|
|
کدخبر: ۸۶۱۵۲

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور از سوی رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راههای کشور و همچنین جانشین رئیس پلیس راهور، تشریح شد.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، سرهنگ محمد حسین حمیدی رئیس پلیس مرکز کنترلترافیکراههای کشور گفت: بر اساس گزارش دریافتی در تمامی محورهای استان آذربایجان شرقی، غربی، اصفهان، البرز، تهران، چهار محال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مرکزی، همدان و کهکیلویه و بویراحمد بارش برف گزارش شده است. همچنین در استانهای مازندران محور هراز، فیروزکوه، در محدوده گدوک و کرج - چالوس و استان سمنان در گردنه آهووان بارش برف گزارش شده است.

وی افزود: در استانهای کرمانشاه، گیلان، خوزستان و جنوب استان فارس بارش باران گزارش شده است.

سرهنگ حمیدی اظهار داشت: آزادراه پل زال - خرم آباد که صبح چهارشنبه به علت کولاک و بارش برف شدید مسدود شده بود، بازگشایی شد.

وی افزود: تردد در تمامی راهها و معابر کشور عادی و روان گزارش شده است و فقط در استان خراسان رضوی با توجه به پیاده‌روی زائران مشهد مقدس ترافیک پرحجم است.

سرهنگ حمیدی گفت: تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ در جاده‌های برفی ممنوع است و پلیس از تردد این خودرو ممانعت به عمل می‌آورد.

بارشبرفو باران در اکثر محورهای مواصلاتی کشور

سرهنگ پرویز سیاح البرزی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا نیز در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار داشت: بر اساس آخرین تصاویر دریافتی از دوربینهای نظارت تصویری، سامانه‌های هوشمند ترافیک شمار برخط و گشتهای شعب راهداری سراسر کشور در حال حاضر تمامی محورهای کشور از ترافیک عادی و روان برخوردارند و تاکنون گزارشی مبنی بر بار ترافیکی دریافت نشده است.

وی با اشاره به وضعیت جوی جاده‌های کشور، گفت: بر اساس آخرین تصاویر دریافتی از وضعیت جوی جاده‌های کشور در حال حاضر در تمامی محورهای استان البرز، تهران غرب، استان اصفهان، چهار محال بختیاری، قزوین و زنجان بارش برف گزارش شده است.

سرهنگ البرزی ادامه داد: ‌همچنین در استان کرمانشاه نیز بارش پراکنده باران و لغزندگی معابر اعلام شده است.

وی افزود: همچنین در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان و کرمانشاه به علت بارش برف در شبانه‌روز گذشته یخبندان و لغزندگی معابر گزارش شده و تردد با زنجیر چرخ انجام خواهد شد.

سرهنگ البرزی گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به صورت شبانه‌روزی و با شماره تلفنهای ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ پاسخگوی آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور خواهد بود.

ارسال نظر