|
|
کدخبر: ۱۸۳۹۹۶

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور در دیدار با استاندار بوشهر خواستار توجه جدی به عملیات خروج زندان‌ها به خارج از شهر‌ها شد.

محمدمهدی حاج‌محمدی، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در نشست با استاندار بوشهر اظهار کرد: وجود زندان در کالبد شهری، دارای تبعات روحی و روانی برای شهروندان است که طبق قانون، زندان ها باید به خارج از شهرها منتقل شود.

رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان کرد: با رایزنی های صورت گرفته با استانداران و شهرداران، به دنبال مکان‌یابی لازم برای تامین زمین و منابع مالی برای ساخت زندان در خارج از محیط های شهری و انتقال زندان ها از بافت شهری هستیم.

وی تصریح کرد: در بخشی از نقاط کشور از جمله جنوب استان بوشهر ، فاقد زندان و مراکز مراقبتی هستیم که مشکلاتی را برای زندانیان و خانواده های آن‌ها به وجود آورده است.
 حاج محمدی عنوان کرد: سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی در صورت همکاری استانداری ها و شهرداری‌ها، آماده انتقال زندان‌ها به محیط های خارج شهر است.

وی از استاندار بوشهر خواست تا اقدامات لازم برای ساخت زندان در جنوب این استان با تامین زمین مورد نیاز معمول شود.

وی گفت: سیاست سازمان زندان ها، فقط نگهداری و نگهبانی از زندانی ها نیست ماموریت ما اصلاح و درمان است و ساخت محیط مناسب و تفکیک و طبقه‌بندی شرط تاثیرگذاری نسخه‌های درمانی برای اصلاح و درمان مجرمان و زندانیان است.
 
با توجه به اهمیت خروج زندان مرکزی بوشهر از داخل شهر در راستای اجرای بند"پ" ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم توسعه، به منظور ایجاد ارزش افزوده اراضی زندان بوشهر و واگذاری آن به شهرداری بوشهر جهت بهبود کیفیت محیط شهری، استاندار بوشهر هزینه طراحی موضوعی - موضعی اراضی موصوف را مستند به طرح تفصیلی شهر به شهرداری بوشهر متقبل شد.
 
همچنین عبدالکریم گرواند در نشست با رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در بوشهر اظهار داشت: با توجه به تاثیرات وجود زندان و ندامتگاه ها در محیط های شهری بر پیکره روانی جامعه، به دنبال انتقال زندان مرکزی بوشهر به خارج از حوزه شهری هستیم.

وی افزود: موضوع جابجایی زندان مرکزی بوشهر را در یک نشست تخصصی با سازمان های ذی ربط و مکان یابی و تهاتر زمین به سرعت دنبال می کنیم.


وی ادامه داد: برای جنوب استان بوشهر نیز در حال مکان یابی برای ساخت زندان هستیم تا شاهد کمتر شدن مشکلات برای خانواده های زندانی و زندانیان باشیم.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین