|
|
کدخبر: ۱۷۵۸۹۴

رئیس سازمان غذا و دارو:

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان غذا و دارو از ۱۰۰ برابر شدن صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، رسول دیناروند در نخستین نشست کارگروه توسعه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه ما باید در حوزه صادرات برنامه ریزی شفاف و مشخصی داشته باشیم، اظهار داشت: ما باید با برنامه ریزی دقیق و به طور جدی روی یک بسته توسعه ای برای صادرات کار کنیم و وظایف نیز در آن مشخص شود.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: دیدگاه دولت به بخش صادرات مثبت است و مطمئناً دولت از صادرات حمایت می کند.

دیناروند در ادامه عنوان کرد: زمانی صادرات ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی حدود ۲ میلیارد دلار بود که امروز این رقم ۱۰۰ برابر شده است و پیشرفت های چشمگیری را در این حوزه داشته ایم.

در این نشست حسینی؛ سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو، مهدوی؛ معاون توسعه صادرات بین الملل سازمان غذا و دارو در مورد ساختار این کارگروه مطالبی عنوان و برخی از مشکلات این حوزه را بیان کردند.

به گزارش تسنیم، در نخستین نشست کارگروه توسعه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی که با حضور حسینی سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو، مهدوی معاون توسعه صادرات بین الملل و نایلی رئیس اداره همکاری های اقتصادی امور بین الملل وزارت بهداشت برگزار شد، نمایندگان سندیکای تولید کننده داروهای انسانی، سندیکای تولید کننده مواد اولیه دارویی، اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن صنفی متخصصان تجهیزات پزشکی کشور و سندیکای تولیدکنندگان محصولات بیوتکنولوژی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین