|
|
کدخبر: ۸۶۲۰۱

ازجمله مواردی که باعثتشدید درد در پسران می‌شود استفاده از…

به گزارشامیدبه نقل از جام نیوز، یکی از مشکلات شایع در کودکان به ویژه پسران در سنین هشت الی ۱۴ سال درد در ناحیه پاشنه پا می‌باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ در طی این سنین به دلیل اینکه صفحه رشد استخوانی هنوز بسته نشده است، استخوان پاشنه پا هنوز در حال رشد می‌باشد و به ویژه استخوان جدید در آن مناطق ایجاد می‌شود که می‌تواند سبب درد در ناحیه پشت پاشنه پا شود.

این درد می‌تواند تولید التهاب در کودک شود به ویژه که استخوان پاشنه پا به تاندون‌ها نیز وصل می‌شود و سبب درد عضلانی در آن ناحیه نیز می‌شود. ازجمله مواردی که باعثتشدید درد در پسران می‌شود استفاده ازکفش‌های تخت و غیراستاندارد است که سبب فشار مضاعف به پاشنه پا می‌شود و کودک ناخودآگاه بر روی پنجه پا راه می‌رود که سبب درد در پنجه پا نیز در دراز مدت می‌شود.

پزشکانبرای رفع این علائم توصیه می‌کنند؛ درصورتی کهوالدینمتوجه درد مزمن در پاشنه پای کودک خود شدند سریعا به پزشک مراجعه نمایند زیرا در موارد نادر این درد می‌تواند نشانه وجود تومور خوش خیم در آن ناحیه باشد.

همچنین، کم کردن فعالیت‌های ورزش سنگین و نیز ماساژ پا و پوشیدن کفش‌های استاندارد می‌تواند از شدت عوارض این مشکل بکاهد. اهمیت ندادن به درمان این مشکل می‌تواند همزمان با رشد فرزندان پسر افزایش یابد و در بزرگسالی مشکلات ستون فقرات و گردن برای آنها ایجاد نماید.

ارسال نظر