|
|
کدخبر: ۱۸۲۱۳۸

در مجموع شمار افرادی که از سوء تغذیه رنج می‌برند یا با کمبود مواد غذایی رو به رو هستند سال 2016 از 804 میلیون نفر فراتر رفت و سال 2017 به حدود 821 میلیون نفر رسید.

به گزارش امیدنیوز ،

پنج آژانس سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی اعلام کردند در سال 2017 در جهان از هر 9 نفر یک نفر یا مبتلا به سوء تغذیه یا با کمبود شدید مواد غذایی رو به رو بودند.

این گزارش را سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت با عنوان «وضع امنیت غذایی و تغذیه در جهان در سال ۲۰۱۸» منتشر کردند.

در این گزارش آمده است: «اطلاعاتی که امسال جمع‌آوری شد از تشدید گرسنگی در جهان حکایت دارد. شمار افرادی که از گرسنگی رنج می‌برند از سه سال قبل در حال افزایش است و به سطح 10 سال قبل رسیده است. در مجموع شمار افرادی که از سوء تغذیه رنج می‌برند یا با کمبود مواد غذایی رو به رو هستند سال 2016 از 804 میلیون نفر فراتر رفت و سال 2017 به حدود 821 میلیون نفر رسید.»

این آژانس‌های سازمان ملل متحد اعلام کردند اوضاع در آمریکای جنوبی و اغلب مناطق آفریقا بدتر شده و سوء تغذیه که ویژگی اصلی آسیا در سال‌های اخیر بود در این منطقه به صورت قابل توجه کاهش یافته است.

تاخیر رشد کودکان در سطح جهان در حال کاهش است، اما در همین حال میزان آن با حدود 151 میلیون کودک زیر پنج سال (بیش از 22 درصد) در سال 2017 غیر قابل قبول است.

مشکلات دسترسی به مواد غذایی در سطح جهان خطر کمبود وزن و تاخیر رشد را در کودکان افزایش داده است، عواملی که با پیامد‌های آتی مهم اضافه وزن و چاقی مرتبط است. این عوامل همچنین با اضافه وزن دختران در سن تحصیل و چاقی زنان به ویژه در کشور‌های با درآمد متوسط و کشور‌های با سطح درآمد بالا مرتبط است.

سازمان ملل متحد اعلام کرد قیمت بالای مواد غذایی، استرس ناشی از ناامنی غذایی و سازگاری فیزیولوژیکی با محدودیت‌های غذایی نشان می‌دهد خانواده‌هایی که در ناامنی غذایی به سر می‌برند بیشتر با خطر چاقی و اضافه وزن رو به رو هستند.

ارسال نظر