|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۴۲

دولت هلند در بحبوحه افزایش کووید، دستور قرنطینه جزئی صادر کرد

نخست‌وزیر موقت می‌گوید دولت می‌خواهد با افزایش موارد کووید-19 در هلند، "ضربه سختی به ویروس وارد کند".

مارک روته، نخست وزیر موقت هلند، در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در هلند، اعلام کرد که دولت او می خواهد "ضربه سختی به این ویروس وارد کند". قرنطینه ای که از شنبه شب آغاز می شود، اولین موردی است که در اروپای غربی از زمانی که موج جدیدی از عفونت ها در بخش هایی از این قاره شروع شد، آغاز شد.

تحت این قرنطینه، کافه‌ها، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها باید در ساعت 8 شب تعطیل شوند، مسابقات ورزشی حرفه‌ای در استادیوم‌های خالی برگزار می‌شود و از مردم خواسته می‌شود تا حد امکان از خانه کار کنند. فروشگاه هایی که اقلام غیر ضروری را می فروشند باید ساعت 6 بعد از ظهر تعطیل شوند. روته روز جمعه گفت: «امشب ما یک پیام بسیار ناخوشایند با تصمیمات بسیار ناخوشایند و گسترده داریم. دکتر مایکل رایان، رئیس اورژانس سازمان جهانی بهداشت (WHO) در یک کنفرانس مطبوعاتی در اوایل روز جمعه در مورد وخامت اوضاع اروپا گفت: «به صراحت بگویم، برخی از کشورها اکنون در چنین وضعیت دشواری قرار دارند که قصد دارند به سختی می توان اقدامات محدودکننده ای را حداقل برای مدت کوتاهی برای کاهش شدت انتقال اعمال نکرد.»

روته همچنین گفت که فاصله گذاری اجتماعی در حال بازگشت است. ماسک در حال حاضر به طور گسترده اجباری شده است، از جمله در مغازه ها و حمل و نقل عمومی. وزیر بهداشت هوگو دو جونگ گفت که دولت همچنین در حال کار بر روی قانونی است تا دسترسی به برخی مکان‌ها و رویدادهای "پرخطر" را برای افرادی که می‌توانند نشان دهند کاملاً واکسینه شده‌اند یا از COVID-19 بهبود یافته‌اند محدود کند - و به افرادی که مبتلا به کووید-19 هستند اجازه ندهد. تست منفی شد اتریش و بخش‌هایی از آلمان محدودیت‌های مشابهی را اعمال کرده‌اند. اخبار مربوط به این اقدام احتمالی قبل از اعلام این خبر، اوایل روز جمعه خشم مالکان بار و مدیران ورزشی را برانگیخت.

فدراسیون فوتبال هلند و دو لیگ برتر حرفه‌ای با صدور بیانیه‌ای «ناراحتی بزرگ» را از قرنطینه مورد انتظار ابراز کردند و تأکید کردند که استادیوم‌های فوتبال - که اقدامات سختگیرانه‌ای برای کووید-۱۹ در آن اعمال شده است - منبع اصلی عفونت نیستند. این سازمان‌ها گفتند: «به نظر می‌رسد که این فقر سیاست‌گذاری است» و افزودند که مقامات دولتی «دیگر نمی‌دانند چه کنند».

روته تایید کرد که بازی مقدماتی جام جهانی بین هلند و نروژ در روز سه شنبه در روتردام پشت درهای بسته برگزار خواهد شد. سازمانی به نمایندگی از صاحبان بار و رستوران نیز محدودیت های جدید را به شدت مورد انتقاد قرار داد. روز پنجشنبه موسسه بهداشت عمومی این کشور 16364 آزمایش مثبت جدید را در 24 ساعت ثبت کرد که بالاترین تعداد در هر زمان در طول همه‌گیری که بیش از 18600 نفر را در هلند کشته است. این کشور که نزدیک به 85 درصد از بزرگسالان به طور کامل واکسینه شده اند، تا حد زیادی محدودیت های قرنطینه را در پایان سپتامبر پایان داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار