|
|
کدخبر: ۱۸۵۳۹۰

برای تزیین سیر سفره هفت سین شیک 1402 خودتان دنبال ایده می گردید. نگران نباشید ما زیباترین ایده ها را در اختیار شما قرار دادیم.

تزیین سیر سفره هفت سین با چاشنی خلاقبت قطعا یکی از جذاب ترین بخش های هفت سین شما خواهد شد. با امیدنیوز همراه شوید.

تزیین سیر برای سفره هفت سین

تزیین سیر هفت سین موضوع مورد بحث ماست. با فرا رسیدن سال جدید و فصلی نو ایرانیان خود را برای جشن سال نو به شکل های مختلف آماده می کنند و انواع تزیینات و تدارکات را بکار می گیرند.

تزیین سیر سفره هفت سین

یکی از این نوع تزیینات که در واقع یکی از رسوم و سنت های قدیمی و کهن ایرانیان است تزیین هفت سین می باشد که از هفت جزء تشکیل می شود و شامل سیر، سبزه عید، سنجد، سیب، سرکه، سماق و سمنو می باشد.

سیر هفت سین نماد چیست 

هریک از اجزای سفره هفت سین نماد و نشانه یک چیز می باشند که بر اساس باورها و اعتقادات قدیمی و گذشته ایرانیان شکل گرفته است. در واقع با در کنار هم قرار گرفتن این هفت سین سفره ای پر برکت و سالی خوش را برای خود و خانواده خود آرزو می کنیم.

تزیین سیر سفره هفت سین

شاید شنیده باشید که سیر در واقع نماد مناعت طبع و قناعت است و به نوعی نشانه احترام به حقوق دیگران و عدم دخالت و تجاوز در حریم آن هاست.

سیر نماد چشم سیری و عدم چشم داشتن به مال دیگران است که نوعی صفت بارز و برتر برای انسان ها محسوب می گردد. در آیین و رسوم زرتشتی سیر را نماد گند زدایی و دور شدن از آلودگی می دانند.

چند ایده جذاب تزیین سیر سفره هفت سین

1. تزیین سیر هفت سین توپی شکل

برای تزیین سیر به این روش می توانید از توپ های پلاستیکی در اندازه های مختلف متناسب با سایر اجزای هفت سین، استفاده کنید. به این صورت که سیرها را به وسیله خلال دندان در توپ پلاستیکی فرو ببرید و با روبان یا برگ های تزیینی آن را دیزاین کنید.

تزیین سیر سفره هفت سین

2. تزیین سیر در گلدان

در این روش می توانید سیرهای خشک و تازه که در رنگ های مختلف هستند را به شکل دسته گل کنار هم جمع نموده و میان آن ها را با گل های تزیینی دیزاین کنید. سپس آن ها را در گلدان قرار دهید.

این روش تزیین سیر هفت سین برای عروس بسیار مناسب است.

تزیین سیر سفره هفت سین

3. تزیین سیر هفت سین با تورهای رنگی

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید برای تزیین سیر هفت سین استفاده کنید این است که سیرها را در تورهای رنگی قرار داده و در آن را با روبان ببندید و از مروارید برای دیزاین آن استفاده کنید.

برای زیباتر شدن هفت سین بهتر است رنگ تورها را متناسب با سایر اجزای هفت سین انتخاب کنید.

تزیین سیر سفره هفت سین

4. تزیین سیر هفت سین در جام

در این روش تزیین سیر سفره هفت سین می توانید از سیر مصنوعی نیز استفاده کنید. به این صورت که سیرها را درون جام قرار دهید، سپس گل ها و روبان های تزیینی متناسب با رنگ سایر اجزای هفت سین را روی جام بچسبانید.

تزیین سیر سفره هفت سین

5. تزیین سیر هفت سین با رنگ طلایی

برای داشتن سفره هفت سین جذاب و زیبا می توانید از رنگ های مختلف به خصوص رنگ طلایی برای تزیین سیر استفاده کنید. برای این کار بهتر است از سیرهای مصنوعی استفاده کنید تا بهتر رنگ را به خود جذب کند.

در آخر می توانید با روبان های رنگی به زیباتر شدن سیرهای تزیینی کمک کنید.

6. تزیین سیر هفت سین به شکل گل

برای تزیین سیر هفت سین به شکل گل پوست سیر را بکنید اما قسمت وسط سیر که حبه های آن را به هم متصل کرده را نگهدارید. سپس حبه های سیر را باز نموده و به شکل گل درآورید. برای زیباتر شدن آن می توانید از رنگ های اکلیلی نیز استفاده کنید.

تزیین سیر سفره هفت سین

7. تزیین سیر هفت سین خوشه ای

در این روش تزیین سیر هفت سین می توانید از سیر تازه که دارای ساقه است استفاده کنید و در ارتفاعات نامنظم آن ها را کنار هم بچینید، سپس از گل های تزیینی میان آن ها استفاده کنید.

تزیین سیر سفره هفت سین

چند روش جذاب تزیین سیر سفره هفت سین

امیدواریم از این ایده های فوق العاده برای تزیین سیر هفت سین لذت کافی را برده باشید.

تزیین سیر سفره هفت سین

تزیین سیر سفره هفت سین

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار