|
|
کدخبر: ۱۷۸۶۱۵

در تبلیغ آمده است اداره کل سازمان نهادینه‌سازی درنظر دارد از میان جوانان مستعد این مرزوبوم افرادی را جذب نماید. در ادامه ۲۸ بند از شرایط و ضوابط فرد مورد نظر آمده که اگر قرار باشد برای اعزام به مریخ ثبت نام کنید، حداقل نصف آن‌ها نیاز نیست.

شاهین قدیانى در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

این جمله‌ای است که در بسیاری از روزنامه‌ها و تبلیغات دیده می‌شود. فرد بیکار پس از دیدن این جمله با چنان ذوق و شوقی مطلب را می‌خواند که گویی از شنبه هشت صبح قرار است سرکار برود و چهار عصر حقوق خود را بگیرد. در تبلیغ آمده است اداره کل سازمان نهادینه‌سازی درنظر دارد از میان جوانان مستعد این مرزوبوم افرادی را جذب نماید. در ادامه ۲۸ بند از شرایط و ضوابط فرد مورد نظر آمده که اگر قرار باشد برای اعزام به مریخ ثبت نام کنید، حداقل نصف آن‌ها نیاز نیست. در انتها هم خیلی با حالت اینکه چیزی نیست و پول چرک کف دست است، نوشته شده مبلغ ۳۵۰۰۰ تومان به عنوان هزینه آزمون از متقاضیان دریافت می‌شود.

حالا دو برگه A۴ سوال و یک ساعت نشستن روی صندلی چوبی دسته‌دار به جا مانده از زمان ناصرالدین شاه چطوری ۳۵۰۰۰ تومان هزینه دارد؟ فقط مسئولان همان سازمان می‌دانند چون شما اگر دو ساعت در کافی‌­شاپ جردن بشینید و قهوه اسپرسو هم بخورید، هزینه کمتری باید بپردازید. در مرحله بعد شما در یک برنامه‌ریزی سه ماهه موارد آزمون را که شامل هجده مورد آزمونی است و از «تصمیم کبری چالش‌ها و مزایا» تا «گربه شرودینگر و ارتباط آن روی دوبیتی‌­های باباطاهر عریان» را فرا می‌گیرد، به گونه‌ای مطالعه می‌کنید که اگر با این سطح معلومات برای دانشگاه استنفورد اپلای کنید، جان هنسی رییس دانشگاه با اسب سفید برای استقبال شما به فرودگاه استنفورد می‌آید.

سپس به مرحله آزمون می‌رسیم. در این مرحله شما به خیال اینکه سی، چهل نفری در آزمون ورودی شرکت می‌کنند با انرژی به سمت محل آزمون عازم می‌شوید که به ترافیک غیرمترقبه‌ای دچار می‌شوید. در این مرحله متوجه می‌شوید تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون به اندازه‌ای است که اگر آزمون در دانشگاه تهران برگزار شود، از دانشگاه باراجین قزوین تا رودهن شرکت‌کنندگان خودروهای خود را در کنار جاده پارک کرد‌­ه‌اند. آزمون هم معمولا به صورتی است که انگار دو طراح، سوالات را طراحی کرده‌اند و اولی از معلمان مدرسه ابتدایی گل‌ها بوده و دومی استاد مقطع پی‌­اچ‌دی دانشگاه آکسفورد.

چون سوالات بدین گونه است: ۱. پایتخت کشور عراق. ۲. اگر کهکشان آندرومدا صدهزار سال نوری به سمت کهکشان راه شیری حرکت کند آنگاه جرم نزدیک‌ترین سیاه چاله به زمین چندبرابر قمر سوم مشتری است و چرا؟ در مرحله آخر نتایج آزمون اعلام می‌شود و از میان سی‌­و­هشت‌هزار شرکت‌کننده دو تن از برادرزاده‌های آقای جوادی، مدیرعامل سازمان نهادینه‌سازی به خاطر پشتکار زیاد در آزمون پذیرفته می‌شوند. اصلا می‌دانید برادرزاده مدیرعامل سازمان نهادینه‌سازی بودن چقدر در پشتکار و سطح معلومات انسان تاثیرات مثبت می‌گذارد؟ پس برای یافتن کار مناسب، آقای جوادی مناسب را در میان اقوام خود بیابید.

ارسال نظر