|
|
کدخبر: ۱۸۰۷۹۲

رییس اتاق تعاون ایران سهم فعلی بخش تعاون در اقتصاد را 7 درصد اعلام کرد و از معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه خواست تا زمینه شناسایی، بهره‌مندی و استفاده از ظرفیتهای بخش تعاون را در سایر کشورها فراهم کند.

به گزارش ایسنا، بهمن عبدالهی در نشست فعالان بخش تعاون و مدیران اتحادیه های تعاونی کشور که با حضور معاون امور اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، ابراز امیدواری کرد: همچنان که رونق اقتصاد تعاونی در کشورهای اروپایی به ویژه چین مورد توجه قرار گرفته است با افزایش سطح تعاملات ایران و جهان، تولیدات صادرات محور تعاونی‌ها به دیگر کشورها عرضه و زمینه بهره مندی از فرصتهای اقتصادی کشورها در بخش تعاون فراهم شود.

وی با انتقاد از مغفول ماندن اقتصاد در دستگاه دیپلماسی طی سالهای گذشته، راه اندازی مجدد معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه را به فال نیک گرفت و گفت: هدف تمام دستگاههای دیپلماسی در دنیا کسب منافع اقتصادیی است و امیدواریم دستگاه دیپلماسی کشورمان پس از سالها در این زمینه فعال شود.

رییس اتاق تعاون ایران سهم فعلی بخش تعاون در اقتصاد را 7 درصد ذکر و اظهار کرد: علیرغم آنکه سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی با هدفگذاری 25 درصدی قانون برنامه پنجم فاصله زیادی دارد ولی با توجه به مشارکت گسترده مردم در فعالیتهای جمعی و تعاونی‌، توسعه بخش تعاون در اقتصاد نقش مهمی ایفا می‌کند.

ارسال نظر