|
|
کدخبر: ۱۸۵۶۵۸

بوی زهم مرغ در داخل غذا بسیار ناخوشایند است. با چند ترفند ساده می توانید بوی بد مرغ را بگیرید.

بوی زهم مرغ باعث می شود خیلی ها حتی نتوانند لب به آن بزنند. این بوی ناخوشایند مرغ را باید با کمک طعم دهنده های طبیعی بگیرید. ترفندهایی که باعث از بین رفتن بوی زهم مرغ می شوند را در امیدنیوز بخوانید.

بوی زهم مرغ را چگونه بگیریم

رفع بوی زهم مرغ با آبلیمو

آبلیمو یکی از بهترین مواد برای طعم دادن به مرغ و از بین بردن بوی زهم مرغ است. شما می‌توانید برای از بین بردن بوی بد مرغ و برای اینکه مرغ بدون بو در سوپ و خوراک مرغ داشته باشید، قبل از پخت آن را برای حداقل ۱ ساعت در آبلیمو بخوابانید. سپس مرغ را برای درست کردن غذا استفاده کنید. این روش را امتحان کنید و به سادگی از شر بوی بد مرغ خلاص شوید.

از بین بردن بوی زهم مرغ

از بین بردن بوی بد مرغ با هویج و پیاز

یکی از روش‌های رایج برای از بین بردن بوی زهم مرغ استفاده از هویج و پیاز است. شما می‌توانید با اضافه کردن یک هویج و پیاز به مرغ در حال پخت، بوی بد مرغ را تا حد زیادی از بین بروید. شما می‌توانید از این روش برای از بین بردن بوی مرغ در سالاد الویه هم استفاده کنید.

استفاده از ادویه آچار برای از بین بردن بوی بد مرغ

از دیگر روش‌های بسیار موثر و مهم برای از بین بردن بوی مرغ، استفاده از ادویه مرغ و ماهی است. ادویه مرغ و ماهی یکی از انواع ادویه‌جاتی است که دارای بوی بسیار خوبی است و از بوی بد مرغ جلوگیری می‌کند. این ادویه، ترکیبی از فلفل بهار، رازیانه، پودر گوجه فرنگی، پودر پیاز، زنجبیل، فلفل سیاه و نمک و پودر میخک می‌باشد و استفاده از این ادویه‌جات در غذای مرغ و ماهی دارای خواص بسیار زیاد و طعم و بوی بسیار مفید می‌باشد.

از بین بردن بوی زهم مرغ با استفاده از رزماری

اگر به بوی مرغ حساس هستید و دوست دارید که در زمان پخت بوی بد مرغ را از بین ببرید، می‌توانید یک شاخه رز ماری داخل آب مرغ در حال پخت بیندازید.

رفع بوی زهم مرغ

رفع بوی بد مرغ با زعفران

یکی دیگر از شیوه‌های مؤثر برای از بین بردن بوی زهم مرغ ریختن کمی زعفران آب شده در مرغ در حال پخت است. زعفران عطر و طعم زیادی دارد و از همین رو زمانی که کمی زعفران داخل مرغ بریزید بوی بد آن تا میزان زیادی برطرف خواهد شد. ترکیب نمک و زعفران بوی زهم مرغ در خورش فسنجان را از بین می‌برد.

از بین بردن بوی بد مرغ با سیر

 

سیر عطر و طعم زیادی دارد و اضافه کردن آن به مرغ موجب می‌شود تا غذای شما بسیار خوش عطر و طعم شود. اگر با بوی سیر در غذا مشکل ندارید، می‌توانید مرغ را در کمی سیر رنده شده یا خرد شده بخوابانید و یا کمی سیر به مرغ در حال پخت اضافه کنید تا بوی بد آن از بین برود. سیر و پیاز و فلفل دلمه‌ای برای گرفتن بوی زهم مرغ از قدیمی‌ترین ترکیبات توصیه شده هستند و یک راز خوشمزگی طرز تهیه مرغ مجلسی سرخ کرده زعفرانی است.

رفع بوی بد مرغ با نمک

شاید برایتان جالب باشد اما خواباندن مرغ در نمک یک شیوه مؤثر دیگر برای از بین بردن بوی زهم مرغ است. شما می‌توانید مرغ را داخل یک ظرف بریزید و کمی نمک روی آن بپاشید و برای یک شب در یخچال قرار دهید. این کار موجب خارج شدن آب داخل مرغ و از بین رفتن بوی بد آن می‌شود. برای از بین بردن بوی زهم مرغ در فسنجان این روش کارساز است.

از بین بردن بروی زهم مرغ با سرکه

از دیگر روش‌های مؤثری که برای از بین بردن بوی بد مرغ استفاده می‌شود، استفاده از سرکه است. در این روش باید مرغ را برای حدود نیم ساعت در سرکه قرار دهید. می‌توانید کمی آب لیمو ترش تازه و زردچوبه نیز به سرکه اضافه کنید تا اثر آن چند برابر شود. سپس می‌توانید مرغ را آماده کنید.

طعم دار کردن مرغ - بوی زهم مرغ

پخت مرغ به شیوه ترکیبی برای رفع بوی بد مرغ

برای طعم دادن به مرغ و همچنین از بین بردن بوی بد مرغ می‌توانید یک عدد سیب زمینی، ۲ عدد چوب دارچین، ۴ عدد میخک، کمی زنجبیل و ۱/۴ پیمانه سرکه را با هم ترکیب کنید. سپس این ترکیب را به مرغ در حال پخت اضافه کنید تا بوی بد مرغ به طول کامل برطرف شود و یک مرغ بدون بو خوشمزه درست کنید.

رفع بوی بد مرغ با استفاده از برگ بو و پیاز

شما می‌توانید برای از بین بردن بوی بد مرغ در غذا از برگ بو و پیاز خرد شده استفاده کنید. برای این کار می‌توانید پیازها را به صورت خلالی خرد کنید و کمی هم برگ بو به آن اضافه کنید تا بوی بد مرغ از بین برود. این بهترین روش برای از بین بردن بوی مرغ در کیک مرغ است.

از بین بردن بوی زهم مرغ با کرفس

کرفس یک گیاه فوق‌العاده مؤثر برای از بین بردن بوی بد غذا و عطر و طعم بخشیدن به آن است. اضافه کردن کرفس خرد شده به مرغ در حال پخت می‌تواند طعم بهتری به مرغ ببخشد و بوی بد مرغ را از بین ببرد.

برطرف کردن بوی بد مرغ با استفاده از ادویه

یکی دیگر از شیوه‌هایی که بسیاری از سرآشپزهای معروف نیز از آن برای برطرف کردن بوی بد مرغ استفاده می‌کنند، استفاده از ادویه است. شما می‌توانید با اضافه کردن ادویه‌های مخصوص مرغ، دارچین، آویشن، پودر میخک و پودر لیمو به مرغ در حال پخت بوی بد آن را برطرف کنید.

اضافه کردن ادویه بعد از سرخ شدن مرغ یک ترفند رفع بوی بد مرغ از غذا

یک روش ساده برای از بین بردن بوی بد مرغ این است ابتدا مرغ را در روغن سرخ کنید و یا در آب بپزید. سپس می توانید مرغ را با استفاده از ادویه های مختلف و همچنین ترکیب کردن مرغ  با پیاز سرخ شده، آبلیمو و ادویه‌های مختلف مزه‌دار کنید.

از بین بردن بوی بد مرغ با برگ بو و هویج

یک روش دیگر گرفتن بوی زهم مرغ استفاده از برگ بو و هویج در آب مرغ موقع پخت آن است.

مرینیت مرغ شکم پر - بوی زهم مرغ

مرینیت کردن مرغ با زردچوبه و روغن زیتون

یک روش عالی برای درست کردن مرغ بدون بو مرینیت کردن مرغ با زردچوبه، نمک، فلفل و روغن زیتون است. تمام قسمت‌های مرغ را به این مواد آغشته کنید و به مدت ۲ الی سه ساعت در یخچال نگهداری کنید. سپس مرغ را با کمی رزماری، پیاز، ۱ یا دو حبه سیر، پوست پرتقال و پوست لیموترش روی شعله ملایم گاز بپزید.

ترکیب زعفران و پیاز بوی زهم مرغ را از بین می‌برد

اگر مرغ را با مقداری زعفران دم کرده غلیظ، پیاز و سیر بپزید کاملا بوی زهم مرغ گرفته می‌شود. این روش به خصوص برای درست کردن زرشک پلو یا چلو مرغ مجلسی و رستورانی بسیار کارساز است.

برای درست کردن مرغ بدون بو زنجبیل و سیر و گشنیز و … را به مرغ بمالید

ترکیب زنجبیل تازه، سیر له شده، یک عدد فلفل سبز چرخ کرده، مقداری گشنیز و کمی زیره که همه با هم له شده‌اند را به مرغ شسته شده بمالید و مرغ را ۲ الی سه ساعت با آن‌ها مرینیت کنید.

زنجبیل تازه و هویج مرغ برای از بین بردن بوی زهم مرغ در سوپ

اضافه کردن زنجبیل تازه و هویج هم بوی زهم یا بوی زُخم مرغ را در سوپ از بین می‌برند. در طرز تهیه سوپ جو قرمز از این ادویه استفاده می شود.

از بین بردن بوی زهم مرغ در فسنجان

یک روش دیگر برای از بین بردن بوی زهم مرغ در فسنجان این است که  مرغ را کمی با پیاز و زردچوبه تفت دهید و بعد به خورشت اضافه کنید.

مرغ بریان - بوی زهم مرغ

از بین بردن بوی زهم مرغ با ماست

یکی از بهترین روش‌های از بین بردن بوی بد مرغ افزودن کمی ماست به آن‌ است. یکی از کاربردهای ماست در آشپزی حرفه‌ای همین از بین بردن بوی بد مرغ و گوشت است. معمولا در این روش، مرغ با ماست و دیگر ادویه‌های دلخواه طعم‌دار شده و بعد از چند ساعت پخته می‌شود. علاوه بر طعم لذیذی که به خورد گوشت می‌رود و از بین بردن بوی بد مرغ، ماست می‌تواند بافت مرغ را هم تردتر کند.

ترکیبی بی نظیر برای از بین بردن بوی بد مرغ

روش بعدی که برای از بین بردن بوی این غذای خوشمزه می‌خواهم برایتان بگویم این است که می توانیم از یک عدد سیب، ۲ چوب دارچین، ۴ عدد میخک، مقدار کمی زنجبیل و یک چهارم پیمانه سرکه استفاده کنیم. طریقه استفاده از این مواد به این صورت است که باید در هنگام پخت مرغ این مخلوط را به آب مرغ اضافه کنیم و خواهیم دید که بوی بد مرغ از غذای ما حذف خواهد شد.

از بین بردن بوی مرغ از دست

اگر دستتان بعد درست کردن مرغ یا خرد کردن مرغ خام و پخته بو گرفته است، حتماً به دنبال روشی برای از بین بردن بوی نامطبوع مرغ از دست‌هایتان هستید. برای از بین بردن بوی مرغ از دست ابتدا باید دستان را با استفاده از یک شوینده مناسب بشویید. سپس می‌توانید از یک روش مؤثر برای از بین بردن بوی مرغ از دست استفاده کنید.

 • بعد از خرد کردن مرغ دست‌هایتان را با خمیر دندان یا دهان شویه بشویید.
 • بعد از تمیز کردن و خرد کردن مرغ برای شستن دست‌ها از صابون جامد استفاده کنید.
 • بعد از خرد کردن مرغ دست‌ها را به یک وسیله از جنس استیل بمالید.
 • برای از بین بردن بوی مرغ از دست می‌توانید از محلول ضد عفونی کننده و الکل استفاده کنید.
 • برای از بین بردن بوی مرغ دست‌ها را به پودر قهوه آغشته کنید.
 • برای از بین بردن بوی مرغ دست‌هایتان را به نمک مرطوب آغشته کنید.
 • برای از بین بردن بوی بد مرغ از دست می‌توانید دستانتان را با آبلیمو بشویید.
 • برای از بین بردن بوی بد مرغ دستانتان را با استفاده از ترکیب آب و سرکه بشویید.
 • به منظور از بین بردن بوی بد مرغ در فریزر می‌توانید ابتدا مرغ را به خوبی بشویید و در سرکه و آبلیمو قرار دهید و بعد در فریزر بگذارید.

مرینیت مرغ برای کباب - بوی زهم مرغ

نکات مهم در طبخ مرغ

 • پیش از طبخ ماهی برای باز شدن یخ گوشت آن را زیر آب گرم نگیرید. با قرار دادن آن در مجاورت هوا بگذارید به مرور یخ گوشت باز شود و یا از آب سرد استفاده نمایید.
 • با توجه به اینکه کودکان در خوردن انواع گوشت خودداری می‌کنند؛ توصیه می‌شود آن را به صورت سوخاری با استفاده از پودر سوخاری و یا ترکیب پودر نان خشک و زردچوبه تهیه نمایید.
 • برای سرخ کردن ماهی ابتدا آن را از طرف گوشت و سپس طرف پوست ماهی را سرخ نمایید.
 • برای اینکه ماهی به ظرف نچسبد بهتر است آن را در روغن زیاد و حرارت بالا سرخ نمایید.
 • پس از طبخ ماهی آن را بر روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.
 • پختن ماهی در فر نیز گزینه مناسبی است. زیرا در این حالت جذب روغن کم خواهد شد.
 • امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. نظرات خودتون رو برامون بنویسید!

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار