|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۷۵

از آن‌جایی که چشم‌ها اعضای بسیار حساسی هستند، به همان میزان هم انتخاب یک ریمل خوب با کیفیت و استاندارد اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

ریمل خوب جزو یکی از لوازم‌ آرایشی می باشد، که هر خانمی برای جذابیت بیشتر چشم‌ های خودش به آن نیاز دارد. اما انتخاب ریمل خوب نیاز به اطلاعاتی دارد که ما در اختیار شما قرار دادیم.

ویژگی ریمل خوب

ریمل جزء یکی از اصلی ترین لوازم آرایش هر خانمی محسوب می شود که نحوه استفاده بسیار راحتی دارد. علاوه بر کاربرد راحت، تغییر بسیاری در حالت چشم ها نیز ایجاد می کند.

تا جایی که حتی می توان در صورت داشتن عجله یا کمبود وقت، تنها به زدن آن اکتفا کرده و به انجام امور روزمره بپردازیم. در واقع ریمل باعث بلند و خوش حالت نشان داده شدن مژه ها می شود که جذابیت بیش از پیش چشم ها را به همراه خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم نکاتی از این لوازم آرایش را برای شما بگوییم و بررسی کنیم که یک ریمل خوب چه ویژگی هایی دارد؟ با ما همراه باشید.

ریمل خوب

انواع ریمل

انواع ریمل را می‌توانیم بر حسب رنگ، نوع کارکرد آرایشی و همچنین ترکیبات آن بررسی کنیم. ریمل‌های مشکی رایج‌ترین نوع ریمل‌ها هستند چرا که به هر نوع چشم و رنگ پوست و مویی می‌آیند. ریمل‌های قهوه‌ای مناسب کسانی است که بور هستند، موها و مژه‌های روشن دارند و می‌خواهند آرایش‌شان طبیعی به نظر برسد. ریمل‌هایی با رنگ‌های فانتزی و گلیتری برای افرادی که به آرایش‌های فانتزی و یا مجلسی خاص علاقه‌مندند توصیه می‌شود.

ریمل‌ها از نظر نوع ترکیباتشان هم به ریمل‌های محلول در آب و ریمل‌های ضدآب تقسیم‌بندی می‌شوند. ریمل‌های محلول در آب به راحتی با آب شسته می‌شوند، اما ریمل‌های ضدآب یا استخری به صورت یک نوع ماسک روغنی دور مژه را می‌گیرند و با آب شسته نمی‌شوند. اگر فعالیت خاصی انجام می‌دهید و یا چشم‌هایتان زیاد اشک می‌آید ریمل‌های ضدآب برای شما بهتر هستند.

ریمل خوب

ریمل‌های بلند کننده

این ریمل‌ها مخصوص کسانی هستند که مژه‌های کوتاهی دارند. ریمل‌های بلند کننده اغلب یک برس بلند و نازک و دارند و با دارا بودن موادی الیاف مانند باعث می‌شوند مژه‌ها بلند‌تر دیده بشوند. البته برس‌های مخروطی هم که برای داشتن چشمانی گربه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای بلند کردن مژه مناسب هستند و برس‌های S شکل علاوه بر خاصیت بلند‌ کنندگی باعث حجم دادن به مژه هم می‌شوند.

ریمل خوب

ریمل‌های فر کننده یا حالت دهنده‌ی مژه

این ریمل‌ها یک برس منحنی دارند و با فرمولاسیونی تشکیل شده از مواد حالت دهنده مانند پلیمر و رزین می‌توانند به مژه‌ها حالت دهند و آن‌ها را فر کنند. البته برس‌های ساعت شنی و مارپیچی علاوه بر حالت دادن باعث حجیم کردن مژه‌ها هم می‌شوند.

ریمل‌های حجم دهنده و پرپشت کننده

این نوع ریمل‌ها برس‌ها ضخیم و گرد با موهای فشرده دارند و فرمولاسیون آن‌ها حاوی مواد حجم‌دهنده‌ای مانند سیلیکون و موم است. ریمل‌های حجم دهنده مخصوص کسانی است که مژه‌های ظریف و کم‌پشت دارند.

برس ضخیم بهترین برس مورد استفاده برای این ریمل‌های حجم دهنده و پرپشت کننده است، اما برس‌های S شکل، ساعت شنی و مارپیچی هم برای حجم دادن مناسب هستند. البته این برس‌ها علاوه بر حجم دادن، به حالت دادن مژه یا بلند کردن آن هم کمک می‌کنند.

یک ریمل خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ممکنه یک ریمل خوب بهم معرفی کنی؟ یک ریمل خوب ضد آب دارید؟ ریمل خوبی که اصلا نریزه و قیمتش هم مناسب باشه، چی پیشنهاد می‌کنی؟ و… این‌ها نمونه سوالاتی است که خیلی از خانم‌ها یا از دوستان‌شان می‌پرسند و یا در هنگام خرید ریمل از فروشنده سوال می‌کنند.

ریمل خوب

ریمل خوب برای هر کسی با توجه به نوع مژه و هم چنین آرایشی که برای چشم‌هایش در نظر می‌گیرد، با نفر دیگر متفاوت است. حتی تعریف ریمل خوب برای کسانی که به دنبال حجم دهندگی مژه هستند، با افرادی که مژه‌های صاف و بی‌حالت دارند، کاملا با یکدیگر فرق می‌کند.

ولی همه خریداران و مصرف کنندگان این جادوی آرایش، در چند مورد با یکدیگر اشتراک نظر دارند:

  • قیمت مناسب
  • پرپشت کننده مژه
  • حجم دهنده
  • بلند کننده مژه
  • مشکی کننده مژه

به ترتیب مهم‌ترین اولویت‌هایی است که خانم‌ها برای خرید ریمل خوب در نظر دارند.

ریمل خوب

ویژگی‌های بهترین ریمل برای آرایش چشم‌ها

یک ریمل خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در این بخش از مطلب ویژگی های بهترین ریمل‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

ریمل خوب ریملی است که سبک باشد و روی پلک هایتان احساس سنگینی نکنید. سنگینی در پلک‌ها منجر به خستگی چشم‌ها و سردرد خواهد شد.

پخش نشدن ریمل بر روی مژه‌ها و زیر چشم یکی دیگر از مشخصه های اصلی ریمل‌های خوب است. پخش شدن ریمل باعث می‌شود ریمل وارد چشمان‌تان شود و تاثیری خطرناک داشته باشد.

مژه‌های کوتاه  نازک

اگر مژه‌هایتان هم کوتاه است و هم نازک و کم حجم، باید ریملی خریداری کنید که خاصیت حجم دهندگی و بلند کنندگی را با هم داشته باشد. یعنی هم بلندکننده و هم حجم‌دهنده باشد. به ریمل‌هایی که این دو خاصیت را دارند، ریمل دوکاره گفته می‌شود. پس برای مژه‌های کوتاه و نازک، ریمل دو کاره بهترین گزینه است.

ریمل خوب

مژه‌های بلند کم پشت

اگر مژه‌های بلند اما کم پشتی دارید، از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنید تا مژه‌های پرپشت‌تر به نظر آیند. شما می‌توانید از ریمل‌های رنگی هم استفاده کنید و ظاهری خاص به مژه‌های خود دهید.

مژه‌های بی‌حالت صاف

اگر مژه‌های بی‌حالت و صافی دارید باید از ریمل‌های بلند کننده و حالت‌ دهنده استفاده کنید. برای مژه‌های صاف و بی‌حالت به دنبال ریمل حجم دهنده نباشید، چون استفاده از ریمل حجم دهنده برای مژه‌های کوتاه و صاف باعث می‌شود مژه‌ها حالت مصنوعی به خود گرفته و سنگین شوند.

سنگینی بیش از حد مژه هم سبب می‌شود چشم خسته شده و دچار قرمزی ‌شود. نکته‌ی مهم دیگری که این افراد باید رعایت کنند این است که ابتدا مژه‌های صاف خود را به کمک فرمژه کمی حالت داده و بعد با استفاده از ریمل دوکاره بلند کننده و حالت دهنده، مژه‌هایشان را زیباتر کنند.

مژه‌های بلند پرپشت

اگر مژه‌های بلند و پرپشتی دارید، از ریمل‌هایی با برس درشت استفاده کنید تا مژه‌های شما را به خوبی مرتب کند و آن‌ها را به هم نچسباند.

اگر لنز می‌گذارید و یا چشمان حساسی دارید باید از ریمل‌هایی استفاده کنید که برچسب ضدحساسیت دارند.

آموزش صحیح ریمل زدن

ابتدا چشم های خود را به خوبی تمیز کنید تا هیچ چربی و گرد و غباری روی آن ها نباشد. سپس مژه های خود را با استفاده از فرمژه فر کنید. برای این کار کافیست به آرامی فرمژه را در قسمت انتهایی مژه و نزدیک به پلک قرار دهید. چند ثانیه صبر کنید و مواظب باشید طی این فرآیند مژه هایتان نشکنند. در مرحله بعد، برس ریمل را درون تیوپ قرار داده و با حرکات چرخشی به مواد آغشته کنید. توجه داشته باشید که برس را به طور مکرر از بدنه در نیاورید و دوباره به داخل فشار ندهید؛ زیرا این کار باعث جمع شدن هوا در ریمل شده و محصول زودتر خشک خواهد شد.

ریمل خوب

زدن ریمل را از قسمت ریشه آن شروع کنید و به آرامی برس را به سمت نوک مژه ها حرکت دهید. انجام این کار باعث می شود قسمت پایین مژه ها پر به نظر برسند و روی قسمت بالایی مژه ها احساس سنگینی نکند. این مراحل را با مژه های پلک پایینی نیز تکرار کنید. معمولا مژه های پایینی کوتاه و کم پشت به نظر می رسند. می توانید برای مژه های پلک پایینی از یک برس نازک تر استفاده کنید.

نکته 

چنانچه در پایان ریمل زدن متوجه شدید که مژه هایتان به هم چسبیده اند و مواد روی آن ها انباشته شده است، یک برس تمیز برداشته و مژه ها را با آن شانه بزنید تا مواد به صورت یکدست روی مژه ها پخش شوند. اگر دوست دارید مژه هایتان پرپشت تر به نظر برسند، یک لایه دیگر نیز روی مژه ها ریمل بزنید. بهتر است برای داشتن مژه های پرپشت، دو یا حتی سه لایه ریمل روی آن بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا ریمل روی مژه ها خشک شوند و سپس دوباره با استفاده از فرمژه آن ها را فر کنید. البته انجام این مرحله کاملا اختیاری است و به سلیقه شما بستگی دارد.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار