|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۳۵

مدیرعامل مخابرات استان تهران:

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل مخابرات تهران گفت: افتتاح پروژه های در ارتباط با مسکن مهر پرند و پردیس از منظر هزینه ها، به هیچ عنوان برای ما صرفه اقتصادی ندارد اما تمامی تجهیزات در ارتباط با این بخش ها را در اختیار آن ها قرار می دهیم.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطاتخبرگزاری تسنیم، مدیر عامل مخابرات استان تهران در نشستی خبری درباره امکان حذف قبوض تلفن ثابت در راستای بهره برداری از شعار زندگی سالم، اظهار کرد: برنامه هایی از قبل برای حذف قبوض داشته ایم که باید مدیریت شود؛ برنامه ای در این راستا و با همکاری همراه اول برای سال آینده داریم تا تجمیع قبوض صورت گیرد و صورتحساب ثابت و سیار در یک قبض چاپ و توزیع شود.

وی افزود: این کار کمک خوبی به محیط زیست است و دیگر نیازی به چاپ ۷.۵ میلیون قبض برای مشترکان ثابت نداریم.

مدیر عامل مخابرات استان تهران درباره امکان حذف پیامک های تبلیغاتی تلفن ثابت برای مشترکان نیز گفت: امکان حذف و انصراف از دریافت پیامک های ثابت وجود دارد؛ اکنون کسی دستوری مبنی بر حذف این سرویس برای کاربران نداده و حتی درخواستی از سمت مشترکان هم نداشته ایم.

او ادامه داد: اگر مشترکانی هستند که احساس می کنند تمایلی به دریافت این پیامک ها ندارند کافی است که موضوع را به ما اطلاع دهند تا جلوی ارسال آن را برای آن ها بگیریم.

*هزینه صدور هر قبض تلفن ۱۵۰ تومان است*

وی درباره هزینه های قبوض صادره توسط مخابرات نیز گفت: هر قبض که صادر می شود نزدیک به ۱۵۰ تومان برای مخابرات هزینه دارد اما با طرح یکپارچه سازی با همراه اول که مدنظر داریم، هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

*آی پی تی وی با مشکل مواجه شد*

صیدی درباره دلایل اجرایی نشدن پروژه تلویزیون تعاملی(IpTV) در تهران گفت: مشکلی در این راستا پیش آمده که منجر به تعویق افتادن آن شده است؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته که باید برای انجام چنین پروژه ای مجوزهای لازم از ما دریاقت شود که هم اکنون سازمان صدا و سیما به دنبال دریافت این مجوزهاست.

وی گفت: ما در این پروژه بسترهای فنی را پیاده سازی کرده ایم و منتظر دریافت مجوزها می مانیم و بعد از آن به فروش انبوه می پردازیم.

*ضریب نفوذ تلفن ثابت بیش از ۵۰ درصد شد*

مدیر عامل مخابرات استان تهران درباره مشکلات یش و روی واگذاری تلفن ثابت و صف انتظار دریافت هم که سوال یکی از خبرنگاران بود، گفت: در این زمینه گیر و گورهایی وجود داشت که نزدیک به ۶-۷ ماه درگیر برطرف کردن آن با بانک عامل در راستای خریداری تجهیزات ارتباطی مورد نیاز بودیم؛ بعد از آن نیز هفت ماه طول کشید تا رگولاتوری اجازه ترخیص به ما دهد لذا واگذاری ها با تأخیر روبرو شد.

وی افزود: هم اکنون در صف انتظار دریافت تلفن ثابت ۵۵ هزار متقاضی داریم که امیدواریم سال آینده به روز شود؛ در سال ۹۲ نزدیک به ۶۳۳ هزار شماره تلفن و ۳۱۵ هزار خط اینترنت پرسرعت دایری شد که ضریب نفوذ تلفن ثابت در تهران را بالای ۵۰ درصد و اینترنت را به ۲۵.۸ درصد رسانید.

*پروژه های مسکن مهر پرند و پردیس صرفه اقتصادی ندارد*

او همچنین افزود: افتتاح پروژه های در ارتباط با مسکن مهر پرند و پردیس از منظر هزینه ها، به هیچ عنوان برای ما صرفه اقتصادی ندارد اما تمامی تجهیزات در ارتباط با این بخش ها را در اختیار آن ها قرار می دهیم.

*خطوط رند ثابت نهایتا ۷۰۰ هزار تومان است*

معاون بازاریابی مدیر عامل مخابرات استان تهران هم در این نشست درباره قیمت خطوط رند مخابرات برای تلفن های ثابت خاطر نشان کرد: سه لایه سفارشی، برنز و طلایی داریم که متقاضیان به جز سطح طلایی به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد، می توانند در دو سطح دیگر ثبت نام کنند و خطوط خود را دریافت کنند.

بیدخام گفت: خطوط برنزی ۳۵۰ هزار تومان، نقره ای ۵۰۰ هزار تومان و طلایی ۷۰۰ هزار تومان است.

*تلفن های همگانی قشنگ می شود*

بیدخام در پایان درباره اقدامات مورد نظر مخابرات تهران برای ساماندهی تلفن های همگانی در سطح شهر نیز گفت: هم اکنون ۳۲ هزار تلفن همگانی در تهران و البرز داریم و مکاتباتی را با شورای شهر تهران داشتیم تا سال آینده در راستای زیباسازی کیوسک های همگانی، اقداماتی را انجام دهیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر