|
|
کدخبر: ۱۸۰۹۱۳

فراکسیون مخالف دولت بحرین در انگلیس به مناسبت نخستین سالگرد حمله خونین به اعتصاب کنندگان در نزدیکی منزل رهبر شیعیان بحرین در مقابل سفارت این کشور در لندن اعتصاب کردند. همچنین مردم بحرین دست به تظاهرات زده و خواستار خروج پایگاه‌ها و نظامیان خارجی از کشورشان شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، اعتصاب کنندگان در مقابل ساختمان سفارت بحرین در لندن شعارهایی علیه جنایت‌های دولت این کشور در حق ملت بحرین سر داده و خواهان دموکراسی به جای حکومت دیکتاتوری موجود شدند.

اعتصاب کنندگان با داشتن پلاکاردهایی که روی آن تصویر آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین هک شده بود ادامه محاصره وی و محاصره شهر الدراز واقع در غرب منامه، حمایت انگلیس و آمریکا از نظام بحرین و سرپوش نهادن بر جنایت‌های ادامه‌دار این دولت در حق شهروندان و فعالان را محکوم کردند.

آنها اعلام کردند: محاصره تحمیلی آیت‌الله قاسم و تنبیه گروهی ساکنان الدراز در چارچوب طرح "ستم طایفه‌ای" سیستماتیک قرار دارد که دولت بحرین در حق شهروندان ادامه می‌دهد.

اعتصاب کنندگان سکوت بین‌المللی درباره حوادث جاری بحرین از جمله کشتار، شکنجه زندانیان و بازداشت‌های گسترده را محکوم کردند.

23 مه 2017 مقامات بحرین به اعتصاب صلح‌آمیز در اطراف منزل آیت‌الله قاسم یورش برده و پنج تن را شهید و صدها تن دیگر را مجروح و بازداشت کردند.

پس از اعلام مقامات بحرین مبنی بر سلب تابعیت آیت‌الله قاسم و آغاز محاکمه او به دلیل مسائل توطئه‌گرانه این اعتصاب 11 ماه ادامه داشت؛ محاکمه‌ای که برخی تحلیل‌گران معتقدند مجازاتی برای آیت‌الله قاسم به دلیل مواضع حمایت‌گر او از درخواست‌های مردمی است.

شهروندان بحرین روز جمعه نیز در تظاهراتی حضور نظامی آمریکا در کشورشان را محکوم کردند.

این تظاهرات به منظور بزرگداشت فعالیت "روز ملی نابود کردن پایگاه آمریکا در بحرین" انجام شد که ائتلاف "جوانان انقلاب 14 فوریه" آن را اعلام کردند و خواهان برگزاری آن در هر جمعه نخستین ماه رمضان هستند.

همچنین جنبش "حامیان جوانان انقلاب 14 فوریه" در بیانیه‌ای خواستار نابودی پایگاه‌های نظامی آمریکا و انگلیس و خروج همه مشاوران امنیتی و نظامی خارجی از بحرین شدند.

طبق این بیانیه پایگاه‌های خارجی در بحرین کانون توطئه علیه ملت این کشور، انقلاب و انتفاضه آن است.

این پایگاه‌ها بیش از دو و نیم قرن پیش برای دفاع از حکومتی ساخته شد که دولت استعمارگر انگلیس بذر آن را کاشته بود.

این بیانیه ضمن درخواست برای خروج نیروهای نظامی عربستان و امارات و از بین بردن پایگاه‌ها و اردوگاه‌های نظامی آنها اعلام کرد: نیروهای نظامی خارجی مرتکب جنایت‌های جنگی و قتل‌عام شده و پایگاه‌های نظامی آمریکا و انگلیس در شکنجه آزادگان ملت بحرین و سرکوبی انقلاب مردمی با آنها همکاری کردند.

در این راستا مردم بحرین در سراسر این کشور تظاهرات کرده و با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان خروج نیروهای نظامی و نابودی پایگاه‌های خارجی شدند.

تظاهرکنندگان به دلیل اینکه معتقدند، آمریکا با نظام آل خلیفه در اجرای نقض‌ها و جنایت‌های پی در پی علیه ملت بحرین تبانی دارد تصویر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را آتش زدند.

همچنین پایگاه‌های خبری تصاویری را منتشر کردند که نشان می‌دهند تظاهرکنندگان تصویر ترامپ را با پیش زمینه پرچم آمریکا و تصویر نتانیاهو را با پیش زمینه پرچم اسرائیل زیرپا لگدمال کردند.

ارسال نظر