|
|
کدخبر: ۸۸۷۳۴

باشگاه نفت تهران با اشاره به اشتباهات داوری که علیه این تیم در هفته‌های اخیر رخ داده بیانیه‌ای منتشر کرده است.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، در پی اشتباهات داوری در هفته‌های اخیرباشگاهنفت تهران ببانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه که روی سایت این باشگاه قرار گرفته به شرح زیر است:

اشتباهاتداوریجزئی از فوتبال و زیبایی‌های آن است. این جمله تکراری و البته کلیشه‌ای را بارها و بارها شنیده‌ایم و به آن اعتقاد راسخ داریم اما روال طبیعی امر چنین است که هر تیمی از برخی اشتباهات سهوی داوران متضرر شود و از برخی دیگر منتفع. حتی ممکن است بروز چنین اشتباهاتی به دفعات در نتیجه دیدارهای هر تیمی تاثیر مستقیم نیز داشته باشد اما آیا این بدان معنی است که سرنوشت یک تیم، زحمات چند ماهه مجموع عوامل یک باشگاه، سرمایه گذاری‌ها و … همه و همه تحت تاثیر اشتباهات داوری، ناکام بمانند؟!

هرگز قصد ایراد تهمت و افترا به شخصیت پاک جامعه داوری کشورمان نداریم چرا که ایراد اتهاماتِ بعضاً بی‌پایه و اساس رایج در فوتبال امروز کشورمان، با ماهیت اخلاق مداری موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران و باورها و ارزش‌های این باشگاه در تضاد کامل است اما اتفاقات روی داده در بسیاری از دیدارهای این تیم، شائبه‌هایی را در اذهان تداعی می‌کند که بسیار آزاردهنده و هضم ناشدنی است. شائبه‌هایی که متاسفانه روز به روز پر رنگ‌تر شده و رنگ واقعیتی مطلق به خود می‌گیرند.

این که جامعه شریف داوران کشورمان این روزها هدف آماج انواع فشارهاست را می‌پذیریم اما راه حل انتخاب شده برای رهایی از این فشارها را نه! آیا برای رهایی از این فشارها باید تیم‌های کم هوادار و بی‌حاشیه را قربانی کرد؟! آیا برای اثبات پاکی داوران، باید از تیم‌های قانون مدار که همواره با همه ارکان فوتبال کشورمان در تعامل هستند مایه گذاشت؟! آیا باید به سراغ تیم‌هایی رفت که سرمربیانی محجوب داشته و برای هر موضوعی جنجال آفرینی نمی‌کنند؟! به راستی راه حل مناسب این است؟!

چندی است که قضاوت‌های داوران در بازی‌های نفت تهران سمت و سوی این چنینی به خود گرفته و متاسفانه این ناداوری‌ها روز به روز دامنه دارتر می‌شوند. نظرات کارشناسان محترم داوری پس از هر یک از بازی‌های نفت تهران موید این ادعاست. شاه بیت این شعر غم بار نیز وقایع اتفاق افتاده در بازی روز جمعه مقابل پرسپولیس است. گل سالم تیم نفت از سوی کمک داور بازی به اشتباه مردود اعلام شده و از سوی داور مسابقه نیز تایید می‌شود.

اشتباهی که حتی از سوی ریاست محترم دپارتمان داوری نیز پذیرفته شده و رسانه‌ای می‌شود. ضربه مهلک محسن مسلمان، هافبک تیم حریف بر بدن احمد آل‌نعمه مدافع نفت تهران که به اذعان بسیاری از کارشناسان داوری مستحق جریمه با کارت قرمز مستقیم بوده، از سوی تیم داوری نادیده گرفته می‌شود و…

آیا همچنان می‌توان با خیالی آسوده به تماشای ورزش زیبای فوتبال نشست و با اعتقاد راسخ گفت که اشتباه داوری جزئی از فوتبال است؟! اگر حتی یکی از اشتباهات برشمرده شده اتفاق نمی‌افتاد، جدول رده‌بندی لیگ اکنون چه تفاوت‌هایی با وضعیت فعلی داشت؟!

موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران بار دیگر ضمن صحه گذاردن بر پاکی قشر زحمتکش داوری، از دپارتمان محترم داوری، تمامی مسئولان فدراسیون و کمیته داوران استدعا دارد برای اثبات حقانیت و سلامت کار خود، شیوه‌ای مقبول‌تر برگزینند. شیوه‌ای که بتوان سلامت را با سلامت اثبات کرد و به همه تیم‌ها، با دیدی یکسان نگریست. انشاءالله…

ارسال نظر