|
|
کدخبر: ۴۳۵۸۱

اگر می خواهید بدانید که از میان خواستگارهایی که با گل و شیرینی به خانه شما می آیند و همکاری هایی که هر روز با آنها سروکله می زنید، کدام یک خطرناک ترند، در ادامه این مطلب با ما باشید.

به گزارشامید، گاهی در لباس یک مرد آگاه و همه چیز دان ظاهر می شود و گاهی هم ظاهر یک مرد آرام و حرف شنو را به خودش می گیرد. گاهی احساس می کنید او یک رئیس بی عیب و نقص است و شما کارمندی ضعیف که مدام گاف می دهید و گاهی هم گمان می کنید او یک نامزد بی عرضه است که حرف شما را از این گوش می شنود و از گوش دیگرش بیرون می کند. اگر می خواهید بدانید که از میان خواستگارهایی که با گل و شیرینی به خانه شما می آیند و همکاری هایی که هر روز با آنها سروکله می زنید، کدام یک خطرناک ترند، در ادامه این مطلب با ما باشید.

۱. خودش را ریز می بیند

زمانی که نیاز است یک قدم به جلو بردارد، واکنش های رفتاری نامناسبی نشان می دهد و عقب نشینی می کند. برای موفقیت تلاش نمی کند. خود را نمی بیند یا کوچک می بیند.

شما با یک «شخصیت ترسو ریسک ناپذیر» روبرو هستید که زیاد ناله و شکوه می کند تا توجه شما را جلب کند. گاهی دیگران را پایین می کشد چون خودش احساس پایین بودن می کند. چنین فردی قدرت ریسک را از شما می گیرد و شما را هم با خود پایین می کشد.

می توانید تغییرش دهید؟


شما نمی توانید تاثیر قابل توجهی روی او داشته باشید. زمانی که بخواهید از او فاصله بگیرید، به شدت تحقیرتان خواهد کرد و خواهد گفت: «مطمئن باش، تو ضرر خواهی کرد». بهتر است برای فاصله گرفتن از او، قاطع باشید.

۲. بچه ننه است


با تکیه بر دیگران زندگی می کند. برای تایید گرفتن از دیگران تلاش می کند. استقلال شخصیتی ندارد و آسان تحت تاثیر دیگران(به خصوص والدین) قرار می گیرد.

شما با یک «شخصیت ضعیف و رشد یافته» روبرو هستید. اگر در کنار چنین شخصیتی قرار بگیرید همیشه احساس می کنید با یک کودک سردرگم طرفید که نیاز دارد فرد دیگری برایش تصمیم بگیرد. تاییدش کند. در زندگی مشترک با چنین فردی، شما هیچ قدرتی نخواهید داشت. چرا که او همان قدر آسان با حرف های شما قانع می شود که با گفته های همکاران و اعضای خانواده اش، پس بیهوده تلاش نکنید.

می توانید تغییرش دهید؟


اگر می خواهید روان تان سالم بماند، باید از او فاصله بگیرید. برای تغییر دادن چنین آدمی، تلاش نکنید و بپذیرید که شما نمی توانید رفتارهای او را چندان تغییر دهید. حرف های شما تنها در صورتی در او اثر خواهد کرد که خودش بخواهد. در این صورت حمایت شما در کنار کمک یک روانشناس می تواند به بهبودی و تغییرش منجر شود.

۳. کشتی هایش همیشه غرق است


خلق و خویش همیشه پایین است و بی حوصلگی و کمبود انرژی اش شما را خسته می کند. احتمالاً او نمی تواند خشم و سیاه بینی اش را نسبت به دنیا و رویدادهایش پنهان کند. شما با یک «شخصیت افسرده خو» روبرو هستید که زمین تا آسمان با فردی که مبتلا به افسردگی می شود تفاوت دارد. ناامیدی با شخصیت این افراد از کودکی عجین می شود و هیچگاه هم کاملاً بهبود نمی یابد. ناامیدی و انرژی پایین این فرد که بخشی از شخصیتش شده، شما را همه به مرور ناامید و مایوس خواهد کرد. احتمالاً او در آغاز رابطه از کسانی حرف می زند که مسئول شکست ها و ناکامی هایش بوده اند و به شما این تصور را القا می کند که زندگی اش قرار است با حضور شما، به شکل دیگری پیش برود اما فراموش نکنید که برخلاف آنچه که شنیده اید، هیچ کسی جز شخصیت ناتوان او مسئول شکست خوردن هایش نیست.

می توانید تغییرش دهید؟


شما نمی توانید حال او را خوب کنید و او تنها در ابتدای رابطه، مدتی تحت تاثیر شما قرار می گیرد. اگر بخواهید از او فاصله بگیرید احتمال دارد با این جمله مواجه شوید: «همه زنان بی وفا هستند. می دانستم تو هم یک روز می روی!» پس بهتر است هر چه زودتر با او خداحافظی کنید.

۴. همه چیز را می داند


در همه زمینه ها(حتی زمینه هایی که در آن اطلاعات و آگاهی کافی ندارد) اظهارنظر می کند. به حرف و نظرات دیگران بی توجه است و در واقع نه دیگران را می بیند و نه حرف هایشان را می شنود و نه می پذیرد.

شما با یک «شخصیت نفوذناپذیر» روبرو هستید و برای خنثی کردن رفتار او تنها راه ممکن این است که حرف هایش را جدی نگیرید. او درست در زمانی که می خواهید در مورد موضوعی صحبت کنید، حرف شما را قطع می کند و با اطلاعاتی که از نظر خودش شایسته تر است، جمله شما را کامل می کند.

می توانید تغییرش دهید؟


در صورت فاصله گرفتن از او به این متهم خواهید شد که اشتباه کرده اید. چرا که او خود را همه چیز دان می داند. فاصله گرفتن یک باره و بی مقدمه شاید بهترین راه باشد.

۵. در ابرها زندگی می کند


از مسائل فرار و آنها را انکار می کند. همیشه دیگران و جهان را مقصر می داند و به همین دلیل به رویاهایش پناه می برد. فکرهایش معمولاً در واقعیت عملی نمی شود.

شما با یک «شخصیت مسئولیت ناپذیر و دور از واقعیت» روبرو هستید و ورود به ارتباط جدی با این فرد، قطعاً شما را هم از واقعیت دور نگه می دارد. او شما را همراه خود به دنیای رویاهایش می برد. اگر او و رویاهایش را جدی بگیرید، از واقعیت دور می شوید و احتمال گرفتن تصمیم های اشتباه و تکیه کردن بر او بیشتر می شود، در حالی که این شخصیت اصلاً قابل اتکا نیست. چنین فردی برای زندگی اش هزار و یک برنامه می ریزد اما از آنجا که ارتباطش با دنیایی که در آن زندگی می کند، واقعی و منطقی نیست، هیچ گاه از پس عملی کردن آرزوهایش بر نمی آید.

می توانید تغییرش دهید؟


گاهی فاصله گرفتن از او، مشکل به نظر می رسد اما بهترین و کم تنش شدن راه برای فاصله گرفتن از چنین فردی، گام به گام جدا شدن است. پس عجله نکنید! چرا که ممکن است شما هم، بخشی از رویاهای او شده باشید و او نمی خواهند به این راحتی، از این رویا دست بکشد.

۶. همیشه حق با اوست


در رفتارش خشک است، انعطاف ناپذیر است و سرسختی نشان می دهد. با موقعیت ها و آدم های تازه به راحتی کنار نمی آید و در پذیرش و یا احترام گذاشتن به نظر دیگران، دچار مشکل است.

شما با یک «تیپ وسواسی ناپخته» روبرو هستید و به شدت با او دچار مشکل می شوید. چرا که حاضر نیست به نظر شما هم احترام بگذارد. چنین فردی در صورت پافشاری شما برای تغییر و یا برداشتن یک گام تازه، به شدت برافروخته می شود و به مرور شما را خسته و وادار به عقب نشینی می کند.

می توانید تغییرش دهید؟


شما نمی توانید ناجی چنین فردی باشید و فاصله گرفتن از او دشوار خواهد بود. چرا که اصلاً او برای شما حقی قائل نخواهد بود. خود را برای فاصله گرفتنی پرتنش مهیا کنید.

تندرستی / شماره ۱۱۷/۱۰ مرداد ماه ۹۲ / بهاره اسلامی / صفحه ۲۸

ارسال نظر