|
|
کدخبر: ۱۵۱۰۷۷

در روزهای آخر عمر خواب دیدم پدرم را و به او از دست امت شکایت کردم آن حضرت به من فرمود: تو به زودی به سوی من می آیی.

به گزارش مشرق به نقل از سایت شهید آوینی، از حضرت زهرا(س) نقل کرده ‏اند که در روزهای آخر عمر خواب دیدم پدرم را و به او از دست امت شکایت کردم آن حضرت به من فرمود: انک قادمة علی عن قریب(۱) تو به زودی به سوی من می آیی.

بار دیگر خواب می ‏بیند ملائکه بسیاری به زمین فرود می ‏آیند و دو فرشته جلیل‏ القدر پیشاپیش آنها است که او را به آسمانها بردند و قصرهای عالیه بهشتی را به او نشان دادند و باغها و بستانهای فردوس اعلا را به او نمودند… می ‏پرسد که این کاخ‏های عالی از آن کیست؟

می گویند: اینجا فردوس اعلا است که آخرین درجه بهشت است و این همان نهر کوثر است که متعلق به شما است. آن سیده بزرگوار می ‏پرسد: این ابی؟ پدرم کجا است؟ گفتند: هم‏ اکنون وارد می شود و همان لحظه می ‏فرماید که پدرم وارد شد و مرا در آغوش گرفت و پیشانی مرا بوسید و فرمود: فرزند دلبندم دیدی آنچه خدا وعده فرموده بود؟ این همان وعده الهی است این کاخ منزل تو و شوهرت و فرزندان شما است و این جایگاه متعلق به دوستان شما است از خواب بیدار شد و رؤیای شیرین خود را به حضرت امیرالمؤمنین علیه‏ السلام نقل کرد، مولای متقیان علیه‏ السلام دانست که به زودی همسرش از دستش خواهد رفت و به بهشت اعلا منتقل خواهد شد. پس از دیدن این خواب بود که مکرر این دعا را می خواند:

یا حی یا قیوم برحمتک استغیثفاغثنی اللهم زحزحنی عن النار و ادخلنی الجنة والحقنی بابی محمد صلی الله علیه و آله.(۲)

ای خداوند زنده و پاینده به رحمت تو پناه می ‏برم پس به فریادم برس بار خدایا مرا از آتش جهنم دور گردان و به بهشت وارد کن و مرا به پدرم حضرت محمد صلی الله علیه و آله ملحق گردان.

وقتی در همان حال حضرت علی علیه‏ السلام به بالینش آمد و به وی فرمود عافاک الله و ابقاک. ای دختر پیامبر خداوند تعالی تو را به سلامت و باقی نگه دارد. گفت یا اباالحسن به زودی پدرم را ملاقات نموده و به او ملحق می شوم.

پی نوشتها

۱ الصدیقة للعلامة المقرم / ۱۰۵

۲ دلایل الامامه طبری ۴۶

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

ارسال نظر