|
|
کدخبر: ۱۴۸۹

یک عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی در واکنش به افزایش ۱۵ درصدی قیمت شیر گفت: به هیچ وجه راضی به افزایش قیمت نیستیم. این آرزوی ماست که در هیچ زمینه‌ای افزایش قیمت نداشته باشیم.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، هدایت‌الله میرمرادزهی در رابطه با افزایش قیمت پایه شیر با فرا رسیدن ماه رمضان خاطرنشان کرد: اگر قرار است افزایش قیمتی داده شود باید در موقعیت‌هایی باشد که برای جامعه بار روانی نداشته و آزاردهنده نباشد.

نماینده سراوان به ذکر چند نکته درباره گرانی شیر پرداخت و گفت: ما معمولا وقتی که محصولات نهایی در ویترین مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها افزایش قیمت پیدا می‌کند، حساسیت نشان می‌دهیم. مثلا چرا رسانه‌ها وقتی قیمت نهاده‌های دامی، سویا، ذرت و علوفه افزایش پیدا کرد پیگیر نبودند و اکنش نشان ندادند؟

وی با بیان اینکه افزایش قیمت‌های تولید بالاخره خودش را در جایی نشان می‌داد، عنوان کرد: این مساله بعد از چند ماه در قیمت نهایی محصولات لبنی خود را نشان داد و چاره‌ای هم جز این نیست.

میرمراد زهی ادامه داد: اگر می‌خواستیم قیمت شیر افزایش پیدا نکند باید جلوی افزایش قیمت نهاده‌های دامی را می‌گرفتیم چراکه الان تولیدکننده چاره‌ای ندارد یا باید تولید نکند یا از جیب خودش هزینه کند. یعنی ضرر کند و یا اینکه محصولش را با قیمت واقعی ارائه کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: چاره‌ای جز اینکه قیمت‌ها منطقی و واقعی شود، نداریم. این افزایش قیمت هم قیمت واقعی در راستای افزایش قیمت نهاده‌های تولیدات است. منتهی چون در ماه‌های قبل کسی به افزایش قیمت نهاده‌های دامی توجهی نکرده الان که قیمت شیر افزایش پیدا کرده جامعه واکنش نشان می‌دهد.

او با این حال افزایش قیمت در آستانه ماه رمضان را غیرمنطقی دانست و گفت: اینکه چرا در شروع ماه رمضان این اتفاق افتاده جای بحثدارد چون می‌توانست از قبل اتفاق بیفتد.

ارسال نظر