|
|
کدخبر: ۷۷۸۳۹

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: می‌خواهیم فصل آینده تیمی جوان را تشکیل دهیم و قلعه‌نویی به من قول داده در استقلال می‌ماند.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، درباره شرایط کلی باشگاه و تیم استقلال صحبت‌های زیر را انجام داد: در این شرایط بی‌پولی استقلال خوب نتیجه می‌گیرد.

خدا را شکر اوضاع خوب است اما ما هم مثل همه بی‌پول هستیم ولی در حال تلاشیم تا مشکلات مالی را حل کنیم.

حدود یک ماه پیش آقای زمانی عضو هیئت مدیره باشگاه اعلام کرد که به زودی مشکلات مالی حل می‌شود اما باشگاه همچنان درگیر مسائل مالی است.

هر کسی مصاحبه می‌کند خودش مسئول صحبت‌هایش است، من تا زمانی که چیزی قطعی نشود آن را عنوان نمی‌کنم. با آقای نجف‌نژاد یک کار اقتصادی را آغاز کرده‌ایم و ظرف یک هفته نتیجه اولیه خواهد داشت. من براساس همان کاری که کرده‌ایم صحبت می‌کنم تا انشاءالله بتوانیم بخشی از مطالبات را پرداخت کنیم.

تکلیف ساموئل چه شد این قهر و آشتی‌ها لوثنشده است؟

بحثقهر و آشتی نیست، همان روزی که ساموئل به تمرین نیامد به او و مدیربرنامه‌اش اطلاع دادیم که جلسه‌ای بگذاریم و توافق کنیم که تا امروز و فردا به تمرینات بازگردد. فکر می‌کنم امروز یا فردا توسط آقای امیری این جلسه گذاشته می‌شود.

بازیکن برزیلی چه زمانی قرار است به ایران بیاید؟

هنوز نیم‌فصل برزیل تمام نشده است و منتظریم تا بازی‌های آنها تمام شود و او به ایران بیاید. ما برای جذب این بازیکن هیچ مشکلی نداریم.

آرش برهانی ابتدای فصل که قراردادش را با استقلال تمدید کرد گفت رابطه اش با شما پدر و فرزندی است ولی این روزها نیمکت‌نشین شده و ظاهرا امیر قلعه‌نویی تصمیمی برای بازی دادن او ندارد.

امیرخان کارش درست است و حتی بیشتر از من آرش را دوست دارد. برهانی برای قلعه نویی مثل بچه خودش می‌ماند. همه این اتفاق‌ها برای این است که آرش خودش را نشان دهد و بتواند از او استفاده کند. آرش باید همانی باشد که می‌خواهیم، شاید در شرایط کنونی بی‌انگیزه شده باشد اما با صحبت‌هایی که ما با او انجام می‌دهیم او تلاشش را می‌کند.

با مشکلات مالی بازیکنان چه می کنید؟ محمد قاضی هم در مصاحبه‌ای به شرایط استقلال اشاره کرده بود و گفته اگر وضعیت همین باشد استقلال در آسیا به مشکل می‌خورد.

مسئله لیگ قهرمانان آسیا یک مسئله ملی است و تمام مسئولانی که دوست دارند اتفاق خوب بیفتد باید نظر خاص‌تری به چهار تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند داشته باشند.

ظاهرا با فدراسیون بابت ملی‌پوشان به توافقاتی رسیده‌اید می‌شود در مورد این مسئله بیشتر توضیح دهید؟

من پیشنهادی به فدراسیون فوتبال دادم که جامع است مطمئنا جلسات بیشتری باید با فدراسیون بگذاریم و طی صحبت‌هایی که کی‌روش و امیر قلعه‌نویی با هم می کنند قطعا نتایج خوبی می‌گیریم. البته من پیشنهادم را نمی‌توانم باز کنم چون ممکن است برخی به مشکل بخورند و توقع‌ها بالا برود ولی با پیشنهادی که من دادم هم تیم‌ملی می‌تواند از ملی‌پوشان استفاده کند هم ما.

ظاهرا امیر قلعه‌نویی از کی‌روش ناراحت است و معتقد است او نباید صحبت‌هایش را رسانه‌ای کند؟

این مسئله حق امیرخان است و کسی نمی‌تواند بهانه‌ای بیاورد چون سرمربی ما حاضر شده با کی‌روش حرف بزند. کسی که نخواهد جلسه بگذارد و صحبت‌هایش را مطرح کند یعنی نمی‌خواهد مذاکره کند. مطمئنا اگر جلسه‌ای گذاشته شود راه بهتری می‌رویم اما اگر قرار باشد صحبت‌ها در رسانه‌ها مطرح شود این راهی که می‌رویم به ترکستان است. البته من امیدوارم با تدبیر فدراسیون فوتبال این مسئله حل شود.

این روزها رویانیان رقیب شما در باشگاه پرسپولیس ساز جدایی کوک کرده و حتی عده‌ای معتقدند که با شما برای رفتن در حال رقابت است؟

رویانیان در این مدت تلاش زیادی برای باشگاه پرسپولیس انجام داده است و من دوست دارم که این مسئله برای رویانیان و پرسپولیس به خوبی و خوشی تمام شود. این اتفاق برای پرسپولیس می‌تواند خوشایند باشد و بعد از چند سال این تیم در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند واقعا جای آنها در تیم خالی است.

فکر نمی‌کنید این رفت و آمدها در باشگاه پرسپولیس و استقلال کمرشکن شده است؟

واقعا همین‌طور است. ۱۷،۱۸ سال پیش که من با باشگاه لورکوزن آلمان ارتباط داشتم می‌دیدم که آنها چطور برنامه‌ریزی می‌کنند همان‌موقع اقای کالموند خودش استعفا داد تا در فدراسیون کار کند ولی بقیه همچنان سر کار خود ماندند. تازه این باشگاه آلمانی را یک شرکت بزرگ ساپورت می‌کند و با این همه برنامه‌ریزی و حامی مالی هنوز نتوانسته مقام قابل توجهی در اروپا کسب کند چون تعریف آنها این بود که بین اول تا سوم لیگ آلمان شوند.

آنها با واقعیت‌ها زندگی می‌کنند نه با احساس. آنها کارشناسی می‌کنند و بر اساس آن توان می‌گذارند این مسائل باید در فوتبال ما هم فرهنگ‌سازی شود البته این را هم بگویم تا زمانی که خصوصی‌سازی نشود این اتفاقات رخ نمی‌دهد. من مثالی برای شما می‌زنم، چندین سال قبل در روزنامه اطلاعات مجله جوانان را در می‌آوردم، در یک برهه‌ای مدیرمسئول مجله رفت و کارهای او هم روی دوش من افتاد در آن زمان که کاغذ به سختی گیر می‌آمد تیراژ مجله به ۱۶۰ هزار نسخه رسید آن زمان عده‌ای بابت این پیشرفت کاری حسادت‌هایی کردند و برای من حرف درآورده بودند که هزینه زیادی می‌کنم بعد از این مسائل من از این مجله بیرون آمدم و راهی باشگاه استقلال شدم که اتفاقا تیراژ مجله هم افت کرد ولی به مسئول موسسه اطلاعات گفتم من اگر بخواهم مجله شخصی هم در بیاورم همین هزینه را می‌کنم چون هزینه دو برابری درآمد دوبرابری دارد. حالا در ورزش هم همین است عده‌ای به من می‌گویند اگر این تیم برای خودت بود این همه هزینه می‌کردی و من جوابم این است که حتی دو برابر این هزینه می‌کردم چون درآمد بیشتر می‌شود.

بحثفوتبال ما هزینه زیاد نیست بلکه بحثسرمایه‌گذاری است ما اگر می‌خواهیم در مورد این مسائل صحبت کنیم باید از آدم‌هایی که متخصص هستند استفاده کنیم، ما از رسانه ملی هم توقع داریم که برای بحث‌های کارشناسی در این زمینه از افراد باتجربه و استخوان خورد کرده استفاده کند. رسانه نباید تفکر خودش را به مهمانان خود تحمیل کند صداوسیما آنقدر تبلیغ یک طرفه روی هزینه‌ها برای باشگاه‌های دولتی کرده ولی خودش نمی‌داند که عامل اصلی افت فوتبال آنها هستند چون حق پخش واقعی را نمی‌دهند و کسی هم جرات نمی‌کند در مورد صداوسیما صحبت کند اما من می‌گویم! آنها با من هم دعوا دارند، اما مهم نیست تا روزی که هستم از حق فوتبال دفاع می‌کنم حتی اگر منجر به این شود که بگویند از این فوتبال بروم.

ظاهرا جواد نکونام هم بدجور مصدوم شده است؟

مصدومیت او جدی است اما او بدن قوی دارد و کادرپزشکی ما هم قوی است در نتیجه خیلی زود خوب می‌شود.

قضیه پژمان منتظری و رفتن او به چین چه شد؟

ما دوست نداریم منتظری برود چون او ستون تیم ماست و نمی‌توانیم این بازیکن را از دست بدهیم تا هفته دیگر تکلیفش را مشخص می‌کنیم.

شاید خیلی زود باشد در مورد فصل آینده صحبت کنیم اما این روزها شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه قلعه‌نویی فصل بعد به راه‌آهن می‌رود آیا شما صحبتی با او داشته‌اید؟

ما صحبت‌هایمان را با قلعه‌نویی انجام داده‌ایم و تصمیم گرفته‌ایم سال آینده تیم جوان‌تری تشکیل دهیم.

یعنی او قول ماندن داده است؟

قول دادنی نیست گرفتنی است و ما این قول را از او گرفته‌ایم.

اما بابک زنجانی هم بد پول خرج نمی‌کند و شاید امیر قلعه‌نویی را هوایی کند؟

آقای زنجانی خیلی خوب پول خرج می‌کند و البته خیلی هم به پرسپولیس کمک می‌کند رویانیان هرگاه پیش او می‌رود جیبش ۸۰ سانتی‌متری است اما وقتی بازمی‌گردد جیبش ۱۶۰ سانتی‌متری می‌شود! به هر حال فعلا دور دور سردار است، هم زنجانی کمک می‌کند هم هدایتی حتی از علی انصاریِ ما هم پول می‌گیرد مبارک است انشاءالله.

پس شما از چه کسی پول می‌گیرید؟

خدا به ما پول می‌دهد از قدیم گفتند کم بخور اما همیشه بخور.

فردا شب دربی میلان است شما طرفدار اینتر هستید یا میلان؟

من در ایران و دنیا اول از همه طرفدار استقلال هستم و طرفدار هیچ تیم خارجی‌ نیستم تیم دوم‌ من هم پرسپولیس است!

ارسال نظر