|
|
کدخبر: ۶۷۱۳۶

تیم ملی کشورمان برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هنوز بازی تدارکاتی مناسبی را قطعی نکرده و سوال اینجا است که حریفان ما چه برنامه ای دارند.

به گزارشامید، به استثنای بوسنی وهرزگوین، آخرین حریف ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که در سایت فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) هنوز دیداری در تقویم تیم ملی این کشور تا زمان برگزاری جام جهانی ثبت نشده، سایر رقبای ایران در جام جهانی در برنامه ای از پیش تعیین شده به میدان خواهند رفت تا آمادگی شان را برای حضور در مهم ترین تورنمنت فوتبالی دنیا افزایش دهند.

طبق برنامه ای که در سایت فیفا به ثبت رسیده، تیم ملی آرژانتین، قوی ترین و دومین حریف ایران در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ تا ۳۱ ماه مارس سال ۲۰۱۴(۱۱ فروردین ۹۳) دیدار دوستانه ای برگزار نخواهد کرد اما در این تاریخ در دیداری تدارکاتی در شهر بخارست به مصاف تیم ملی رومانی می رود که خودش را به مرحله پلی آف انتخابی جام جهانی هم رساند اما با قبول شکست برابر یونان نتوانست بلیت سفر به برزیل را به دست آورد.

در تقویم تیم ملی نیجریه بازی هم دوستانه ای دیده نمی شود اما این تیم در ابتدای سال جاری باید در تورنمنتی درون قاره ای با عنوان «قهرمانی ملت های آفریقا» شرکت کند. قهرمانی ملت های آفریقا تورنمنتی تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آفریقا است که در آن سرشناس ترین تیم های آفریقا تنها با بازیکنانی که در لیگ های داخلی کشورهای شان توپ می زنند با یکدیگر به رقابت می پردازند.

سومین دوره این رقابت ها را آفریقای جنوبی برگزار می کند که در آن تیم ملی نیجریه در گروه نخست و در کنار تیم های مالی، آفریقای جنوبی و موزامبیک قرار گرفته است. حریف ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ اولین بازی خود را ۱۱ ژانویه(۲۱ دی) مقابل مالی، دومین بازی خود را ۱۵ ژانویه(۲۵ دی) برابر موزامبیک و سومین بازی خود را ۱۹ ژانویه(۲۹ دی) مقابل آفریقای جنوبی انجام خواهد داد.

ارسال نظر