|
|
کدخبر: ۸۴۲

تیم والیبال ایران در دومین دیدار خود کوبا را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، تیم ایران، بازی را تقریباً با همان ترکیب دیدار اول یعنی سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، آرمین تشکری، علی مباشری، رحمان داوودی و فرهاد ظریف شروع کرد. در این بازی ولاسکو تصمیم گرفت از آرمین تشکری به‌جای عادل غلامی در ترکیب اصلی خود استفاده کند.

دیدار دوم ایران و کوبا از هفته ششم لیگ جهانی والیبال در سالن سیوداد دیپورتیوای شهر هاوانا به‌دلیل نقص فنی تا آغاز گیم سوم از تلویزیون پخش نشد. تیم ملی ایران از همان ابتدای کار حریف پیش بود ولی با توجه به میزبانی کوبا و شناختی که دو تیم از هم به‌دست آورده بودند، نمی‌شد روی آن حساب کرد.

از روند امتیازگیری تیم ایران در ست اول مشخص بود که سعید معروف به‌عنوان پاسور تیم قصد دارد بیشتر از بازیکنان قدرتی استفاده کند. وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸-۵ به‌سود ایران به دست آمد ولی کوبا در وقت استراحت فنی دوم، خودش را رساند و توانست از ایران پیشی بگیرد.

رولاندو سپدا که در بازی اول با سرویس‌های وحشتناکش تیم ایران را به دردسر انداخته بود در ست اول فقط ۲ امتیاز گرفت. در پایان این ست که با نتیجه ۲۵-۲۲ به‌سود کوبا به پایان رسید، رحمان داوودی برای ایران ۷ امتیاز، علی مباشری ۴ و محمد موسوی، شهرام محمودی و امیر غفور هرکدام ۲ امتیاز برای ایران کسب کردند. در تیم کوبا نیز یوردان بی‌ست ۷ پوئن کسب کرد و دیوید فیل نیز ۵ امتیاز برای تیمش به دست آورد. هر دو تیم ۵ اشتباه داشتند.

در ست دوم نیز شاگردان ولاسکو از شاگردان ساموئلز بلکوود پیش بودند و توانستند تا پایان این برتری را حفظ کنند و در نهایت با امتیاز ۲۵-۲۰ برنده شوند.

تاکتیک ایران همچنان استفاده از سرویس‌های هدفدار و از کار انداختن مهاجمان کوبا در ست سوم بود. در تیم ایران استفاده از اسپک‌های دو سر آنتن توسط مباشری و داوودی در دستور کار سعید معروف قرار داشت. دفاع خوب بازیکنان کشورمان هم در ست سوم قابل تحسین بود. بازیکنان ایران در ست سوم ۲۵-۱۸ برنده شدند. رحمان داوودی ۱۵ امتیاز، امیر غفور ۱۴ امتیاز و محمد موسوی و علی مباشری ۹ امتیاز برای ایران تا اینجای کار کسب کردند.

بازیکنان ایران در ست چهارم همچنان با سرویس و دفاع، فشار زیادی به تیم کوبا وارد کردند و با نتیجه ۲۵-۲۲ برنده شدند تا در دومین مسابقه ۳ بر یک از سد میزبان خود بگذرند. شاگردان ولاسکو روز گذشته هم ۳ بر ۲ کوبا را شکست داده بودند.

ارسال نظر