|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۵۰

اتریش دستور قرنطینه سراسری برای افراد واکسینه نشده را صادر می کند

این اقدام افراد واکسینه نشده را از ترک خانه های خود منع می کند مگر برای فعالیت های اساسی یا واکسینه شدن.

دولت اتریش دستور قرنطینه سراسری را برای افرادی که علیه کووید-19 واکسینه نشده‌اند، صادر کرده است، اقدامی با هدف کاهش سرعت گسترش سریع این بیماری در این کشور.

این اقدام که از نیمه شب یکشنبه اجرا می‌شود، افراد بالای 12 سال واکسینه نشده را از ترک خانه‌های خود منع می‌کند مگر برای فعالیت‌های اساسی مانند کار کردن، خرید مواد غذایی، پیاده‌روی یا واکسینه شدن. مقامات نگران افزایش مرگ و میر هستند و کارکنان بیمارستان دیگر قادر به مقابله با هجوم رو به رشد بیماران COVID-19 نخواهند بود.

الکساندر شالنبرگ صدراعظم روز یکشنبه به خبرنگاران در پایتخت وین گفت: "وظیفه ما به عنوان دولت اتریش محافظت از مردم است." بنابراین ما تصمیم گرفتیم که از روز دوشنبه ... برای افراد واکسینه نشده قرنطینه شود.

خبرگزاری APA گزارش داد که قرنطینه حدود 2 میلیون نفر را در کشور 8.9 میلیون نفری تحت تاثیر قرار داده است. شالنبرگ گفت که قرنطینه در ابتدا به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت و از پلیس خواسته شده است تا افراد بیرون را بررسی کند تا از واکسینه شدن آنها مطمئن شود و افزود که افسران اضافی برای کنترل قرنطینه به گشت زنی خواهند پرداخت.

افراد واکسینه نشده در صورت عدم رعایت محدودیت ها می توانند تا 1450 یورو (1660 دلار) جریمه شوند. اتریش یکی از پایین ترین نرخ های واکسیناسیون را در اروپای غربی دارد و حدود 65 درصد از کل جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند. در هفته‌های اخیر، کشور با روند نگران‌کننده‌ای در موارد ابتلا به ویروس کرونا مواجه بوده است. روز یکشنبه، 11552 مورد جدید گزارش شد که در مقایسه با 8554 مورد یک هفته قبل افزایش یافته است.

شالنبرگ گفت: «با نرخ واکسیناسیون که هست، ما در چرخه معیوب» عفونت ها گیر خواهیم کرد. او افزود که جذب "شرم آور کم" در واکسیناسیون باید به سمت بالا افزایش یابد. نرخ آلودگی هفت روزه به 775.5 مورد جدید در هر 100000 نفر می رسد. در مقایسه، این نرخ در آلمان همسایه 289 است، که قبلاً نیز زنگ خطر را در مورد افزایش اعداد به صدا درآورده است.

شالنبرگ خاطرنشان کرد که در حالی که میزان عفونت هفت روزه برای افراد واکسینه شده در روزهای اخیر کاهش یافته است، همین میزان برای افراد واکسینه نشده به سرعت در حال افزایش است. صدراعظم همچنین از افرادی که واکسینه شده اند خواست تا واکسن تقویت کننده خود را دریافت کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین