|
|
کدخبر: ۱۵۶۲۰۲

یک فوق تخصص خون در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک فوق تخصص خون با اشاره به اینکه بیماران حجامت کنند و سالم ها باید خون اهدا کنند، گفت: مثلاً عارضه کبد چرب جزو بیماری های که منع خون دادن باشد، نیست و افراد برای شکرانه سلامتی خود بهتر است خون اهدا کنند، زیرا به خون بسیار نیاز است.

حسن ابوالقاسمی فوق تخصص خون و سرطان کودکان در گفت وگو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، درباره چگونگی انجام حجامت و یا خون اهدا کردن در فصل بهار اظهار داشت: هر کسی که سالم است، برای شکران نعمت سلامتی به اهدای خون اقدام کند.

وی درباره اینکه در بحثحجامت هم که در دین مبین اسلام سفارشاتی موکدی برای آن شده است، عنوان کرد: اگر در حجامت به لحاظ علم امروزی محاسنی است، باید در بیماران این کار صورت پذیرد، ولی فرد سالم باید خون اهدا کند، چون فرد سالم وقتی خون اهدا می کند هم از مزایایی حجامت برخوردار می شود و هم دیگرانی که نیازمند به این خون هستند می توانند از خون اهدای بهره مند شوند.

ابوالقاسمی درباره اینکه فرد سالم چه کسی است و با توجه به اینکه بیشتر افراد جامعه به کبد چرب مبتلا هستند، بنابراین افرادی که به کبد چرب دارند، بیمار به حساب می آیند و باید حجامت کنند و یا خون اهدا کنند؟ بیان داشت: عارضه کبد چرب جزو بیماری های که منع خون دادن باشد، نیست و خیلی ها دچار این عرضه هستند و راه حل درمان آن نیز ورزش و اصلاح رژیم غذایی است، بنابراین افراد سالم باید خون اهدا کنند زیرا امروزه به خون و فرآورده خونی بسیار نیاز داریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر