|
|
کدخبر: ۸۳۴۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: رویکرد جدید ما این است که شهرهای جدید را به بخش خصوصی بدهیم که بخش خصوصی نیز در این خصوص اقبال نشان داده است.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، محسن نریمان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: رویکرد ما این است که شهرهای جدید را به بخش خصوصی بدهیم تا در این شهرها اقدام به شهرک‌سازی و شهرک‌های دانشگاهی، علمی، توریستی بکنند.

وی ادامه داد: برای اینکه بخش خصوصی در شهرهای جدید حضور پیدا کند مصوبات شورای عالی شهرسازی را اخذ کرده‌ایم مطمئناً با این اقدام سرریز جمعیتی کنترل خواهد شد.

نریمان گفت: یک شهر جدید به نام تیس در کنار دریا در منطقه چابهار پیشنهاد شده تا واحدهای ویلایی در آنجا ساخته شوند بنابراین از هم‌اکنون اعلام می‌کنم که در این شهر ویلاسازی خواهیم کرد که مطمئناً اقبال مردمی در آن مشمول است.

* ۱۶ هزار نفر بیشتر از سهمیه در شهرهای جدید ثبت‌نام کردند

مدیرعامل شرکتعمرانشهرهای جدید گفت: در ۱۴ استان کشور شهر جدید داریم که در ۱۲ استان که دارای شهرهای جدید هستند مسکن مهر احداثشده است پس بنابراین در تمام شهرهای جدید مسکن مهر شروع نشده است.

وی ادامه داد: در کل در شهرهای جدید ۴۱۶ هزار واحدمسکن مهردر شهرهای جدید در حال احداثاست اما سهمیه ما ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است.

وی ادامه داد: اگرچه سهمیه ما ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است اما چون در ثبت نام کنترل نشد در برخی از جاها ثبت نام بیشتر شد به طوریکه حدود ۱۶ هزار نفر بیشتر ثبت‌نام کردند.

نریمان تاکید کرد: قصد داریم تا این تعداد را پالایش کنیم بنابراین احتمال دارد این ۱۶ هزار نفر به دلیل اینکه شرایط لازم را ندارند ریزش کنند بنابراین اگر حذف شوند جایگزینی برای آنها نخواهیم داشت.

به گفته وی در حال حاضر واحدهای مسکونی مهر به طور مستمر در شهرهای جدید ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما اگر بخواهیم متوسط بگیریم در برخی از شهرهای جدید حتی برخی از واحدهای مسکونی ۹۰ درصد هم پیشرفت کرده‌اند.

نریمان گفت: ۳۰۵ هزار واحد مسکونی در قالب تفاهم سه جانبه(مسکن مهر) احداثشده‌اند و ۷۴ هزار واحد مسکونی به شکل تعاونی و ۳۶ هزار واحد مسکونی به صورت خود مالکی در حال احداثهستند.

وی گفت: ۱۶۶ هزار واحد مسکونی در شهرهای مسکونی به مرحله نازک‌کاری رسیده که از این تعداد ۷۸ هزار واحد مسکونی را افتتاح کرده‌ایم و حدود ۱۶ هزار و ۳۷۶ واحد نیز با توجه به زیرساختهای آنها(آب، برق، گاز، فاضلاب) آماده هستیم که آنها را تحویل دهیم.

وی گفت: ۷۲ هزار واحد مسکونی به دلیل اینکه انشعابات آب، برق، فاضلاب و گاز ندارند و باید دستگاه‌های دیگر خدمت رسان آنها را تامین کنند به دلیل نبود انشعابات واگذار نمی‌شوند.

به گفته وی، هزینه انشعاب آب، گاز، برق و فاضلاب پیشاپیش پرداخت شده است.

ارسال نظر