|
|
کدخبر: ۸۸۷۴۱

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: گل‌محمدی که به تیم آمد خودش بازیکنانش را انتخاب نکرد اما علی دایی خودش بازیکنانش را انتخاب کرد و به همین دلیل تیمش بهتر بازی می‌کند.

به گزارشامیدبه نقل از صراط، ادموند بزیک که در جشن پنجاهمین سالگردپرسپولیسشرکت کرده بود، در خصوص این جشن، وضعیت پرسپولیس در لیگ برتر امسال و همچنین حضور ایران در جام جهانی فوتبال صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانیم.

* نظرتان درباره برگزاری جشن پنجاهمین سال تولد پرسپولیس چیست؟

به نظرم جشن خوبی بود و امیدوارم این گونه جشن‌ها تداوم داشته باشد و ما بتوانیم در این جشن‌ها شرکت کنیم تا ارتباط بهتری با هوادارانمان داشته باشیم.

* این جشن در حالی برگزار شد که هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس در آن حاضر نشدند. آنها اعتقاد داشتند به جای برگزاری این مراسم، طلب بازیکنان پرداخت شود. به نظر شما برگزاری چنین جشن‌هایی به چه کار باشگاه پرسپولیس می‌آید؟

این را من نباید بگویم و باید از مدیرعامل باشگاه سؤال کنیم. فکر می‌کنم هر باشگاهی در همه جای دنیا از این گونه جشن‌ها برگزار می‌کند. نفع و ضرر آن را باشگاه پرسپولیس مشخص می‌کند.

* امسال پرسپولیس وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته در جدول رده‌بندی لیگ برتر دارد. فکر می‌کنید پرسپولیس باز هم می‌تواند به صدر جدول برگردد؟

من فکر نمی‌کنم پرسپولیس امسال کمی بهتر باشد بلکه پرسپولیس امسال شرایط بهتری دارد. پرسپولیس امسال نتایج بهتری گرفته وبازیکنانباتجربه‌ و جوان و خوبی در اختیار گرفته است. امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد تا بعد از چند سال بتوانیم یک قهرمانی از پرسپولیس ببینیم.

* دربی ۷۸ هم نزدیک است. درباره این بازی که خودتان سابقه حضور و گلزنی در آن را دارید صحبت کنید.

دربی بازی خاصی است و هر دو تیم فارغ از هر گونه مسائل حاشیه‌ای و با انگیزه خاصی وارد این بازی می‌شوند و به نظرم چون دو تیم دوست ندارند بازنده از زمین خارج شوند بیشتر این بازی مساوی می‌شود.* البته شرایط جدول در حال حاضر به گونه‌ای است که هر دو تیم نیاز به برد دارند. بعضی‌ها اذعان دارند که قلعه‌نویی برای خراب نشدن رکوردش در دربی، بازی را خراب می‌کند. پیش‌بینی شما از برنده این بازی چیست؟

قطعا بازی سختی است و فکر می‌کنم پرسپولیس از نظر مهره‌ای بهتر از استقلال است. من فکر می‌کنم پرسپولیس می‌برد چون دوست دارم پرسپولیس ببرد اما احتمال مساوی هم وجود دارد. نمی‌توان گفت که این دربی یک بازی فینال‌گونه است. البته چون دو تیم در بالای جدول قرار دارند این بازی خاص‌تر از بقیه دربی‌ها خواهد بود. بازیکنان دو تیم اگر بتوانند حساسیت این بازی را کم کنند قطعا بازی بهتری را شاهد خواهیم بود. البته فوتبال ما نتیجه‌گرا شده و مربیان هم دست به عصا حرکت می‌کنند. الان شما می‌بینید که در یک فصل یک تیم سه بار مربی عوض می‌کند. ما زمانی درباره تیم‌های عربی این صحبت‌ها را می‌کردیم اما الان باشگاه‌های ایران در این چند سال چون نتیجه‌گرا شده‌اند در ۴ یا ۵ هفته هم مربی عوض می‌کنند. شما فصل قبل تیم یحیی گل‌محمدی(پرسپولیس) را ببینید که در ۲۳ بازی فقط دو باخت می‌آورد اما او را عوض می‌کنند. خیلی راحت هم عوض می‌شود. برای همین نمی‌توان گفت که قلعه‌نویی دربی را خراب می‌کند. چرا که باید ببینید شرایط تیم او را در آن بازی سنجید.

* پرسپولیس امسال بهتر بازی می‌کند یا پرسپولیس سال گذشته که خودتان هم در کادر فنی آن حضور داشتید؟

من فکر می‌کنم پرسپولیس امسال بهتر بازی می‌کند چرا که من انسان واقع‌بینی هستم. گل‌محمدی که به پرسپولیس آمد خودش بازیکنانش را انتخاب نکرد اما علی دایی خودش بازیکنانش را انتخاب کرد. علی دایی یکی از الگوهای من در زمان فوتبال بازی کردنم بود و الان هم خیلی خوشحالم که خوب نتیجه می‌گیرد.

* پرسپولیس امسال قهرمان می‌شود؟

ان‌شاءالله. من دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود اما کار سختی در پیش دارد.

* اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس برای قهرمان شدن در لیگ را چه تیم‌هایی می‌دانید؟

من فکر می‌کنم استقلال، ‌ نفت و سپاهان اصلی‌ترین حریفان پرسپولیس هستند.

* درباره تیم ملی هم صحبت کنید. به نظر شما تیم ملی می‌تواند از گروهش در جام جهانی صعود کند؟

این سخت‌ترین سؤالی بود که از من پرسیدید. چرا که دوست دارم بگویم می‌توانیم از گروه‌مان صعود کنیم اما چون انسان واقع‌بینی هستم فکر می‌کنم برخلاف خیلی از اظهارنظرها در گروه بسیار سختی قرار داریم.

* بین ۴ تیم چه جایگاهی می‌توانیم به دست آوریم؟

باید سعی کنیم سوم شویم.

ارسال نظر