|
|
کدخبر: ۶۰۵۱۱

پرورش اعلام کرد: قرار است تا اربعین حسینی پروازهای بحرین از فرودگاه مشهد و شیراز برقرار شود.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نمایشگاه راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هواپیمایی هما پروازهای بین‌المللی خود را به عتبات افزایش داده است، گفت: هم‌اکنون تعداد پروازهای هفتگی هواپیمایی هما به عتبات عالیه ۳۲ پرواز است به طوریکه امسال این شرکت ۲۰۰ پرواز به مکه و مدینه منوره داشته است.

وی در ادامه با اشاره به ناوگان ۳۲۰ شرکت هواپیمایی هما گفت: این ناوگان جدید است و سرویس و خدمات آن " هماکلاس " می‌باشد.

پرورش در ادامه به برقراری پروازهای بحرین اشاره کرد وگفت: قرار شده تا اربعین حسینی پروازهایی از فرودگاه مشهد و شیراز به سمت بحرین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مذاکرات و توافقاتی با کشورهای اروپایی به منظور تامین قطعات هواپیماها انجام شده و برای برخی خدمات جانبی ناوگان هوایی تقاضاهایی به شرکتهای سازنده کشورهای خارجی فرستادیم که امیدواریم پاسخ مثبتی از سوی آنها دریافت کنیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما اظهار داشت: هنوز مذاکره‌ای درباره‌ی ورود ناوگان جدید به کشور با کشورهای اروپایی نداشتیم و در صورتی که بخواهیم توافقنامه‌هایی هم در این باره داشته باشیم تقاضای ما برای هواپیمایی ایرباس خواهد بود چراکه سیاستگذاری ما برای خرید هواپیمایی ایرباس می‌باشد.

پرورش در ادامه درباره‌ی آزادسازی نرخ بلیت هواپیما گفت: آزادسازی یک دستور و اجبار است و تاکنون هم به تعویق افتاده است.

وی اضافه کرد: تیم کارشناسی برای آزادسازی نرخ بلیت سال گذشته تشکیل شد و مجموعه‌ای از فعالیتها درباره آزادسازی تقدیم وزیر راه شده است.

وی تصریح کرد: در مرحله اول آزادسازی باید زیرساختها تکمیل شده و بعد تنوع سازی انجام شود که در صورت افزایش خدمات شرکتهای هواپیمایی قیمتها نیز متناسب با آن افزایش می‌یابد.

پرورش ادامه داد: نتیجه آزادسازی در خیلی از کشورها مطلوب بوده است چراکه سودآوری خوبی را برای شرکتها به همراه دارد و موجب ایجاد رقابت بین شرکتهای هواپیمایی می‌شود.

پرورش گفت: بخش بزرگی از بدهی خود بهشرکت نفترا پرداخت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: برای واگذاری شرکت هواپیمایی هما قیمت ۱۴۶۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است البته این نرخ برای ۵۰ درصد واگذاری می‌باشد.
انتهای پیام /

ارسال نظر