|
|
کدخبر: ۱۸۴۸۳۲

سوفله سیب زمینی و بادمجان یکی از پیش غذاهای ساده و خوشمزه فرانسوی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای آموزش کامل و مرحله به مرحله تهیه سوفله سیب زمینی و بادمجان با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر 

 

سیب زمینی بزرگ        ۴ عدد 

بادمجان                       ۳ عدد 

سینه مرغ                     ۱۰۰ گرم 

پنیر پیتزا                     به مقدار کافی 

 

مواد لازم برای سس بشامل 

شیر گرم                     ۲ لیوان 

کره                             ۲ قاشق غذاخوری 

آرد                              ۲ و نیم قاشق غذاخوری 

 

روش پخت:

 

اینجا بخوانید:

طرز تهیه پودینگ مغزدار

 

 

مرحله اول 

برای تهیه سوفله سیب زمینی و بادمجان خوشمزه ابتدای کار سیب زمینی را می شوییم، سپس درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم و تا اندازه ای که روی سیب زمینی ها را بگیرد آب اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم. 

 

 

 

مرحله دوم 

حالا اجازه می دهیم سیب زمینی ها به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه درون آب جوش بمانند تا کاملا بپزند و مغزشان نرم شود. در ادامه سینه مرغ را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه درون قابلمه قرار می دهیم، سپس تا اندازه ای که روی سینه مرغ را بگیرد آب اضافه می کنیم. 

 

 

PicsArt_02-01-04.09.27 (3)

 

 

مرحله سوم 

در این مرحله اجازه می دهیم سینه مرغ به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه درون آب جوش بماند تا بپزد. در ادامه بادمجان را می شوییم، سپس پوست آن را جدا می کنیم و به صورت مکعبی ریز خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم. 

 

 

مرحله چهارم 

حالا مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم، سپس اجازه می دهیم روغن گرم شود. در ادامه بادمجان ها را درون تابه می ریزیم، سپس تفت می دهیم تا کاملا سرخ شوند. در ادامه زمانی که سینه مرغ پخته شد، آن را از قابلمه خارج می کنیم. 

 

 

مرحله پنجم 

در این مرحله سینه مرغ را به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی را از قابلمه خارج می کنیم، سپس پوست آن را جدا می کنیم و درون یک کاسه مناسب قرار می دهیم، سپس کره را به آن اضافه می کنیم و با گوشتکوب می کوبیم تا پوره شود. 

 

 

PicsArt_02-01-04.09.00

 

 

مرحله ششم 

حالا سس بشامل را آماده می کنیم، برای این منظور ابتدا یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و کره را به ان اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم کره ذوب شود و آرد را می ریزیم و تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود. 

 

 

مرحله هفتم 

در این مرحله شیر را کم کم به آرد اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم تا گلوله های آرد باز شود. در ادامه به صورت مداوم روی حرارت هم می زنیم تا به غلظت مطلوب برسد، سپس به آن نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم و هم می زنیم. 

 

 

مرحله هشتم 

حالا فر را روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم و اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه یک ظرف مقاوم در برابر حرارت انتخاب می کنیم، سپس پوره سیب زمینی را درون آن می ریزیم و با پشت قاشق پخش می کنیم. 

 

 

 

مرحله نهم 

در این مرحله بادمجان های سرخ شده را به صورت پخش روی پوره سیب زمینی می ریزیم، سپس روی بادمجان ها سینه مرغ خرد شده را اضافه می کنیم. در ادامه روی مواد سوفله سس بشامل می ریزیم، سپس روی سس را با پنیر پیتزا می پوشانیم. 

 

مرحله دهم 

حالا ظرف را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه درون فر بماند تا پنیر پیتزا آب شود. در ادامه گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۵ دقیقه سوفله سیب زمینی گریل شود تا پنیر پیتزا طلایی و خوشرنگ شود. 

 

 

مرحله یازدهم 

در نهایت پس از گذشت این زمان سوفله سیب زمینی و بادمجان را از فر خارج می کنیم، سپس بسته به سلقیه با مقداری جعفری خرد شده تزئین می کنیم. در آخر این غذای خوشمزه را به همراه سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار