|
|
کدخبر: ۱۴۵۷۱۹

مدیر لابی صهیونیستی اتحاد علیه ایران هسته ای:

خبرگزاری تسنیم: مارک والاس، مدیر لابی صهیونیستی اتحاد علیه ایران هسته ای، با انتشار بیانیه ای به گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی در مورد افزایش قابل توجه میزان صادرات نفت ایران در ماه های ژانویه و فوریه واکنش نشان داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اینترنتی بیزنس وایر، در بیانیه مارک والاس، مدیر لابی صهیونیستی اتحاد علیه ایران هسته ای، آمده است: «اکنون دیگر مسلم شده است که توافق ژنو خیلی بیشتر از آنچه که دولت اوباما شرح داده بود، عاید ایران کرده است. ما از اوباما و دولت وی می خواهیم که اطمینان بخشی های قبلی خود به مردم امریکا مبنی بر اینکه صادرات نفت ایران در سطح یک میلیون بشکه باقی خواهد ماند را پس بگیرد و اجازه افزایش صادرات نفت ایران را ندهد. اطمینان بخشی های قبلی اوباما در مورد تحریم ها علیه ایران دیگر مطابقتی با واقعیت ندارد. در حقیقت، صادرات نفت ایران از ماه اکتبر تاکنون ۸۵ درصد افزایش یافته است.»
در این بیانیه تصریح شده است، با گذشته کمتر از ۲ ماه از اجرای توافق ژنو، ایران بیش از ۷ میلیارد دلار از کاهش تحریم ها منتفع شده است.
در روز ۲۸ ژانویه، والاس در جمع اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود: «کاخ سفید برآورد کرده است که ایران ۶ تا ۷ میلیارد دلار از کاهش تحریم ها منتفع خواهد شد.(اما) ارزش واقعی کاهش تحریم ها بالاتر از ۲۰ میلیارد دلار است. تنها با محاسبه افزایش میزان فروش نفت ایران تردیدی در این زمینه باقی نمی ماند.»
بر اساس جدیدترین گزارش آژانس بین المللی انرژی، میزان متوسط صادرات نفت خام ایران با احتساب میعانات در ماه های ژانویه و فوریه به ۱.۴۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.
انتهای پیام / / ۵۸

ارسال نظر