|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۶۷

شاید انتخاب مانتو برای خانمهای قد کوتاه سخت باشد اما اگر از نکات مربوط به استایل خود خبر داشته باشید بهترین مدل را انتخاب خواهید کرد.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه نیازمند به دست آوردن فاکتورهایی است که اگر هر شخص شناخت کافی بر روی اندام خود داشته باشد، به راحتی می‌تواند تشخیص دهد که کدام مدل مانتو برای او مناسب است. با ما همراه شوید تا این اصول را بهتر بشناسید.

راهنمای انتخاب مانتو برای افراد قد کوتاه

خانم های که قد کوتاهی دارند باید مانتوهایی را انتخاب نمایند که قدشان را بلندتر از آنچه هستند نشان دهد . این خانم ها باید در انتخاب مانتو دقت کنند و نکات زیر را مد نظر بگیرند:

خانم های ریز جثه و قد کوتاه بهتر است از مانتوهایی که راه های عمودی باریکی استفاده کنند زیرا وجود خطوط عمودی آنها را بلندتر نشان می دهد.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

افراد قد کوتاه نباید مانتوهای خیلی بلند انتخاب کنند زیرا موجب می شود که کوتاهتر دیده شوند ، مانتوهای که قد آنها تا روی زانو هست برای این خانم ها مناسبتر است و قد آنها را بلند تر نشان می دهد.

این خانمها نباید مانتوهای گشاد و کلوش انتخاب کنند زیرا آنها را چاق و کوتاه تر نشان می دهد . این افراد بهتر است مانتوهای چروک نیز نپوشند.

خانم های قد کوتاه بهتر است مانتو های ساده ای که تنگ و قالب تن هستند، انتخاب کنند و اگر سایز آستین و شانه مانتو بزرگ است به خیاط برای درست کردن آن بسپارند.

استایل مناسب افراد قد کوتاه

خانم‌های قد کوتاه دیگر نگران انتخاب مانتو مناسب برای خود نباشید، چرا که با ادامه این مطلب می‌توانید با آگاهی بیشتر برای خرید مانتو مناسب اقدام کنید. از مواردی که بر روی انتخاب مانتو مناسب افراد قد کوتاه تأثیر می‌گذارد می‌توان به چاق و یا لاغر بودن فرد نیز اشاره داشت که این خود بحثی مفصل است که به اختصار به آن اشاره خواهیم داشت.

یقیناً تا به حال بانوان بسیاری را در جامعه دیده اید که دارای قدی کوتاه و یا متوسط هستند. این افراد تنها با رعایت و بهره گیری از مواردی که در ذیل بیان می‌شود می‌توانند استایل خود را به گونه ای بسازند که قد خود را بلندتر از حد واقعی نشان دهند.

یکی از نکاتی که افراد کوتاه قد همیشه باید آن را در نظر داشته باشند انتخاب اکسسوری‌ها و یا حتی طرح‌های روی مانتو است که ارتباط مستقیمی با کوتاه و بلند نشان دادن قد و یا چاق و لاغری اندام آن‌ها دارد. به طور کلی باید استفاده از آیتم های بزرگ را از استایل خود حذف نمایید چرا که باعث ریز نشان دادن جثه و کوتاهی قد شما خواهند شد.

افراد قد کوتاه چه مانتویی بپوشند؟

افراد قد کوتاه معمولا میخواهند مانتویی بپوشند که آن ها را کشیده تر نشان بدهد بنابراین کمی در انتخاب مانتوی مناسب حساسیت به خرج میدهند.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

امانتو برای افراد قد کوتاه باید قدشان را کشیده تر نشان دهد. شاید برای این افراد مهم تر باشد که بدانند چه مانتویی قدشان را بلندتر نشان میدهد و چه مانتویی قدشان را کوتاه تر نشان خواهد داد.

افراد قد کوتاه در انتخاب استایل باید همیشه به این نکته توجه داشته باشند که آیتم های بزرگ و حجیم چه کمربند باشد چه طرح روی لباس، شما را ریزنقش تر و کوتاه تر نشان میدهد.

مثلا اگر تمایل به خرید مانتو چهارخانه دارید، چهارخانه ریز بهترین انتخاب برای شماست. انتخاب مانتوهای گشاد و کلوش شما را کوتاه تر نشان میدهد. در ادامه مقاله بهترین استایل مانتو برای افراد قد کوتاه را با یکدیگر بررسی میکنیم.

مانتو دوکی شکل

این مانتو ها در قسمت وسط کمی عریض ترند و مناسب افراد کوتاه قد هستند.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

مانتو کوتاه بهترین مانتو برای خانمهای قد کوتاه

مانتوهای کوتاه که فقط تا زیر باسن میرسند قد شما را بلندتر نشان میدهند. کت و شلوارهای همرنگ هم انتخاب خیلی خوبی هستند.

نکته ای که باید دقت داشته باشید مانتو شما اگر فیت بدن باشد شما را کشیده تر نشان میدهد ولی اگر اور سایز باشد میتواند اثر معکوس بگذارد.

مانتو بلند تک رنگ برای افراد قد کوتاه

بهترین قد مانتوهای بلند برای افرادی که قد کوتاهی دارند مانتوهایی است که تا روی زانو میرسند ولی اگر تمایل به انتخاب مانتو بلند دارید باید از رنگ یکسان برای کل ست لباستان استفاده کنید. مثلا استفاده از مانتو بلند در کنار شلوار و شال همرنگ خودش یا طیف رنگ نزدیک به آن .

مانتو بلند با رنگ تیره شما را باریک تر نشان میدهد و همین باریکی بصری باعث بلندتر دیده شدن قدتان خواهد شد.

استفاده از مانتوهای بلند و گشاد برای افراد قدکوتاه ممنوع است. این مانتوها بر خلاف تصورتان قد شما را کوتاه تر نشان میدهد.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

سایز مانتو افراد قدکوتاه باید دقیقا فیت بدن و حتی کمی چسبان باشد. مانتوی سایز شما خطوط بدنتان را برجسته کرده و شما را با ریکتر نشان میدهد.

مانتو تیره برای افراد کوتاه قد

رنگ تیره بهترین رنگ در انتخاب مانتو بلند برای استایل خانم‌های کوتاه قد به نظر می‌رسد. علت اینکه رنگ تیره را پیشنهاد می‌کنیم، این است که با پوشیدن مانتو تیره شما لاغرتر به نظر می‌رسید. این لاغری تاثیر زیادی در باریک دیده شدن شما نیز دارد.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

بنابراین اگر مانتویی شما را باریک‌تر نشان دهد، قد شما نیز بلندتر به نظر می‌رسد. شما می‌توانید این ایده را با ترفند قبلی با هم در استایل‌تان به کار ببرید.

یعنی یک استایل سر تا پا تیره برای خود بسازید. از جمله رنگ‌های تیره که می‌توانید استفاده کنید، رنگ‌های مشکی، آبی تیره و سبز جنگلی است.

مانتو بلند چسبان برای افراد کوتاه قد

پوشیدن مانتوهای بلند و اورسایز ممنوع! یکی از نکاتی که به هنگام خرید مانتو بلند برای خانم‌های کوتاه قد باید مورد توجه قرار گیرد، این است که سایز مانتو بلند باید دقیقا فیت تن و حتی کمی چسبان باشد.

زیرا مانتوی فیت تن خطوط بدن‌تان را برجسته می‌کند و شما باریکتر دیده می‌شوید. بنابراین از پوشیدن مانتوهای بلند اورسایز خودداری کنید، زیرا زیرا خطوط بدن شما محو خواهند شد و بر خلاف تصورتان نه تنها قد شما را بلندتر نشان نمی‌دهد بلکه باعث می‌شود، جثه شما ریز نقش و کوچک‌تر به نظر آید. بنابراین به حجم آیتم انتخابی دقت کنید.

طرح مناسب مانتو برای خانمهای قد کوتاه

شما نباید از مانتوهایی که طرح برجسته و شلوغ دارند استفاده کنید. بهتر است مانتوهایی که طرح سبک و ظریف دارند را انتخاب نمایید.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

یکی از بهترین طرح هایی که خانم های قدکوتاه میتوانند برای استایل خود استفاده کنند طرح راه راه عمودی است. طرح راه راه عمودی شما را باریک تر و کشیده تر نشان میدهد.

ضمن این که میتوانید از مانتوهایی استفاده کنید که برش های عمودی دارند.برش های عمودی هم استایل شما را کشیده تر ناشن میدهد. سارافن های راه راه انتخاب بسیار مناسبی برای شما هستند.

مانتو کمربند دار

بهترین مدل کمربندی که میتوانید به عنوان مانتو برای افراد قد کوتاه استفاده کنید، کمربندهای باریک و ظریف همرنگ مانتو است.

این مدل کمربندها باعث میشود که پاهای شما بلندتر و کشیده تر دیده شود. اگر مانتو جلو باز میپوشید میتوانید از این نوع کمربند روی شلوار، دامن یا پیراهن خود استفاده کنید.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

ضمن این که هر چه کمربند را بالاتر ببندید ، پاهای شما بلندتر به نظر میرسد و در نتیجه قد شما بلندتر دیده خواهد شد.

تا حد ممکن به هیچ عنوان از کمربندهای عریض و کلفت برای مانتوهای بلند استفاده نکنید زیرا تمام تلاش شما برای بلندتر به نظر رسیدن را از بین خواهد برد.

اکسسوری های مخصوص برای مانتو برای خانمهای قد کوتاه

کفش ست مانتو برای خانمهای قد کوتاه

خانم‌هایی که قد نسبتا کوتاهی دارند باید کفش‌هایی بپوشند که آنها را قدبلندتر نشان می‌دهد. از این رو کفش مناسب با مانتو بلند برای استایل خانم‌های کوتاه قد کفش های پاشنه بلند و نوک تیز می‌باشد.

همچنین شما می‌توانید از چکمه‌های بلند برای بلندتر نشان دادن پاهای خود استفاده کنید. اگر با کفش های پاشنه بلند مشکل دارید و احساس ناراحتی می‌کنید، می‌توانید به سراغ صندل یا کفش‌های لژدار، پاشنه تخم مرغی و رنگ پوست بروید.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

شلوار 

ترفندی که برای پوشیدن شلوار با مانتو بلند پیشنهاد می‌شود این است که بلندی شلوار تا مچ پا باشد تا قد شما کشیده‌تر به نظر برسید.

از جمله مدل شلوارهای مناسب برای استایل افراد کوتاه قد می توان به شلوارهای راسته، دمپا گشاد و فاق بلند اشاره کرد. از پوشیدن شلوارهای مام استایل در استایل خود دوری کنید زیرا شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

کیف ست مانتو برای خانمهای قد کوتاه

یکی از اکسسوری‌های که شما بعد از انتخاب مانتو ، شلوار و … برای تکمیل استایل خود به سراغ آن می‌روید، کیف است.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که کیف مناسب با مانتو بلند برای استایل خانم‌های کوتاه قد کدام است؟ در انتخاب کیف فقط باید دقت کنید که ابعاد کیف شما بزرگ نباشد، زیرا باعث ریز نقش به نظر رسیدن شما می‌شود.

مانتو برای خانمهای قد کوتاه

شما باید از کیف‌های کوچک و ظریف استفاده کنید تا برقراری تعادل در استایل شما با سایر آیتم‌ها رعایت شود. نکته‌ای که در انتخاب اکسسوری برای استایل خانم‌های کوتاه قد وجود دارد این است که تا حد ممکن از اکسسوری‌ها (مانند زیورآلات) در اندازه ظریف و کوچک استفاده کنند.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار