|
|
کدخبر: ۱۱۲۶۹۷

وزیر خارجه برزیل اعلام کرد که مقامات آمریکایی در خصوص جاسوسی از این کشور آمریکای لاتینی توضیح ارائه کردند.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، پایگاه خبری اسپانیایی زبان «تله سور»؛ لوئیس فرناندز فیگیردو، وزیر خارجه برزیل روز پنجشنبه ۱۰ بهمن اعلام کرد که مقامات آمریکایی در خصوصجاسوسیهای سازمان امنیت ملی این کشور از دیلما دا روسف، رئیس جمهور این کشور آمریکای لاتینی توضیح داده اند.

وزیر خارجه برزیل در خصوص این توضیحات گفت: این توضیحات به زودی توسط دولت مورد بررسی قرار می گیرد و این دیلما دا روسف است که نتیجه نهایی را اعلام می کند. این مقام برزیلی در خصوص جزئیات این توضیحات مطلبی ارائه نکرد.

وی اعلام کرد: مقامات آمریکایی خود آگاه هستند که ما چه پاسخی می خواهیم امیدواریم که این توضیحات در راستای اهداف ما باشند.

وزیر خارجه برزیل خاطر نشان کرده کهکاخ سفیدبا صدور بیانیه ای اعلام کرده است: سوزان رایس درباره برنامه های باراک اوباما در زمینه اصلاحات در فعالیت های دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به وزیر امور خارجه برزیل توضیح داد. باراک اوباما در سخنانی که در هفدهم ژانویه ایراد کرد گفت در دستگاه های اطلاعاتی آمریکا اصلاحاتی اعمال خواهد کرد.

مقامات برزیلی اعلام کرده اند برنامه های آمریکا در زمینه اجرای این اصلاحات را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

افشا شدن خبر جاسوسی مقامات واشنگتن از تماس های تلفنی و اینترنتی رئیس جمهور برزیل و چندین تن از مقامات این کشور تنش های بسیار زیادی در میان دو کشور ایجاد کرد به گونه ای که روسف سفر خود به آمریکا برای دیدار با اوباما را لغو کرد.

ارسال نظر