|
|
کدخبر: ۱۶۴۳۱۵

هیات دولت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور را مکلف کرد تا هر سه ماه یکبار گزارش مصارف منابع آزاد شده حاصل از یارانه انصرافی ها را به مردم گزارش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات وزیران معاون محمدباقر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور را مکلف کرد تا هر سه ماه یکبار گزارش مصارف منابع آزاد شده حاصل از انصراف مردم از دریافت یارانه نقدی را به افکار عمومی گزارش دهد.

همچنین بر اساس گزارشی که محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور روز گذشته به هیات دولت ارایه کرد، حدود ۹ درصد از جمعیت ایران ثبت نام نکرده اند و دو میلیون و چهارصد هزار نفر نیز که تا فروردین ماه جاری یارانه دریافت کرده بودند، از ادامه دریافت آن انصراف داده اند.

در جلسه روز گذشته هیات وزیران، اعضای کابینه از افرادی که به دعوت دولت و اقشار مرجع پاسخ مثبت دادند و در شرایط دشوار اقتصادی کنونی حاضر شدند داوطلبانه از دریافت این مبلغ اعلام انصراف کنند، تشکر و قدردانی کردند و این انصراف را مشارکتی ارزشمند در مدیریت منابع ملی دانستند.

به اعتقاد اعضای کابینه، این مشارکت علاوه بر ارزش مادی که می تواند به اجرای برنامه های دولت در حمایت از تولید، تأمین امنیت غذایی و توسعه بیمه ها کمک کند واجد ارزش بیشتری به لحاظ همراهی ارزشمند معنوی با دولت بود.

هیات وزیران اظهار امیدواری کرد بتدریج با آشکار شدن آثار سیاست های دولت منابع حاصل از هدفمندی به صورت دقیق تری به مصرف حمایت گسترده از محرومان جامعه سوق داده شود.

هیات وزیران از دست اندرکاران اجرایی ثبت نام که با شایستگی فراوان به این امر مهم اهتمام کردند و این حجم از ثبت نام را در مدت محدود و به روش الکترونیکی سازماندهی کردند، تشکر و قدردانی کرد.

این گزارش می افزاید: علی رغم محدودیت منابع، عزم دولت برای بهبود نظام سلامت و توسعه پوشش بیمه و تأمین امنیت غذایی جدی است و حمایت از تولید و خروج از رکود و استمرار مهار تورم را در دستور کار خود دارد.

در جلسه امروز همچنین اساسنامه شرکت های زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، اساسنامه شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و اصلاح اساسنامه سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی به تصویب هیات وزیران رسید.

ارسال نظر