|
|
کدخبر: ۱۴۲۱

مناطق مختلف بحرین شاهد برگزاری دهها تظاهرات شبانه در اعتراض به شکنجه شدن زنان و مردان در زندانهای رژیم آل خلیفه بود که به درگیری و ضد و خورد منجر شد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، شبکه تلویزیونی المنار لبنان اظهار کرد: درپی محاکمه شماری از فعالان و حقوقدانان بحرینی در دادگاه، دهها منطقه بحرین شاهد تظاهرات مسالمت آمیز بود که با درگیری نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان همراه شد.

دادگاه بحرین محاکمه متهمان پرونده موسوم به " شبکه ۱۴ فوریه " را آغاز کرده است که متهمان در اولین جلسه از شکنجه شدن خودشان در زندان رژیم آل خلیفه خبر دادند.

متهمان در اولین جلسه محاکمه خود از جزئیات شکنجه شدنشان از لحظه بازداشت سخن گفتند و اتهامات نسبت داده شده به خودشان را رد کردند و از جمله تنها زن متهم در این پرونده به نام ریحانه الموسوی در جلسه دادگاه گفت که دو بار لباسهایش را از تنش در آورده اند و وی را تهدید به تجاوز کرده اند تا اعتراف کند که متهم ردیف اول و دوم، از اعضای " ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه " هستند. این زن که متهم ردیف پنجم است تاکید کرده که آنها را نمی شناسد.

درپی این جلسه، مناطق کرباباد، المصلى، إسکان سلماباد، کرانه، المالکیة، النویدرات، سترة، الدراز، المعامیر، البلاد القدیم، المنامه، السهلة و سایر مناطق شاهد تظاهرات خودجوش برای محکوم کردن ادامه نقض قوانین و حقوق بشر و ضرورت حرکت به سمت دموکراسی و اعمال خواست و اراده مردمی بود.

بحرین از فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.

ارسال نظر