|
|
کدخبر: ۱۸۱۴۳۴

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه وضعیت اقتصادی چیزی نیست که در فضای مجازی اعلام می شود، گفت: درآمد ارزی کشور حداقل 2 برابر هزینه های ارزی است.

به گزارش  امیدنیوز ، محمدمهدی تندگویان روز دوشنبه در هفتمین گردهمایی مسوولان امور جوانان ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور در تبریز افزود: وضعیت درآمدی ارزی کشور به دلیل فشارها و اخبار نادرست تاثیر مثبتی نمی گذارد.
وی با بیان اینکه ما با یک وضعیت خاص اقتصادی روبرو هستیم که هر روز به آن دامن زده می شود، اظهار داشت: وضعیت کشور برای همه مشخص است و همه از نزدیک آن را لمس می کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان یادآوری کرد: ایران کشوری است که انقلابی را شروع کرده، از ابتدا با دشمنان زیادی مواجه بوده و این موضوع ادامه دار است.
تندگویان ادامه داد: جنگ ما همچنان ادامه دارد ولی مدل جنگ تغییر کرده و مبارزه همان مبارزه است.
وی گفت: با بحث های اقتصادی که آمریکا علیه کشور ما شروع کرده، واشنگتن می خواهد با همه قوای خود در جبهه دیگری با ما مبارزه کند.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: این جنگ هیچ تفاوتی با دوران دفاع مقدس ندارد و از طریق جنگ نرم فشارهای اقتصادی بر کشور ما تحمیل می کند.
تندگویان افزود: همه ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم و باید در این راه مقاومت کنیم تا پیروز میدان شویم.
وی گفت: ما سرافراز از هشت سال جنگ تحمیلی بیرون آمدیم و با صرفه جویی، انجام برنامه های درست و کمک به دولت می توانیم در این جنگ نیز سربلند شویم.
معاون وزیر ورزش و جوانان یادآوری کرد: در سال جاری در بحث صرفه جویی اعتبارهای هزینه ای و برنامه هایی که اجرا می شود باید نظارت و دقت کافی انجام شود.
تندگویان با تاکید بر لزوم شفاف سازی امور ادامه داد: مدل هزینه های استان ها باید به وزارت خانه ارسال شود.
وی گفت: با توجه به مسایل مالی که در وزارتخانه ها وجود دارد باید کمتر به دنبال برگزاری نشست های این چنینی باشیم و باید بیشتر کارهای عملیاتی اجرا شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: در صندوق کارآفرینی و موسسه رسالت برای جذب اعتبارهای استانی مناسب عمل نشده و باید در فصل اول سال کل اعتبارها جذب می شد، ولی با این وضعیت بعید است اعتبارها به خوبی جذب شود.
تندگویان افزود: 10 هزار برنامه در سال جاری برگزار شد و در استان های مختلف در هفته جوانان و برنامه های خوبی برگزار می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: در سال 2018 که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده است، رویدادها و رخدادهای ورزشی بسیار مهمی از جمله 9 رویداد ورزشی بین المللی و ملی برگزار می شود.
رحیم شهرتی فر افزود: امید به آینده حیاتی ترین موضوع برای هر فرد و ناامیدی و یاس خطرناک ترین مساله است.
وی اظهار داشت: به خوبی می دانیم امید به آینده برای تحرک و پویایی ضرورت تام دارد و زنده نگه داشتن امید به آینده شغلی، فردی و کشور به ویژه در حوزه جوانان مهم ترین وظیفه و مساله ما مسوولان است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: یاس و ناامیدی در جامعه و افسردگی در شهرهای بزرگ رشد یافته و پدیده خودکشی در شهرها و مناطق آمار زیادی را به خود اختصاص می دهد.
شهرتی فر با بیان اینکه خوشبختانه کشور ما در رده های آخر جدول آمار خودکشی قرار دارد، ادامه داد: بین احساس یاس و کیفیت زندگی رابطه مستقیم وجود دارد و نیاز ما شکل گیری گفتمان و ضرورت توجه به آینده است.
وی گفت: شادمانی جامعه ضرورت اجتماع است و با توجه به این مساله وظیفه مسوولان ارتقای شاخص های امید به آینده شغلی، فردی و کشور است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: انتظار ما از همایش این است که راهکارهای لازم برای برون رفت از ناامیدی و یاس در آن ارایه شود.
شهرتی فر با بیان اینکه 140 سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در استان فعالیت می کند، افزود: سیاست اصولی دولت حمایت از ایجاد و تاسیس تشکل های غیر دولتی به خصوص بین جوانان است.
وی گفت: برای تامین مشارکت جدی جوانان در مسایل سیاسی باید برنامه های عملیاتی وجود داشته باشد؛ هر چند در انتخابات سال گذشته جوانان حضور پررنگی در عرصه مشارکت سیاسی داشتند باید این مشارکت در برنامه ها در طول سال عمومیت پیدا کند و مختص زمان خاص نباشد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در این شرایط خاص با وجود هجمه دشمنان، ملت ایران و نظام مقتدر اسلامی استقامت نشان می دهد و این نشان از اعتماد مردم به نظام و پایگاه مردمی نظام دارد.
شهرتی فر با بیان اینکه باید توجه کنیم که این سرمایه می تواند خدشه ببیند و تضعیف شود، ادامه داد: برای حضور خودجوش و فعال جوانان در فعالیت های مشارکتی باید تدابیر لازم اندیشیده شود و مساله مهمی که در حوزه جوانان باید مورد توجه قرار گیرد، ظهور و بروز خرده فرهنگ های کج رو است.
وی گفت: باید توجه کرد که این خرده فرهنگ ها در بین جوانان که متاثر از گرایشات و الهامات ناهمنوا هستند باید مهار شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: اگر این خرده فرهنگ ها مهار نشود، می توانند بستر بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی باشند و باید هشدارهای لازم به دستگاه های تربیتی و نظام آموزش و پرورش و نظام عالی ارایه شود.
شهرتی فر با تاکید بر ضرورت توجه به مسایل مربوط به جوانان افزود: یک سوم جمعیت آذربایجان شرقی را جوانان تشکیل می دهند و باید نسبت به نشاط اجتماعی و هدفمند کردن جوانان و ارایه آموزش های لازم زندگی برنامه های جدی عملیاتی و به دور از شعار و حرف های کلیشه ای اجرا شود.
وی گفت: گفتمان امروز جوانان و زبان قابل درک و فهم آنان در سیستم های تصمیم ساز و تصمیم گیر دچار نقصان جدی شده که باید برای آن برنامه داشته باشیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: ما با تفاهم نامه برجام سیاست برد برد را برای ایران رقم زده بودیم و صهیونیست ها و آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که برای ایران نباید بردی مطرح شود.
شهرتی فر ادامه داد: آنان خواستند که این سیاست برد برد را به باخت تبدیل کنند و به همین خاطر ایالت متحده آمریکا از برجام خارج شد.
وی گفت: چاره کار وحدت، همدلی و هم افزایی، توجه به ارزش های اسلامی و استقامت و مقاومت است.
شهرتی فر افزود: هشت سال جنگ تحمیلی و 40 سال مقاومت نشان از استقامت این ملت دارد و باید مشارکت جوانان را در عرصه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی فراهم کنیم.
بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این گردهمایی گفت: 140 سمن ثبت شده در استان وجود دارد و این معاونت با هماهنگی با اداره کل در خدمت سمن هاست.
هفتمین گردهمایی مسوولان امور جوانان سراسر کشور به مدت 2 روز در تبریز برگزار می شود.
6120/8023/518

ارسال نظر