|
|
کدخبر: ۸۴۹۳۱

پس از جلسه سه ساعته با کفاشیان

سرمربی تیم زیر ۲۲ سال ایران گفت: از کفاشیان خواستم که شرایط طوری شود تا اعتبار من به عنوان یک مربی جوان زیر سوال نرود.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، علیرضا منصوریان پس از جلسه سه ساعته باکفاشیان، نبی و تاج ضمن عذرخواهی از خبرنگاران به خاطر معطلی بیش از حد گفت: نتیجه جلسه به این صورت شد که چند اولویت مدنظر قرار گرفت. اولین اولویت تیم ملی بزرگسالان، دومین اولویت مربیان و مربیان لیگ برتر و دسته اول، سومین اولویت بحثلیگ قهرمانان آسیا و چهارمین اولویت تیم زیر ۲۲ سال یا همان تیم «ب» فوتبال ایران شد.

وی ادامه داد: این تیم می‌تواند پشتیبان خوبی برای جام ملت‌های آسیا سال ۲۰۱۵ و دو جام جهانی آینده باشد، نکته‌ای که کفاشیان و تاج هم روی آن مُصر بودند. در نهایت هنوز به نظر نهایی نرسیدیم و قرار شد جلسه دوم فردا صبح برگزار شود و در آن جلسه تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد. قطعا ما نه می‌خواهیم تیم ملی ضرر کند و نه مربیان و مدیران باشگاه‌ها و نه خودمان. من نمی‌خواهم خدایی ناکرده در صعود یا سقوط یک تیم و یا قهرمانی یا عدم قهرمانی یک تیم تاثیرگذار باشم.

سرمربیتیم زیر ۲۲ سال کشورمان تصریح کرد: در این جلسه سه ساعته مسائل ریز و درشتی را مورد بررسی قرار دادیم اما حاصل کار این شد که اولویت‌بندی طوری شود که به تیم امید آسیبی نرسد. تصمیم گرفتیم طوری برنامه‌ریزی کنیم که نه فدراسیون، نه کی‌روش و نه فرد دیگری ضرر نکند.

منصوریان با بیان این مسئله که تیم ملی فوتبال ایران شانس صعود از گروه خود در جام جهانی ۲۰۱۴ را دارد گفت: باید تیم خوبی در اختیار کی‌روش قرار دهیم تا بتوانیم بعد از سه دوره حضور در جام جهانی مرحله بعدی صعود کنیم اما در هر برنامه‌ریزی مطمئنا آسیبی هم وجود دارد. در کل می‌خواهیم در سال فوتبالی که در آن حضور داریم از این ورزش لذت ببریم و آن را ادامه بدهیم.

وی یادآور شد: تمام نقاط آسیب‌پذیر را در نظر گرفتیم، حتی حضور آقای جمالی به عنوان مدیر روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال در جلسه به خاطر این بود که تمام برنامه‌ها را کامل زیر نظر داشته باشیم.

این مربی تاکید کرد: پرسپولیس روی پیام صادقیان و محسن مسلمان و حتی امید عالیشاه برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرده است و باید بازیکنانش را در اختیار داشته باشد. در هر تیمی نقطه آسیب وجود دارد. در نهایت قرار شد آقای کفاشیان لیست ۴۲ یا ۴۳ نفره ایران در AFC را سبک - سنگین کند تا بتوانیم بازیکنانمان را برای مسابقات عمان اعزام کنیم. متاسفانه در این میان بن‌بست‌هایی هم از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود دارد.

سرمربی تیم زیر ۲۲ سال ایران در ادامه گفت: باید سیزدهم همین ماه به مصاف کره برویم و بیستم هم برای برگزاری بازی‌های عمان به این کشور سفر کنیم. ما به ترتیب در تاریخ‌های بیست و دوم، بیست و چهارم و بیست ششم دی باید به مصاف ژاپن، استرالیا و کویت برویم به خاطر همین باید تمام جوانب مد نظر قرار بگیرد و آنها را فردا به مردم اعلام کنیم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که با این شرایط چطور می‌خواهد فهرست تیم زیر ۲۲ سال برای بازی‌های عمان آماده کند تاکید کرد: اگر قرار باشد این اتفاق رخ بدهد باید ایده‌های مختلف را مد نظر قرار بدهیم و فهرست‌مان باید به گونه‌ای باشد که در آن تعاون و تعادل برقرار شود. همانطور که همه می‌دانند حضور در این مسابقات الزامی است و اگر خدایی ناکرده بخواهیم عقب‌نشینی کنیم آن وقت فدراسیون و تیم زیر ۲۲ سال دچار محرومیت سنگینی می‌شوند. برای اعلام فهرست نهایی‌مان باید همه چیز را در نظر داشته باشیم.

وی در مورد اینکه آیا از این اتفاقات ناراحت است و اینکه بهتر نبود این جلسه زودتر برگزار می‌شد تصریح کرد: اگر اجازه بدهید فردا در این خصوص صحبت کنم. فقط این را بگویم که من به تمام باشگاه‌ها تعهد داشتم که پس از بازی شب گذشته با کره بازیکنانشان را تحویل دهم؛ از علی دایی صدر جدولی تا سعید آذری ته جدولی. حتی بازیکن لیگ یکی ما که در تیم ایران جوان بوشهر بازی می‌کند وقتی در بازی این هفته تیمش حضور نداشت آنها شکست خوردند و این نشان می‌دهد ما چه انتخاب خوبی داشتیم.

سرمربی تیم زیر ۲۲ سال ایران ادامه داد: گروه آخر بازیکنان امروز به همراه من به تهران آمدند حالا در این شرایط باید ببینیم چه بازیکنانی را می‌توانیم به مسابقات آسیایی عمان ببریم اما صادقانه بگویم که شرایط سختی است. در حال حاضر یک مثلثتشکیل شده از تیم ملی، لیگ و مربیان و مدیران وجود دارد که ما با یک انتخاب اشتباه می‌توانیم به هر کدام از آنها آسیب بزنیم.

منصوریان با بیان اینکه حافظ منافع جایگاهش و بازیکنان و همچنین مردم است، تصریح کرد: قرار نیست احساسات مردم را جریحه‌دار و یا برای فدراسیون چالشی ایجاد کنیم. به خاطر اختیار را به کفاشیان سپردم. از طرفی دیگر باید به مربیان لیگی هم حق بدهیم شاید من در آینده همکار آنها شوم باید شرایط طوری شود که وقتی در ورزشگاهی چشمم به چشم همکارانم افتاد خجالت‌زده نشوم و در روند تیمی اثرگذار نباشم. من هم مثل شما هم تکلیف خودم را می‌دانم و هم نمی‌دانم. ما الان می‌دانیم چه زمانی بازی داریم و با چه تیم‌هایی اما نمی‌دانیم بازیکنانمان چه کسانی هستند. هر چه هست تا فردا ظهر تکلیف همه چیز مشخص خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به لیست ۴۲،۳ نفره بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال می‌تواند بازیکنی را اضافه کند گفت: قطعا نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. باز هم باید بگویم باعثافتخار من است که زیر پرچم کشورم خدمت می‌کنم. جالب است بدانید بخشی از کادر فنی خارجی تیم ملی هم مثل کارلوس کی‌روش خودشان را ایرانی می‌دانند پس در این شرایط من هم انعطاف بیشتری از خود نشان می‌دهم و سعی‌ می‌کنم نهایت همکاری را داشته باشم.

سرمربی تیم زیر ۲۲ سال ایران گفت: ۲۰ ماه پیش که تیم تحویل من داده شد فقط محسن مسلمان و امید عالیشاه در لیگ برتر فیکس بازی می‌کردند اما افتخار می‌کنم که حالا تاثیرگذارترین بازیکنان لیگ برتر در تیم من هستند. شما نمی‌دانید سرپرستان تیم‌هایی که بازیکن داشتند امان من را بریده بودند و خیلی زود برای بازیکنانشان بلیت برگشت از کیش گرفته بودند. من خوشحالم که چنین تیمی را در اختیار دارم. این تیم برای من مانند برادران کوچک است.
منصوریان در پاسخ به این سوال که آیا هنوز هم احتمال تغییر راس کادر فنی تیم زیر ۲۲ سال وجود دارد اظهار داشت: همانطور که قبلا گفتم هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد به احترام فوتبال ایران به آن احترام می‌گذارم و فقط دوست دارم وضعیت کادر فنی مشخص شود. افتخار می‌کنم زیر پرچم کشورم خدمت می‌کنم و حتی حاضرم به خاطر این موضوع ضرر کنم.

وی در واکنش به صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه اگر مجبور شود اولویت سوم و چهارم بازیکنانش را انتخاب کند به اعتبارش لطمه‌ای وارد نمی‌شود گفت: من همین موضوع را از کفاشیان خواستم که شرایط طوری شود تا اعتبار من به عنوان یک مربی جوان زیر سوال نرود. باز هم اعلام می‌کنم فردا صبح همه این موارد مشخص خواهد شد. خوشبختانه فدراسیون فوتبال نگاه خوبی به تیم زیر ۲۲ سال و کادر فنی آن دارد چون در حال بازیکن سازی است.

ارسال نظر