|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۷۶

شما می‌توانید با آگاهی از چند ترفند پاک کردن لکه آب میوه از لباس به سادگی به از بین بردن تمامی لکه‌های موجود بپردازید.

پاک کردن لکه آب میوه از لباس از جمله مهارت‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم در هر زمان و هر مکانی که هستید به خوبی آن را فرا بگیرد. چون این کار اجتناب ناپذیر است. اما خبر خوب این است که تمیز کردن لکه آب میوه اصلاً کار سختی نیست. با ما همراه شوید تا این کار ساده را یاد بگیرید.

نحوه پاک کردن لکه آب میوه از روی لباس

خوردن میوه ها و نوشیدن انواع آب میوه برای سلامتی همه انسان ها مفید است و ویتامین های مورد نیاز بدن ما را تامین می کند. اما برخی از میوه ها مانند انار، آلبالو، گلابی و… روی پارچه و لباس لکه هایی از خود به جای می گذارند که با شستشوی معمولی از بین نمی رود. اگر فرزندتان مقداری آب میوه روی لباسش ریخته و آن را لکه دار کرده، نگران نباشید. از بین بردن لکه میوه از روی لباس چندان هم دشوار نیست. فقط باید سریع عمل کنید تا پیش از خشک و قدیمی شدن لکه آن را از بین ببرید. این پیشنهادهای پین ورک را برای پاک کردن لکه میوه لباس ها امتحان کرده اید؟

پاک کردن لکه آب میوه از لباس

5 راه آسان برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس

1-از بین بردن فوری لکه میوه از روی لباس با آب

اگر به محض اینکه لکه ایجاد شد آن را بشویید، شانس زیادی برای تمیز کردن لکه میوه از روی لباس دارید. پس فورا قسمت لک دار لباستان را زیر جریان آب سرد نگه دارید. در صورتی که لکه تازه باشد با آب سرد به راحتی پاک می ود. اما اگر هنوز اثر لکه باقی است مقداری پودر لباسشویی روی لکه بریزید و آن را با دست به آرامی روی لکه بمالید و آب کشی کنید تا لکه تمیز شود. لکه های تازه سریع پاک می شوند.

پاک کردن لکه آب میوه از لباس

2-استفاده از الکل برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس

در صورتی که لکه میوه روی لباس با آب یا شوینده معمولی پاک نشد می توانید الکل سفید را امتحان کنید. در ظرف مناسبی به مقدار مساوی آب سرد و الکل بریزید و لباس یا قسمت لکه دار شده آن را برای چند دقیقه در محلول آب و الکل قرار دهید تا بدون آسیب زدن به رنگ لباس، لکه میوه را از روی آن پاک کند.

پاک کردن لکه آب میوه از لباس

3-تاثیر گلیسیرین در از بین بردن لکه میوه از روی لباس

اگر هیچ کدام از روش های قبل برای تمیز کردن لکه میوه از روی لباس مفید نبود، گلیسیرین را هم امتحان کنید. پاک کردن لکه میوه از روی لباس با گلیسیرین اصلا سخت نیست. فقط لازم است کل لکه را به گلیسیرین آغشته کنید و آن را برای چند ساعت به حال خود رها کنید. در نهایت لباس را با آب گرم و پودر لباسشویی بشویید. پس از خشک شدن اثری از لکه میوه روی لباس باقی نخواهد ماند.

4-از بین بردن لکه میوه سرسخت

اگر با یک لکه میوه سمج مواجه هستید که با روش های دیگر تمیز نمی شود، هنوز هم این شانس را دارید ک بدون استفاده از ماده سفید کننده لکه میوه را تمیز کنید.

پاک کردن لکه آب میوه از لباس

در این روش باید داخل یک ظرف به اندازه مساوی آب سرد و سرکه سفید بریزید و درست مانند لکه زدایی با الکل، قسمت لکه دار پیراهن را در محلول آب و سرکه قرار دهید تا لکه کاملا از روی پارچه پاک شود.

5-از بین بردن لکه میوه از روی لباس با مواد شیمیایی

اگر لکه میوه روی لباس هنوز پابرجا است، بهتر است از یک محلول لکه بر استفاده کنید. اما برای اطمینان ابتدا چند قطره از آن را روی قسمتی از لباس که دیده نمی شود امتحان کنید و اگر آسیبی به رنگ پارچه نزد برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس از این مواد استفاده نمایید. لکه برها بهترین پاک کننده ها برای لباس های سفید هستند.

پاک کردن لکه آب میوه از لباس

6- استفاده از نمک

نمک از جمله موادی است که در هر خانه‌ای موجود است و به سادگی می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. استفاده از نمک به عنوان ترفند تمیز کردن لکه آبمیوه بسیار مشهور میباشد که شما میتوانید در چند روش از آن استفاده کنید. در موثرترین روش آن بهتر است قبل از خشک شدن لکه روی آن را کاملا با نمک بپوشانید تا نمک بتوانند رطوبت و خیسی آبمیوه ریخته شده را به خوبی به خود جذب کند. پس از آن شما می‌توانید نمک را پاک کنید.

در صورتی که لکه با قدرت خود باقی مانده بود، بار دیگر بر روی آن نمک بریزید و آن را درون آب سرد قرار دهید. پس از آن شما شاهد پاک شدن لکه خواهید بود. برای اطمینان از نبود جای لکه بر روی لباس لازم است آن را با آب گرم و شوینده مناسب به خوبی بشویید.

پاک کردن لکه آب میوه از لباس

7- استفاده از آبلیمو و سرکه

آبلیمو و سرکه دو پاک کننده طبیعی بسیار قوی می‌باشند که اکثر لکه‌ها را می‌توانید به سادگی به وسیله این دو ماده به خوبی تمیز کنید. در ترفند تمیز کردن لکه آبمیوه به وسیله آبلیمو و سرکه می‌توانید پنبه را به یکی از این دو مواد آغشته کنید و آن را به مدت چند دقیقه بر روی لکه قرار دهید. دقت داشته باشید که کشیدن پنبه بر روی لکه ممکن است موجب پخش شدن لکه شود.

در صورتی که روش گفته شده پاسخگو نبود می‌توانید یکی از این مواد را با ماده شوینده یا شیر ترکیب کنید تا یک پاک کننده قوی‌تر به دست آید. سپس آن قسمت از لکه را درون این محلول فرو کنید و پس از گذشت مدت زمانی به خوبی آن قسمت از لباس یا فرش خود را به وسیله آب گرم و شوینده مناسب بشویید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار