این بازی دوستانه هنوز قطعی نشده است و در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال کره جنوبی درباره بازی دوستانه با ایران گفت: واقعا نمی توانستیم تا تیمی را از قاره آمریکا جنوبی یا اروپا برای بازی دوستانه در ماه سپتامبر(شهریور) پیدا کنیم، زیرا تیم های اروپایی و آمریکایی در آن زمان سرگرم بازی‌های خود در مقدماتی جام جهانی هستند. ما ایران را انتخاب کردیم، زیرا می خواهیم انتقام شکست هایمان در انتخابی جام‌جهانی را از آنها بگیریم.

تیم ملی ایران در هر دو دیدار خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل موفق شد کره جنوبی را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد. اما هر چند ار بازی کسل کننده کره‌ای ها انتقادهای زیادی شد، اما این تیم توانست در کنار ایران یکی از تیم های صعود کننده به جام جهانی ۲۰۱۴ باشد.

دو تیم در حالی قرار است در شهریور ماه دیدار دوستانه‌ای برگزار کنند که بازی آخر دو تیم در اولسان در انتخابی جام جهانی پر از حاشیه های مختلف بود. علاوه بر جنگ لفظی بین سرمربیان و بازیکنان دو تیم، زمانی که بازیکنان تیم ملی ایران مشغول شادی صعود به جام جهانی بودند هواداران کره ای با پرتاب بطری خشم خود را از پیروزی تیم ملی ایران اعلام کردند.

کره جنوبی در تازه‌ترین رده بندی فیفا با سه پله نزول در رده ۴۳ و ایران با ۱۵ پله صعود در رده ۵۲ جهان قرار دارند.

کره‌ جنوبی قرار است پیش از بازی دوستانه با ایران یک بازی دوستانه نیز با پرو انجام دهد.

ارسال نظر